ورود

View Full Version : آموزش: نرم افزار ارسال SMS

oliya24
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 13:22 عصر
نرم افزار ارسال و دریافت اس ام اس به 2 ابزار زیر نیاز مند است:
1: GSM MODEM
2:پروتکل ارتباطی با GSM
مزایای ارسال SMS از طریق نرم افزار و GSM MODEM
ارسال سریع و قابل اطمینان که خودتان بر ارسال دقیق و بدون کم وکسر SMS ها ناظر هستید
دسترسی همیشگی و اسان به ارسال انبوه SMS حتی در مسافرت توسط رایانه همراه
100 درصد محرمانه بودن SMS های ارسالی شما
عدم نیاز به پرداخت هزینه خط تلفن ثابت و اشتراک اینترنت
خوب با اجازه شما میرم سر تعریف جی اس ام مودم
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
GSM MODEM چیست؟؟؟؟
GSM MODEM را میتوان به صورت یک مودم معمولی تصور نمود که امکان اتصال دو یا چند ماشین دیجیتال هم چون کامپیوتر و یا وسایل دیگر را فراهم مینماید اکثر
GSM مودمها بر طبق استاندارد AT COMMAND ساخته میشوند که برنامه نویسان با به کارگیری دستورات AT COMMAND قادر به ارتباط با اینگونه مودم ها هستند پس از انکه سیم کارت درون این مودم قرار گرفت میتواند از طریق پورتهای USB به کامپیوتر وصل شود وپس از ان همانند یک دستگاه موبایل به عنوان یک پایانه به شبکه مخابراتی موبایل معرفی میشود لازم به ذکر است چنانچه تمایل به پرداخت هزینه بابت GSM مودم مجزا ندارید میتوانید از گوشی موبایل شخصی نیز که حاوی یک GSM مودم است و به راحتی توسط کابل به کامپیوتر وصل میشود استفاده کنید و به وسیله نرم افزار به هر تعداد که میخواهید SMS ارسال کنید
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
خوب بریم سراغ پروتکل ارتباطی :
همانطور که میدانید هر قطعه سخت افزاری نیاز به درایور دارد تا خود را به کامپیوتر معرفی کند و پس از ان شما میتوانید از ان قطعه استفاده کنید GSM MODEM نیز همانند بسیاری از سخت افزارها در ابتدا باید به کامپیوتر معرفی گردد
اگر شما از GSM MODEM مستقل استفاده میکنید معمولا درایور ان به صورت سی دی در جعبه ان قرار دارد و فقط کافیست انرا بر روی کامپیوتر خود نصب کنید و در صورتی از جی اس ام موبایل استفاده میکنید باید سی دی موبایل خود را بر روی کامپیوت نصب کنید پس از ان موبایل شما به عنوان یک مودم به کامپیوتر معرفی میشود و شما میتوانید از ان استفاده کنید در صورتی که در پورسه نصب درایور با موفقیت برسانید میتوانید نام موبایل خود را در کادر PHONE AND MODEM از پنجره کنترل پانل که به عنوان یک مودم معرفی شده است مشاهده میکنید@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
به همین سادگی
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
در مرحله بعد باید بدانیم چگونهد از نرم افزار ارسال اس ام اس استفاده کنیم ؟
معمولا برای کنترل قطعات سخت افزاری از توابع API یا ACTIVEX های ویندوز استفاده میشود که بستگی به میل برنامه نویس دارد
خوب بریم سراغ activex یه activex ی هست که تمام این کارها رو براتون انجام میده به نام mcore.net sms library کامپوننتی برای ارسال و دریافت اس ام اس برای استفائه از این کامپوننت ابتدا بر روی نام پروژه کلیک ئکنید و با استفاده از گزینه add reference انرا در پروژه خود فراخوانی کنید
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
خوب من تا اینجا مباحثی رو گفتم که البته اگر دوستان کمک کنند من کد هم میگذارم در مورد فضا های نامی هم صحبت میکنم فقط به شرط همراهی دوستان خدا رو چه دیدید شاید با کمک هم یه نرم افزار خیلی خوب نوشتیم

tabatabaeefar
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 17:07 عصر
سلام دوست خوبم
شما مزایای استفاده از GSM رو گفتید. بد نیست منم بعضی از معایب اون که تا حالا باهاش برخودم کردم رو بگم:

1- سرعت پایین ( حدودا ساعتی 300 تا اس ام اس ) که البته فکر میکنم این به مخابرات ربط داره.
2- عدم پشتیبانی خیلی از این مودم ها از delivery
3- بعد از اینکه با یه سیم کارت معمولی اعتباری ایرانسل حدود 1200 تا اس ام اس فرستادم ، دیگه سیم کارت حدود یک هفته اس ام اس نمیفرستاد یا فقط اس ام اس های کوچیک رو ارسال می کرد.
4- بعد از فرستادن حدود 10000 تا اس ام اس دیگه کامپیوتر مودم گوشیمو شناسایی نمی کنه.

