PDA

View Full Version : چگونگی اتصال به سرور ریموت با یوزر و پسورد در SQL2008 همراه با کد سی شارپ مربوطه؟؟؟؟

iranian_genius
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 23:53 عصر
سلام دوستان.
یه کمک فوری میخوام. اونم اینکه میخوام یه سرور یکی از شرکتها که آیپی و نام دیتابیسشو میدونم و نمایندگیهای اون شرکت با برنامه ای که دارند به سرور وصل میشن و مثلا اطلاعات مشتریهاشونو وارد میکنند یا میخونند .... کانکت شم و بعد دستورات SQL رو روی دیتابیسش پیاده کنم. مثلا لیست یوزر ها و یا دیتاهای موجود در جداولشون...
ضمنا یک یوزر و پسورد معتبر برای ورود به دیتابیس هم دارم. گیرم فقط توی کد سی شارپ 2008 هست؟؟

اما نمیدونم برای کانکت شدن به سروری با آیپی مثلا 180.139.20.25 روی پورت مثلا3438 چکار کنم و چه دستوری بنویسم؟ ضمنا آیا لازمه که حتما از پورت ریموت خود اسکیوال استفاده شه؟ چون پورت خود اسکیوال رو بسته اما از اونجایی که چندتا پورت باز پیدا کردم روی سرورشون پس حتما از همین پورتا نمایندگیهای شرکت میتونن بهشون وصل شن دیگه .نه؟

مثلا برای سرور محلی کدی شبیه به این در سی شارپ داریم:
SqlConnection sqlconnection-Name = new SqlConnection("Server =(local); Database = Student; Integrated Security = True ; ");

حالا همین کد برای ریموت روی آیپی و پورت خاص چه شکلی میشه؟ یا نیاز به تابع یا sql command یا sqlconnection یا حتی sqlAdapter خاصی هست؟

لطفا دوستان و استادان عزیز راهنمایی کنند.!!!

Esmail Solhkhah
پنج شنبه 20 مرداد 1390, 00:00 صبح
سلام دوستان.
یه کمک فوری میخوام. اونم اینکه میخوام یه سرور یکی از شرکتها که آیپی و نام دیتابیسشو میدونم و نمایندگیهای اون شرکت با برنامه ای که دارند به سرور وصل میشن و مثلا اطلاعات مشتریهاشونو وارد میکنند یا میخونند .... کانکت شم و بعد دستورات SQL رو روی دیتابیسش پیاده کنم. مثلا لیست یوزر ها و یا دیتاهای موجود در جداولشون...
ضمنا یک یوزر و پسورد معتبر برای ورود به دیتابیس هم دارم. گیرم فقط توی کد سی شارپ 2008 هست؟؟

اما نمیدونم برای کانکت شدن به سروری با آیپی مثلا 180.139.20.25 روی پورت مثلا3438 چکار کنم و چه دستوری بنویسم؟ ضمنا آیا لازمه که حتما از پورت ریموت خود اسکیوال استفاده شه؟ چون پورت خود اسکیوال رو بسته اما از اونجایی که چندتا پورت باز پیدا کردم روی سرورشون پس حتما از همین پورتا نمایندگیهای شرکت میتونن بهشون وصل شن دیگه .نه؟

مثلا برای سرور محلی کدی شبیه به این در سی شارپ داریم:
SqlConnection sqlconnection-Name = new SqlConnection("Server =(local); Database = Student; Integrated Security = True ; ");

حالا همین کد برای ریموت روی آیپی و پورت خاص چه شکلی میشه؟ یا نیاز به تابع یا sql command یا sqlconnection یا حتی sqlAdapter خاصی هست؟

لطفا دوستان و استادان عزیز راهنمایی کنند.!!!

رو هاست شما نمیتونید از Integrated Security استفاده کنید مگه اینکه عضوی از اون شبکه باشید.

