PDA

View Full Version : سوال: حذف كردن عكس آپلود شده از سايت

Mehdi Zarepour
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 13:43 عصر
سلام
من براي آپلود كردن عكس اين كارو كردم كه عكسو تو يه پوشه زخيره مي كنم و آدرسشو تو يك جدول زخيره مي كنم. الان مي تونم عكسو از جدول حذف كنم ولي براي حذفش از فولدر بايد چيكار كنم؟

Peyman.Gh
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 13:55 عصر
System.IO.File.Delete(string path);

Mehdi Zarepour
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 14:10 عصر
System.IO.File.Delete(string path);

خيلي ممنون
يه سوال ديگه داشتم. من براي آپلود كردن عكس مسير فالو مثلا اين شكلي گذاشتم:
C:\Documents and Settings\Mehdi\My Documents\Visual Studio 2010\WebSites\WebSite60\images
اگه بخوام از طريق ريشه سايت زخيره كنم بايد اينو بزارم ديگه:
~/images
پس چرا خطا مي ده؟

ASPX
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 14:26 عصر
به نظر من لزومی نداره که اسم و آدرس عکس رو ذخیره کنیم!
وقتی مشخصات عکسی در دیتا بیس ذخیره میشود یعنی عمل insert انجام شده میتوان با پاس کردن id بصورت @@identity آیدی تصویر ذخیره شده را بدست آورد و با این عنوان هم آن را فراخوانی کرد مثلا 1.jpg و 2 .jpg و ...این کار مزایای زیادی دارد و مطمئنن مشکلات تشابه نام هم وجود نخواهد داشت و فیلد اضافی هم در دیتابیس ذخیره نمیشود

سوال دوم
باید از Server.MapPath استفاده کنی

FileUpload1.SaveAs(Server.MapPath("~/image/........."));

Saman Hashemi
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 14:45 عصر
وقتی مشخصات عکسی در دیتا بیس ذخیره میشود یعنی عمل insert انجام شده میتوان با پاس کردن id بصورت @@identity آیدی تصویر ذخیره شده را بدست آورد و با این عنوان هم آن را فراخوانی کرد مثلا 1.jpg و 2 .jpg و ...این کار مزایای زیادی دارد و مطمئنن مشکلات تشابه نام هم وجود نخواهد داشت و فیلد اضافی هم در دیتابیس ذخیره نمیشود

سوال دوم
باید از Server.MapPath استفاده کنی

FileUpload1.SaveAs(Server.MapPath("~/image/........."));
بجاي id اگه از يه guid استفاده بشه ديگه جاي شك باقي نميونه...!

Mehdi Zarepour
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 17:35 عصر

ميشه يه كم بيشتر توضيح بدي منظورتو كامل متوجه نشدم

Saman Hashemi
پنج شنبه 20 مرداد 1390, 12:38 عصر
بعد از آپلود کلید رکورد را میگیری و بجای اسم عکس میزاری و چون کلید تکراری نمیشه از عکس های تکراری جلوگیری میکنه...!