اما باید بگم استفاده از این نوع مودم برای افرادی که تعداد کمی اس ام اس ارسال میکنند خیلی خوبه.
موفق باشید.

oliya24
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 22:46 عصر
این مورد رو بررسی میکنم و با دوستان در ارتباط میگذارم شاید راهی برای رفع اين مشکل بود؟؟
به هر حال متشکرم از شما دوست عزیز که چشم ما رو نسبت به این مودمها باز کردید امیدوارم پیروز باشید

oliya24
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 22:48 عصر
دوستان من در حال اماده یه پروژه ساده هستم که جنبه اموزشی داشته باشه انشالله وقتی تمام شد براتون مگذارمش البته این پروژه با اکتیو ایکس نوشته میشه
که من کاملا توضیح خواهم داد

oliya24
پنج شنبه 20 مرداد 1390, 13:50 عصر
بحث در مورد فضای نامی :
فضای نامی MCORE دارای کلاسی به عنوان MCORE.SMS است این کلاس ومتدهای ان در ارسال و دریافت اس ام اس به ما کمک میکند با ایجاد نمونهای از این کلاس میتوانید از خصوصیات و متدهای ان استفاده کنید
WITHEVENTS A AS NEW MCORE.SMS
خصوصیات PORT: زمانی که درایور موبایل و یا جی ا ام مودم خود رو نصب میکنید گوشی موبایل و یا جی اس ام مودم به وسیله یک پورت COM به کامپیوتر معرفی میشود این خصوصیت تعیین کننده پورت جی اس ام مودم میباشد
خصوصیت ENCODING: از ویژگیهای مفید این این کامپوننت میباشد که از ونیکد پشتیبانی میکند و میتواند اس ام اسهای فارسی را ارسال کند
OWNNUMBER : شماره سیم کارتی که از ان برای ارسال اس ام اس استفاده میکنید را نشان میدهد
BATTERYLEVEL: میزان شارژ موبایل شما رو برمیگرداند
خوب بریم سراغ ریجستر کردن کامپوننت
خصوصیت LICENSE
این خصوصیت جهت ثبت و ریجیستر کردن بسته ی MCORELIB به کار میرود و شامل خصوصیات زیر میباشد
COPANY:نام شرکت در این قسمت قرار میگیرد
LICENSETYPE: نوع توافق در این قسمت وارد میشود
KEY:کد در این قسمت وارد میشود
IDLICENSED: در صورتی که اطلاعات وارد شده جهت ریجستر کردن کتابخانه MCORLIB صحیح باشد این خصوصیت مقدار TRUE را بازمیگرداند
متدها:
CONNECT: در صورتی که ارتباط با جی اس ام مودم صورت گرفته باشد مقدار TRUE را برمیگرداند
DISCONNECT: در صورتی که ارتباط با جی اس ام مودم قطع شود مقدار TRUE را برمیگرداند
SEND SMS : به وسیله این متد میتوانیدپیامی را به شماره مورد نظر خود ارشال کنید
به شکل زیر
[VB]A.SMS"O9368924110","SALAM")VB]

mohammadian7
جمعه 21 مرداد 1390, 01:23 صبح
سلام دوست خوبم
شما مزایای استفاده از GSM رو گفتید. بد نیست منم بعضی از معایب اون که تا حالا باهاش برخودم کردم رو بگم:

1- سرعت پایین ( حدودا ساعتی 300 تا اس ام اس ) که البته فکر میکنم این به مخابرات ربط داره.
2- عدم پشتیبانی خیلی از این مودم ها از delivery
3- بعد از اینکه با یه سیم کارت معمولی اعتباری ایرانسل حدود 1200 تا اس ام اس فرستادم ، دیگه سیم کارت حدود یک هفته اس ام اس نمیفرستاد یا فقط اس ام اس های کوچیک رو ارسال می کرد.
4- بعد از فرستادن حدود 10000 تا اس ام اس دیگه کامپیوتر مودم گوشیمو شناسایی نمی کنه.

