PDA

View Full Version : مشکل در خواندن فایل (Binary Serialize)

mtss92
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 00:50 صبح
با سلام

برنامه ای نوشتم برای سریالایز و دی سریالایز کردن یک کلاس به نام Employee

تو این برنامه خاصیت Serializable رو به کلاس دادم و میخام یه آرایه ای از اشیای این کلاس و بصورت باینری سریالایز کنم.

که البته تا اینجا موفق بودم و این کار انجام شد یعنی توی یه فایل باینری ذخیره میشه

مشکل اینجاس:

من میخام این اطلاعاتو توی sqlserver و به صورت یک رشته ذخیره کنم (یعنی محتویات این فایلو باید ذخیره کنم). برای خوندن محتویات فایل از کلاس BinaryReader و متد ReadString استفاده میکنم اما رشته برگشتی خالیه!!!!!!!!

جالب اینجاست که وقتی همون فایلو دی سریالایز میکنم درست کار میکنه.

لطفا راهنماییم کنید:لبخندساده:

mtss92
پنج شنبه 20 مرداد 1390, 00:23 صبح
یعنی هیچ کس نمیدونه چه جوری میشه کلاس سریالایز شده رو تو دیتابیس ذخیره کرد:ناراحت:

Esmail Solhkhah
پنج شنبه 20 مرداد 1390, 02:35 صبح
یعنی هیچ کس نمیدونه چه جوری میشه کلاس سریالایز شده رو تو دیتابیس ذخیره کرد:ناراحت:

سلام دوست عزیز

یعنی هیچ کس نمیدونه چه جوری میشه کلاس سریالایز شده رو تو دیتابیس ذخیره کردنمیدونم این چه جمله ایه که تو این سایت مد شده

فکر کنم اگه میخایم جواب سوالمون داده بشه بهتره به وقت و نظر بیننده تاپیک، که میخاد جواب بده یا نه احترام قائل بشیم و جمله بهتری به جای این بنویسیم

شرمنده اگه لحن کلامم یکم تنده ولی این نوع جملات نه بنده رو بلکه هر کسی رو طبیعتا ناراحت میکنه

ضمنا دوست عزیز شما اصلا تو برنامتون دیتابیسی ندارید که بخاید اصلاعاتتون رو توش ذخیره کنید

موضوع بعدی اینه که فایل یا آبجکت های پیشرفته رو بصورت استرینگ تو دیتابیس ذخیره نمیکنن

بلکه بصورت آرایه بایتی با نوع داده Image یا VarBinary ذخیره میکنن

در حر حال برنامتون رو اصلاح کردم از طرف تمام برنامه نویسای عزیز که میدونن چه جوری میشه کلاس سریالایز شده رو تو دیتابیس ذخیره کرد

موفق باشید.

mtss92
پنج شنبه 20 مرداد 1390, 04:37 صبح
سلام

اگه حرفم ناراحتتون کرد ببخشید بذارید پا حسابه عجله

اگه کدی برای دیتابیس ننوشته بودم چون فکر میکردم برای ذخیره ی کلاس تو دیتابیس اول باید اونو سریالایز کرد و محتویات فایل رو به صورت رشته در دیتابیس ذخیره کرد. یعنی مشکل اصلی رو خوندن از فایل می دونستم.

با تشکر از شما دوست عزیز

Esmail Solhkhah
پنج شنبه 20 مرداد 1390, 11:43 صبح
اگه حرفم ناراحتتون کرد ببخشید بذارید پا حسابه عجله

دوست عزیز بنده کلی گفتم این شامل همه اونایی میشه که از این نوع جملات استفاده میکنن

یه جورایی ما هنوز هنر درست سوال پرسیدن رو یاد نگرفتیم فکر میکنیم که با تحریک کردن طرف مقابل به نتیجه میرسیم

این تاپیک احتمالا تبدیل به آف تاپیک بشه، بنده دیگه چیز دیگه ای تو این زمینه نمیگم

اگه برنامتون مورد داشت پیام خصوصی بزنید.