PDA

View Full Version : کنترل روی مقدار انتخاب شده از لیست

amirafshari
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 13:28 عصر
سلام
من می خوام وقتی از یه لیست کشوی یه مقدار انتخاب میشه بتونم روی اون انتخاب کنترل داشته باشم.
مثلا من توی برنامه نویسی application از رویداد Selected change برای این کار استفاده می کنم.مثلاً فرض می کنیم یه لیست داریم که شامل مقادیر فیلد کد کالا از جدول کالا هست.وقتی یه عنصر از لیست انتخاب میشه میخوام توی چند تا تکست ی که جلوی لیست هست تمام فیلدهای مربوط به این کد کالا درج بشه خواهشا کمک کنید.کارهایی از این دست رو که توی application به راحتی با داشتن رویداد انجام می دادم اینجا بلد نیستم.:گیج:

alismith
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 13:54 عصر
سلام

شما باید این select box رو بذاری تو فرم و بعد با انتخاب option مورد نظر (همون item) و زدن کلید submit فرم رو ارسال کنید سمت سرور و اطلاعات مربوط به اون id یا code رو دیافت کنید
البته برای اینکه صفحه رفرش نشه باید از Ajax استفاده کنید
برید تو فروم jquery در همین سایت ، آموزش زیاد هستش

موفق باشید

amirafshari
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 18:59 عصر
سلام

شما باید این select box رو بذاری تو فرم و بعد با انتخاب option مورد نظر (همون item) و زدن کلید submit فرم رو ارسال کنید سمت سرور و اطلاعات مربوط به اون id یا code رو دیافت کنید
البته برای اینکه صفحه رفرش نشه باید از Ajax استفاده کنید
برید تو فروم jquery در همین سایت ، آموزش زیاد هستش

موفق باشید

از راهنماییتون ممنونم.اما میخوام بدون اینکه دکمه submit بذارم بلافاصله با انتخاب هر کدوم از itemها اطلاعات مربوط به اون Item نشون داده بشه.مثلا توی خیلی از سایت ها دیدین وقتی نام یه استان رو از لیست انتخاب می کنین لیست شهرستانهای اون استان رو بعد از چند لحظه توی یه لیست دیگه لود میکنه.من دنبال همچین چیزی هستم.

alismith
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 19:14 عصر
آقا برای این کار باید از جاوااسکریپت استفاده کنی و اگه اطلاعات باید برن سمت سرور از ajax استفاده کنید

الان وقت ندارم اما اگه این ISP بذاره تا شب یا خودم یک چیزی براتون می نویسم یا link میدم

موفق باشید

amirafshari
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 19:33 عصر
آقا برای این کار باید از جاوااسکریپت استفاده کنی و اگه اطلاعات باید برن سمت سرور از ajax استفاده کنید

الان وقت ندارم اما اگه این ISP بذاره تا شب یا خودم یک چیزی براتون می نویسم یا link میدم

موفق باشید

خیلی ازت ممنونم.

alismith
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 20:11 عصر
سلام

آقا این تاپیک رو ببینید :

http://barnamenevis.org/showthread.php?287532-%D8%AF%D9%84%DB%8C%D9%84-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%B1%DA%A9%D9%88%D8%B1%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%88%D8%AC%D9%88%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-ComboBox-%D9%87%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-localhost

کامل بخونید تمام پست ها رو و فایل های موجود رو دانلود کنید و امتحان کنید حتما به جوابتون میرسید
البته الگوریتم یا حتی نوع اطلاعات درخواستی شما شاید کاملا فرق کنه ولی این موزش میتونه به شما کمک کنه

موفق باشید

amirafshari
سه شنبه 25 مرداد 1390, 19:16 عصر
ممنون اما وقتی توی برنامه ای که گذاشتی یه category رو انتخاب می کنم subcategory های مربوط به اون توی کمبو باکس subcategory لود نمی شه و چیزی نمایش داده نمیشه.ایراد کارم از کجاست؟نیاز هست توی یه جدولی اطلاعات هر subcategory رو وارد کنم؟

در ضمن یه سوال دیگه هم دارم . ببخشید من تازه php رو شروع کردم.نمی دنستم به آژاکس و... هم نیاز پیدا می کنم.توی برنامه ای که زحمت کشیدی یه فایل jquery هست که حقیقت هیچی ازش نفهمیدم. آیا حتما توی برنامه ای مشابه این به jquery حتما نیازه.اصلا وقتی داریم از آژاکس استفاده می کنیم چه نیازی به jquery هست؟

یه مرجعی ، یه کتاب تمرینی عملی و در عین حال گویا سراغ داری برای آژاکس و jquery؟