اما باید بگم استفاده از این نوع مودم برای افرادی که تعداد کمی اس ام اس ارسال میکنند خیلی خوبه.
موفق باشید.

سلام من فکر میکنم به جز مورد اول در بقیه موارد شما کم لطفی کرده اید. اولا gsm مودم هایی که at command رو ساپورت میکنند حتما توانایی دریافت delivery رو دارند. چون یک gsm مودم وظیفش فقط ارسال دریافت و ارسال پیامک هست. دوما شما اومدی از یه ابزاری استفاده کردی که تخصصی نیوده شما باید datasim های ایرانسل استفاده کنین. سوما این مورد ممکنه مشکل کامپیوتر باشه بدشم شما باز اومدی از گوشی موبایل به جای gsm modem استفاده کردی.

به عقیده بنده مهمترین دلیل استفاده از gsm modem به جای استفاده از روش اینترنتی ارسال پیامک اینه که شما ملزم به پرداخت هزینه اضافی (حداقل 20 تومن برای دریافت هرپیامک از مشتری) نیستید و شما فقط هزینه پیامکهای ارسالیتون رو بر عهده دارید
مهمترین ضعف استفاده از gsm modem هم اینه که سیستم کامپیوتریتون دائم باید روشن باشه که هزینه برق آن زیاد است. و درصورت خاموش شدن کامپیوتر ممکن است پیامکهای شما به موقع ارسال و دریافت نشه.
که البته با روشهایی میشه مشکل قطع برق سیستم و نرسیدن و ارسال نشدن پیامک رو جلوگیری کرد ازش.

oliya24
جمعه 21 مرداد 1390, 14:14 عصر
دوستان من کد هم دارم کامپوننت هم دارم اگر میخواهید بگید تا بگذارم
واسه دانلود
یا براتون ایمیل میکنم

oliya24
جمعه 21 مرداد 1390, 15:10 عصر
سلام دوستان در مورد معایب جی اس ام که دوستمون فرمودن من با یکی از برنامه نویسان بزرگ صحبت کردم ایشان هم به من این رو فرمودن
1) سرعت ارسال اس ام اس هم به مخابرات و هم به خود مودم بستگی دارد. مودم هایی هستن توی بازار که می تونید توی نت سرچ کنید که سرعت بالایی دارند.
2) من که هر کدوم رو دیدیم حتی مودم گوشی موبایل همه از دلیوری پشتیبانی می کنند.
3) این مورد را امتحان نکردم شاید این اتفاق بیافتد و شرکت های مخابراتی اجازه ندهند از سیم کارت های عادی جهت ارسال پیام های انبوه استفاده کنید که فکر می کنم برای حل این مشکل باید خط های صنعتی که شماره های رند دارند از ایرانسل یا مخابرات تهیه کنید.
4) مورد چهار هم شاید اتفاقی باشه یا کامپوننت شما تریال بوده که بعد از این تعداد از کار افتاده به کامپوننت های کرک شده هم نمی شه اطمینان کرد.

VB.NET2005
جمعه 21 مرداد 1390, 15:36 عصر
Mcore (Full) + Source ---> VB.Net2005

< فایل اصلاح شد >
http://localman.persiangig.com/Yaghout/YaghoutV2.rar

oliya24
جمعه 21 مرداد 1390, 16:06 عصر
دوست عزیز فایل پسووردش چیه

oliya24
جمعه 21 مرداد 1390, 17:32 عصر
دوست من ازت متشکرم اما برنامه خطا داره و میشه یه توضیح هم در مورد قسمتهای مختلف برنامه واسمون بگذاری؟؟
ممنون میشم

crying sphere
سه شنبه 12 مهر 1390, 21:15 عصر
سلام خدمت همه
من با mcore و kylix کار می کنم. همون طور که می دونید این دو کامپوننت برای نشون دادن صندوق inbox پیام ها, بعضی گوشی ها رو ساپورت نمی کنن. حالا من می خواستم بپرسم گوشی nokia 5250 این قابلیت یعنی نمایش دادن صندوق inbox رو ساپورت می کنه یانه؟
دوستان هرکی می دونه لطفا بگه که من می خوام این گوشی رو بخرم و عجله دارم.
ممنون از همه

