PDA

View Full Version : حرفه ای: ساخت سشن مثل کاری که اپرا می کنه

mahdikoochooloo
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 02:43 صبح
به نام خدا
سلام

من دارم رو یک نمر افزار کار می کنم و می خوام یک سیستم روش داشته باشم که وقتی وسط کار یکدفعه برق رفت سیستم تمام اطلاعات رو یک جایی دور از چشم دیگران ذخیره کرده باشه و با ریست شده سیستم دوباره تنظیمات قبلی خونده بشه. درست همونکاری که اپرا انجام می ده. فقط اپرا یک فلک داره با یک یا چند آدرس اما من اینجا کلی تنظیمات افراد و کلی رکورد.
اول فکر کردم از XML استفاده کنم اما بعد گفتم بزار نظر علما رو بپرسم شاید فکر بهتری داشته باشند

با تشکر

AlgorithmX
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 03:20 صبح
این قابلیت رو Office Word هم داره، که 100 البته امکان به دردبخوریه!!
البته این کار روی برنامه هایی که اطلاعات سبکی رو نگهداری میکنن (مثل : 1 خط لینک و چند خط متن) بهتر پیاده میشه! نه برنامه هایی که وسط ذخیره اطلاعات در بانک دچار مشکل (خاموشی سیستم) میشن!

خوب مرورگر شما اینطوری (شبیه به این) کار میکنه : شما هر لینکی رو که باز میکنی آدرس اونو در فایلی نگهداری میکنه و وقتی برنامه درست (مثل آدم!) بسته میشه اون فایل رو حذف میکنه! اما اگه برنامه ناهگانی بسته بشه (توجه : اون فایل هم پاک نمیشه!)، در زمان باز شدن مجدد برنامه ، برنامه میره چک میکنه اگه اون فایل بود ، خوب لینک های توشو باز میکنه. اگه نبود خوب به حالت عادی باز میشه!!!

الته میشه این روش رو هم روی برنامه های سنگین پیاده کرد: مثلا وقتی طرف داره تکسباکس ها رو پر میکنه اطلاعات اون ها هم توی فایلی نگهداری بشه ووقتی عمل ثبت تموم شد اون فایل هم پاک بشه!!
اما از نظر من کاره چرتیه! چون مدیریت کردن خود اون فایل (حذف،ذخیره،بازکردن ..) سرعت برنامتو کم میکنه و در کل کاره وقت گیریه!

mahdikoochooloo
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 03:58 صبح
مجبورم
چون پروژم انتخابات الکترونیکیه و باگر وسط رای گیری همه چیز ریخت بهم سیستم ریکاوری داشته باشه مگر نه کارم زاره
کسی نمی تونه کمک کنه که با چی پیاده سازیش کنم؟

AlgorithmX
شنبه 22 مرداد 1390, 16:38 عصر
کسی نمی تونه کمک کنه که با چی پیاده سازیش کنم؟

مگه می خوای رهبر رو از هواپیما پیاده کنی!!
بهترین کار همینه که اونو تو تو یه آدرس (سیستمی یا ریجستری) ذخیره کنی!