PDA

View Full Version : چک کردن آیدی که کاربر وارد میکند

saeed hg
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 18:01 عصر
سلام دوستان. یه فرم دارم به نام اضافه کردن کاربر جدید و چند تکست باکس برای وارد کردن آیدی و نام کاربر و... ومی خوام بعد از اینکه آیدی وارد شد برنامه بره تو دیتابیس چک کنه ببینه اگه اون آیدی وجود داشت ، خودش اتوماتیک یه آیدی بده،کدهاشو نوشتم اما نمیدونم در چه رویدادی باید این چک کردن انجام بشه؟؟
در رویداد TabIndexChanged تکست باکس نوشتم اما عمل نمیکنه. برای اینکه مطمئن بشم کدهام کار میکنه یا نه در رویداد MouseLeave نوشتمشون بدون مشکل کار کرد اما نمیدونم چرا در TabIndexChanged کار نمیکنه؟ لطفاً راهنمایی کنید.

ممنون:تشویق:

Mani_rf
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 18:28 عصر
پیشنهاد میکنم که زمانی چک کن یکه دکمه ثبت اطلاعاتت فشرده میشه، اما اگی می خوای که زمان دیگه ای چک کنی بهتره که تو روخداد Leave تکس باکسی که برای وارد کردنه آی دی قرار دادی بنویس تا موقعی فکوس را از دست میده چک بشه.

Mani_rf
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 18:29 عصر
در رویداد TabIndexChanged تکست باکس نوشتم اما عمل نمیکنه. برای اینکه مطمئن بشم کدهام کار میکنه یا نه در رویداد MouseLeave نوشتمشون بدون مشکل کار کرد اما نمیدونم چرا در TabIndexChanged کار نمیکنه؟ لطفاً راهنمایی کنید.

ممنون:تشویق:

پاورقی : رویداد TabIndexChanged زمانی فراخانی میشه که TabIndex یک کنترل عوض میشه. TabIndex نشون دهنده این است که با فشردن کلید Tab کیبورد فکوس با چه ترتیبی روی کنترل ها حرکت کنه.

saeed hg
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 18:39 عصر
من با taborder ، تب ایندکس مربوط به تکست باکسهام رو تنظیم کرده بودم که به ترتیب تب ایندکس ها اضافه مییشد و انتظار داشتم وقتی میرم به تکست باکس بعدی اخطار بده و بگه که آیدی که وارد کردم قبلاً ثبت شده اما این کارو انجام نداد. نمیدونم چرا؟؟!!