M.KH-SH
سه شنبه 12 مهر 1390, 23:31 عصر
Mcore (Full) + Source ---> VB.Net2005

< فایل اصلاح شد >

دوست عزیز میشه در مورد برنامه توضیح بدین
برنامه در بعضی از قسمت ها خطا میگیره

mortezagt
شنبه 16 مهر 1390, 06:00 صبح
سلام

نيازي نيست كه حتما با كامپونت اس بدي خودت هم ميتوني با كمي تحقيق در مورد كدهاي AT و SerialPort برنامتو طراحي كني
من يكي نوشتم بدون كامپونت كه قابليت ارسال گروهي رو هم داره و اگر هم كه بخواي به همه مخاطبان توي بانك اطلاعاتي اس بدي خيلي راحت انجام ميده
البته اين برنامه يكمي از لحاظ ظاهري جالب نيست اما براي يادگيري خوبه
توي پست بعدي من آمادش ميكنم و براتون ميزارم

M.KH-SH
شنبه 16 مهر 1390, 07:50 صبح
نيازي نيست كه حتما با كامپونت اس بدي خودت هم ميتوني با كمي تحقيق در مورد كدهاي AT و SerialPort برنامتو طراحي كني
من يكي نوشتم بدون كامپونت كه قابليت ارسال گروهي رو هم داره و اگر هم كه بخواي به همه مخاطبان توي بانك اطلاعاتي اس بدي خيلي راحت انجام ميده

مرسی از کمکتون.

rahimzadeh
دوشنبه 18 مهر 1390, 16:08 عصر
سلام دوستان
من برای پایان نامم می خواستم همچین نرم افزاری بنویسم
البته بگم که رشتم ICT هستش
خوشحال میشم کمکم کنید چون زیاد نمی دونم.
با C# , vb کار کردم ولی نه حرفه ای
اگه کد یا توضیحاتی دارید که بتونه کمکم کنه ممنون میشم برام میل کنید:خجالت:

oliya24
دوشنبه 18 مهر 1390, 22:29 عصر
سلام تو همین تاپیک سورس یه برنامه گذاشته شده میتونید دانلود کنید و در ضمن سایتهای دیگه ای هم هستم که ایم برنامه رو برای دانلود گذاشتن

Reza Safa
دوشنبه 09 آبان 1390, 14:04 عصر
error mideh
An error occurred creating the form. See Exception.InnerException for details. The error is: Retrieving the COM class factory for component with CLSID {0F34F055-5BCC-4D9B-B267-E6C3D8E31482} failed due to the following error: 80040154.

asif1358
دوشنبه 09 آبان 1390, 18:10 عصر
سلام

دوست خوبم. بی صبرانه منتظرم

hamid-khakzad
شنبه 10 دی 1390, 22:26 عصر
با عرض سلام خدمت دوستان
بنده 3 4 سالی هست که در زمینه تولید و توسعه نرم افزار های ارسال پیام کوتاه و پیام چندرسانه ای تجربه دارم
ااگه سوال یا نیاز به راهنمایی داشتین در خدمتم

hosseinarefi
شنبه 10 دی 1390, 23:58 عصر
سلام

میشه با نرم افزار های ارسال پیام کوتا(ُsms) در جهت تبلیغات برای مشتریان و بازاری ها برای خودمون درآمد زایی کنیم.

ممنون

oranoos
یک شنبه 11 دی 1390, 12:48 عصر
سلام
دوست عزیز (mortezagt)من هم نمی خوام از کامپوننت برای ارسال استفاده کنم یه کد هم که با کمک بچه های این سایت نوشته بودم در تاپیک گذاشته بودم برای رفع اشکال ،اگه کدتون رو بزارید و یا منو راهنمایی کنید در این زمینه ممنون میشم.
با تشکر