SqlConnection sqlconnectionName = new SqlConnection("Server =180.139.20.25; Persist Security Info=True;User ID=sa;Initial Catalog=Student;Password=123456");

فقط دقت کنید چون نام کاربر و رمز تو کانکشن هست حواستون باشه براتون داستان امنیتی نشه.

ضمنا نام کاربر و رمز رو که میدونید باید با مال خودتون ریپلیس کنید.

موفق باشید.

Esmail Solhkhah
پنج شنبه 20 مرداد 1390, 00:05 صبح
یاز به تابع یا sql command یا sqlconnection یا حتی sqlAdapter خاصی هست؟

خیر کلاسهای کار با دیتا همون معمولی ها هست

فقط چون دیتا رو اینترنته سعی کنید از آبجتهای سبک تو خوندت دیتا استفاده کنید مثل دیتاریدر

همچنین تو نوشتن

موفق باشید.

iranian_genius
پنج شنبه 20 مرداد 1390, 00:17 صبح
رو هاست شما نمیتونید از Integrated Security استفاده کنید مگه اینکه عضوی از اون شبکه باشید.

SqlConnection sqlconnectionName = new SqlConnection("Server =180.139.20.25; Persist Security Info=True;User ID=sa;Initial Catalog=Student;Password=123456");

فقط دقت کنید چون نام کاربر و رمز تو کانکشن هست حواستون باشه براتون داستان امنیتی نشه.

ضمنا نام کاربر و رمز رو که میدونید باید با مال خودتون ریپلیس کنید.

موفق باشید.

آقا ممنون. فقط حالا چطوری تستش کنم که کانکت شده یا نه؟؟؟
چون برنامه بدون ارور ران میشه. ... اما اگر یوزر و پسورد هم عوض کنم باز بدون ارور ران میشه.

ضمنا شنیدم پورت خاصی که مربوط به sql هست باسد روی سرور باز باشه تا این اتصال انجام بشه.اینجوریه؟ ولس من مطمئنم این شرکت پورتهاشو میبنده و از یک پورتهای دیگه استفاده میکنه. حالا کجای برنامه پورت اضافه کنم؟؟؟

Esmail Solhkhah
پنج شنبه 20 مرداد 1390, 03:48 صبح
آقا ممنون. فقط حالا چطوری تستش کنم که کانکت شده یا نه؟؟؟

خب یه کوری کوچیک از یکی از تیبلها بگیرید ببینید دیتا داره یا نه

ضمنا شنیدم پورت خاصی که مربوط به sql هست باسد روی سرور باز باشه تا این اتصال انجام بشه.اینجوریه؟ ولس من مطمئنم این شرکت پورتهاشو میبنده و از یک پورتهای دیگه استفاده میکنه. حالا کجای برنامه پورت اضافه کنم؟؟؟

بله این درسته ولی وقتی شما رو دامینتون SQL هم خرید کردید پس پورت پیشفرض SQL طبیعتا باید باز باشه در غیر اینصورت اگه ماژول فایروال رو تو پنل دارید که خودتون میتونید مدیریت کنید

اگه نه به شرکت ثبت کننده تاپیک بزنید حل میکنن.

البته میدونم دامین و هاست برا شما نیس، کلی گفتم

موفق باشید.

iranian_genius
پنج شنبه 20 مرداد 1390, 16:30 عصر
آقا ممنون از توضیحاتت . این کارها رو انجام دادم
اما هنوز نتونستم یه کانکشن موفق داشته باشم تا بعد ازش کوئری بگیرم

وقتی شماره پورت های مختلف وارد میکنم روی بعضی از پورتهای اوپن این ارور رو در حین اجرای برنامه میگیره و خارج میشه :

Timeout expired. The timeout period elapsed prior to completion of the operation or the server is not responding.

این ارور از تابع : Myconnection.Open() .1 یعنی تابع اوپن بیرون میاد . در واقع همون مرحله اول برای ورود داره این ارور رو میده

لطفا کسی هست کمک کنه بگه چطور باید از این ارور رد شم؟؟؟؟