PDA

View Full Version : foxpro and sqlserver2008

gh_khajehzade
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 11:53 صبح
با سلام به اساتيد عزيز-ميشه با sqlserver2008 مانند sqlserver2000 كاركرد؟آيا تجربه عملي در اين ارتباط دارين؟

gh_khajehzade
یک شنبه 30 مرداد 1390, 11:55 صبح
اساتيد عزيز اگه ديگه فاكس كار نميكنيدحداقل كمي هم به فكر ما تازه كارها باشيد!لطفا جواب!:افسرده:

فرزاد321
شنبه 31 فروردین 1392, 23:00 عصر
بله دوست عزیز این کار کاملا امکان پذیر و اتقاقا جذاب هم هست ( به دلیل سرعت فوق العاده در کار با داده ها)

EBRAHIM_BANIHOSEINI
سه شنبه 03 اردیبهشت 1392, 10:25 صبح
فرزاد خان سلام
توضیحاتت خیلی جامع و کامل بود. همه تحت تاثیر قرار گرفتن. با تشکر

farhad_shiri_ex
یک شنبه 15 اردیبهشت 1392, 16:26 عصر
بله دوست عزیز می توانید استفاده نمائید مهم نیست که 2003 باشه یا 2008 مهم نحوه برقراری ارتباط بین V-fox و SQL Server می باشد که راهکار های مختلفی وجود دارد ولی راهکاری که من خودم استفاده میکنم تهیه یک کلاس بوده است که تمام آبجکتهای لازم برای ارتباط با Sql را در آن قرار داده ام برای درک بهتر مثلا برای ارتباط با SQL یک شی در کلاس درست کرد ه ام که Connection String هامو در ون قرار دادام هرجا بخوام به SQL وصل بشم کافی Call کنم و همینطور Insert Update Delete البته این نکته را هم بگم در این روش من ابتدا قسمتی از اطلاعاتی راکه لازم دارم با چندQuery به یک کرسر منتقل میکنم بعد از ثبت رویدادها باز با یک CS که می تواند Insert یا UPdate یا Delete کنه اطلاعات را بر می گردونم مطمئنا باید ساختار برنامه تون به طوری باشه که نخواهید کلا اطلاعات رو یکجا نمایش دهید.

EBRAHIM_BANIHOSEINI
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 03:07 صبح
فرهاد خان سلام! ممنون از توضیحاتتون. لطفا اگه ممکنه تو این زمینه راهنمایی کامل بکنید خیلی نیازه. با تشکر

farhad_shiri_ex
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 09:13 صبح
دوست عزیز فکر کنم اگر کمی در مورد کاری که می خواهید توضیح دهید وهم اینکه تا چه مرحله ای پیشرفت داشتید رو بیان کنید مطمنا بهتر میشه راهنمائی کرد چون برای مبحث فوق متاسفانه در ایران مستندات قابل اتکاء خیلی وجود ندارد به همین علت تمامی تکنیکهای استفاده شده با استفاده از تجربیات در سعی و خطاها بدست آمده است به همین علت مبحث فوق با کمی پیچیدگی روبه رو می باشد و توضیح دادن بی هدف خیلی کمک کننده نمی باشد البته اگر درتوانم باشد که کمکتون کنم

EBRAHIM_BANIHOSEINI
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 07:40 صبح
وزارت آموزش و پرورش دو ساله یه نرم افزاره تحت ویندوز به مدارس داده برای ذخیره اطلاعات شخصی و نمرات دانش آموزان. بانک اطلاعاتیش اس کیو ال 2005 . داخل برنامه موقع نمایش گزارشات یه export report داره که خروجی های مختلفی از جمله اکسل داره. با استفاده از این امکان میشه اطلاعات رو استخراج کرد. ولی خوب کاربری که از برنامه من استفاده میکنه باید بره تو برنامه و چند تا از گزارشات رو ازش خروجی اکسل بگیره و تو برنامه من دریافت اطلاعات که میکنه از اون اکسلها اطلاعات رو به بانکهای خودم انتقال میدم. میخواستم اگه بشه مستقیما به بانک اس کیو ال برنامه آموزش و پرورش متصل بشم و اطلاعات رو دریافت کنم و کاربرم نخواد هر دفعه که اطلاعات تغییر میکنه بره و اون فایلهای اکسل رو بسازه. با تشکر دوباره

farhad_shiri_ex
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 09:38 صبح
برای اینکه بتونید به بانکهای SQL متصل شوید حتما باید اطلاعات Database,Provider,User,Pass وبرخی اطلاعات دیگه رو داشته باشید در غیر اینصورت بعید بتونید به آن متصل شوید که البته بعید می دونم وزرات آموزش و پرورش هم این اطلاعات در اختیار شما قرار بده.
اگر هم این اطلاعات بدست آوردید باز هم بسیار زمان می برد وقتی سورس برنامه اصلی ندارید متوجه ساختار دیتابیس های SQL شوید

gh_khajehzade
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 11:27 صبح
نيازي نيست به كل بانك دسترسي داشته باشي.فقط ازشون بخواه يك user تعريف كنندكه به ديتابيس خاصي كه ازش اطلاعات ميگيري ارتباط داشته باشه.و بعد username و password اون user خاص رو بهتون بدن.با استفاده از username و password براحتي ميتوني به بانك وصل بشي.اگه تا اين حد ميتونن براتون كار كنندبگين تا نحوه اتصال به ديتابيس و گزارشگيري از اون رو بگم.البته من با sql2000 كار كردم ولي شنيدم 2005 هم عين 2000 !

mostafa_zamani
پنج شنبه 26 اردیبهشت 1392, 06:26 صبح
سلام

لطفا نحوه اتصال به ديتابيس و گزارشگيري از اون رو بگین :
من هم نیاز دارم .
با تشکر

EBRAHIM_BANIHOSEINI
جمعه 27 اردیبهشت 1392, 19:49 عصر
موقع ورود به برنامه با یوزر admin و رمز 1 وارد برنامه میشیم. داخل برنامه هم امکان تغییر یوزر و رمز وجود داره.

gh_khajehzade
شنبه 28 اردیبهشت 1392, 10:32 صبح
در فرصت مناسب ودر يك تايپيك جديد.چون يك خورده طولانيه!

EBRAHIM_BANIHOSEINI
یک شنبه 19 خرداد 1392, 20:08 عصر
جناب خواجه زاده سلام! پس چی شد. قرار بود یه حالی به ما تازه کارها بدی.

farhad_shiri_ex
دوشنبه 20 خرداد 1392, 07:53 صبح
دوست عزیز اگه میشه بگید الان در چه مرحله ای هستید؟
آیا توانسته اید از برنامه خود به پایگاه داده آموزش و پرورش متصل شوید ؟ طبق توضیحات قبلی
اگر موفق شده اید آیا توانسته اید با یک اسکریپت T-SQL از Table ها خروجی بگیرید ؟
آیا از داخل برنامه خودتون اسکریپت نوشته اید یا در SSMS از Store Procedure استفاده کرده اید؟
اگر کمی روشن کنید الان در چه وضعیتی هستید بهتر میشه کمک کرد.