PDA

View Full Version : یه سوال کوچولو راجع به delphi.net - راهنامیی کنید

oghab
پنج شنبه 14 مهر 1384, 08:42 صبح
سلام من دلفی 7 کار کردم. و حالا میخوام یه برنامه برای اجرا تو شبکه بنویسم. بهم گفتن باید با delphi.net بنویسم.
1-آیا delphi.net ورژن خاصی ار دلفی است؟ هنوز cd اش را نگرفتم و نصب نکردم. می خواستم بپرسم محیطش شبیه همان دلفی هست یا نه؟ و من رو حساب دلفی 7 می تونم با اینم کار کنم.
خیلی ممنون
2-برای استفاده از این برنامه ای که با delphi.net مینویسم و از پایگاه داده sql استفاده می کنم تو شبکه آیا باید تنظیمات خاصی تو برنامم انجام بدم. یا تنظیمات مربوط به مبحث شبکه و ُsql میشه!
ممنون
اگه فقط سوال 1 را هم جواب بدبد ممنون میشم.
---------------------------------------
پیروز و سربلند باشید

vcldeveloper
پنج شنبه 14 مهر 1384, 11:59 صبح
مشخص نکردید چه برنامه ایی را می خواید تحت شبکه بنویسید، اما برای نوشتن یک برنامه تحت شبکه با استفاده از دلفی 7، هیچ مشکلی وجود نداره و نیازی هم به Delphi.Net نیست. به دلفی 8 و دلفی 2005 که از پلت فرم net. مایکروسافت پشتیبانی می کنند، Delphi.Net گفته میشه. با دلفی 8 فقط می تونید برنامه های net. بنویسید و برای برنامه های Win32 به دلفی 7 محتاج هستید. با دلفی 2005 میشه هم برنامه های net. و هم Win32 نوشت، اما اینقدر باگ داره که توصیه می کنم از خیرش بگذرید و به همون دلفی 7 بچسبید. البته تا اواخر سال 2005 نسخه بعدی دلفی تحت نام رمز Dexter به بازار عرضه میشه که از net. و Win32 و همچنین از زبانهای Delphi, BCB و #C پشتیبانی خواهد کرد و بورلند قول داده که این نسخه پایداری و کارایی بیشتری نسبت به دلفی 2005 داشته باشه.

موفق باشید

oghab
پنج شنبه 14 مهر 1384, 16:29 عصر
سلام
با تشکر فراوان از آقای کشاورز و راهنماییشان
من میخواهم یه برنامه بنویسم که یه سری اطلاعات را توی پایگاه داده ذخیره می کنه و بعد از اونا query می گیره و خلاصه یه سیستم که حالا کاغذی هست و توی برگه اطلاعات ثبت میشه را نرم افزاری کنم.
قبلا برنامه مشابهی را در مورد دیگری با delphi7 و sql server نوشتم ولی اون را فقط روی یک کامپیوتر لازم داشتم اجرا کنم.
برنامه ای که الان قرار بنویسم باید امکان توی شبکه قرار گرفتن و استفاده چند client همزمان را از اون داشته باشه. و فرصت زیادی برای انجامش ندارم. بنابراین ترجیح میدم با همان delphi 7 و SQL server کار کنم که آشنایی دارم.
ولی چند نفر که البته زیاد وارد نبودند. گفتند delphi7 باری استفاده روی یک کامپیوتر است و برای شبکه لازمه از برنامه های .net استفاده کنی و حالا چون فرصت کم داری برو سراغ delphi.net
حالا همینطور که گفتم برنامه ام در کل قراره یه سرس اطلاعات توی پایگاه داده ذخیره کنه و بعد بشه اونا را بازیابی کرد و یه سرس امکانات دیگه که فکر می کنم ربطب به شبکه بودن یا نبودن نداره. برنامه ام یک چنین برنامه ای.
حالا شما میگید من با همون delphi7 بنویسم. بعدا تو شبکه قرار دادن مشکلی پیش نمی آید؟
اگه اینطور باشه واقعا کارم راه می افته!

مشخص نکردید چه برنامه ایی را می خواید تحت شبکه بنویسید،

حالا که گفتم چه برنامه ای می خوام بنویسم.
با delphi7 شروع کنم؟ تو شبکه جواب میده دیگه؟

خیلی خیلی ممنون

پیروز و سربلند باشد

vcldeveloper
جمعه 15 مهر 1384, 01:40 صبح
ولی چند نفر که البته زیاد وارد نبودند. گفتند delphi7 باری استفاده روی یک کامپیوتر است و برای شبکه لازمه از برنامه های .net استفاده کنی و حالا چون فرصت کم داری برو سراغ delphi.net
برای نوشتن برنامه تحت شبکه هیچ لزومی به استفاده از Delphi.Net نیست.

برنامه ای که الان قرار بنویسم باید امکان توی شبکه قرار گرفتن و استفاده چند client همزمان را از اون داشته باشه. و فرصت زیادی برای انجامش ندارم. بنابراین ترجیح میدم با همان delphi 7 و SQL server کار کنم که آشنایی دارم.
یه برنامه بانک اطلاعاتی که از SQL Server استفاده میکنه، به راحتی به یک برنامه تحت شبکه تبدیل میشه. شما می تونید با خیال جمع از ترکیب Delphi 7 و SQL Server استفاده کنید.

oghab
جمعه 15 مهر 1384, 22:24 عصر
سلام
خیلی ممنون و متشکرم
امیدوارم موفق باشید.