SEZAR.CO
چهارشنبه 06 دی 1391, 19:01 عصر
ببخشید
گفتید گوشی هایی که مودم دارند این گوشی ها چه گوشی هایی هستند(در ضمن می دونم تاپیک برای یه سال پیش)

oliya24
پنج شنبه 07 دی 1391, 12:44 عصر
سلام و خسته نباشید دوست گرامی من ببین دوست عزیز اغلب گوشیهای امروزی این مودم جی اس ام را دارند خود بنده یادمه که با گوشی پی 990 سونی اریکسون این کار رو کردم شما یه کاری کن مدل گوشی خودت رو در اینترنت سرچ کن وببین که ایا این مودم را دارا هست یا نه البته به فارسی هم میتونید این کار رو بکنید
موفق باشید

farhad85
سه شنبه 19 دی 1391, 15:07 عصر
سلام

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
سلام دوست عزیز اگه میشه شماره همراه خودتونو برام اس ام اس کنید تا واسه چند تا سوال مزاحمتون شم.
09169989416

hamiddowlat
یک شنبه 31 خرداد 1394, 09:42 صبح
سلام دوستان من یه مودم جی سی ام دارم میخوام باهاش ی برنامه ارسال و دریافت پیامک ساده بنویسم کسی هست کمکم کنه ؟ !

pbm_soy
دوشنبه 01 تیر 1394, 01:35 صبح
ببخشید
گفتید گوشی هایی که مودم دارند این گوشی ها چه گوشی هایی هستند(در ضمن می دونم تاپیک برای یه سال پیش)

طبق تجربه من ۹۰٪ گوشیها gsm modem دارند و قابل استفاده در کامپیوترها هستند فقط باید درایور مودم انها بروی دستگاه نصب شود و معمولا بروی یکی از پورتهای com فعال میشوند از اینجا به بعد میتوانید مستقیما با برنامه نویسی پورت سزیال و دستورات at شروع به کار کنید و یا از کامپوننتهای اینکار استفاده کنید!
حتی من چندتا دستگاه gsm modem مودم بازاری که خرید کردم برای چندتا از پروژه هام از گوشی موبایل استفاده میکردند! وقتی جعبه مودم را باز کنید میبینید که یک گوشی خیلی قدیمی مدل پایین توش نصب کردن و شارژر هم مستقیم بهش وصله و یک کابل بیرون دادن برای اتصال برق و یک پورت سریال یا usb برای اتصال به pc گذاشتن با قیمتهای حدود ۵۰۰هزار تومان هم میفروختن!
ی

pbm_soy
دوشنبه 01 تیر 1394, 01:41 صبح
یک سوال استفاده از gsm modem چه برتری نسبت به استفاده از وب سرویسهای ارسال sms دارند؟
البته بدمن در نظر گرفتن اینکه وب سرویس نیاز به اینترنت دارد البته معمولا اکثر جاها دیگه یک خط اینترنت دارند!
هزینه خود gsm modem هم هست درحالی که شاید با اون هزینه بشه یک خط اینترنت به مدت یکسال تهیه کرد!

Mainar
چهارشنبه 29 مهر 1394, 08:30 صبح
من دارم یه برنامه ارسال sms با gsm modem مینویسم.مشکلم اینه که کدهای ارسالم متن خالی رو میفرستن اما هیچ متنی رو نمیتونه ارسال کنه.و خطای 305 میده.
این متد ارسال:
public string sendMsg(SerialPort port, string PhoneNo, string Message)
{
string s = "";
bool ERROR = false;

port.WriteLine("ATE1" + "\r");

for (int i = 0; i < 100; i++)
{

System.Threading.Thread.Sleep(15); if (i == 100) ERROR = true;
}
port.WriteLine("AT" + "\r");
{

}
port.WriteLine("AT+CNMI=?\r\n");
{

}
port.WriteLine("AT+CMGF=1\r\n");
{

}

port.Write("AT+CSCA=\"+9898933*******\"" + "\r\n");

{

}

port.Write("AT+CMGS=\"+9891********\"" + "\r\n");

{

}

port.Write(Message + (char)26 + "\r");

{

}

//s += "\r" + port.ReadExisting();
s = port.ReadExisting();
port.Close();
return s;
}فقط sms خالی رو ارسال میکنه و هیچ نوشته ای حتی یک حرف رو هم نمیتونه بفرسته و خطای 305 میده.
این هم خروجی برنامه در حالتی که خطا میده:
ATE1

OK
AT

OK
AT+CNMI=?

+CNMI: (0,1,2,3),(0,1,2,3),(0,2),(0,1,2),(0,1)

OK
AT+CMGF=1

OK
AT+CSCA="+9898933*******"

OK
AT+CMGS="+98915*******"

>

+CMS ERROR: 305

Mainar
چهارشنبه 29 مهر 1394, 08:33 صبح
ممنون میشم کمکم کنید.بشدت گرفتار شدم با این کدا