PDA

View Full Version : مبتدی: نتیجه یک query رو چطور توی برنامه چک کنم

delphi5
پنج شنبه 20 مرداد 1390, 10:06 صبح
با سلام
میخوام یک مقدار رو توی بانک جستجو کنم اگه وجود داشت یک کار رو انجام بدم در غیر اینصورت کار دیگه ای انجام بدم
یک query ایجاد کردم

if

(this.bankTableAdapter.existid(System.Convert.ToIn t16(this.radTextBox1.Text)) != null)

توی این خط ، کوئری existid چک میکنه که ایا مقدار radtextbox1 توی باک وجود داره یا نه .
حالا نمیدونم شرطم رو چطور چک کنم . فکر کردم که query شاید مقدار true یا fulse را به برنامه ارسال کنه .

k_ce_esf
پنج شنبه 20 مرداد 1390, 10:49 صبح
اگه منظور سوال را واضح تر بگین شاید بتونم کمک کنم.
اگه منظور اینه که یه تابع دارین به نام existed که درش یه query را نوشتین و در آنجا به وسیله این query و خواندن از دیتابیس چک کردید که آیا این مقدار با مقداری که به عنوان ورودی تابع(که در موقع فراخوانی این تابع radTextBox1 است) دادین ،برابره یا نه ،query که مقدار بر نمیگردونه ،تابعی که درش اون query را نوشتین باید مقدار برگردونه که کافیه برای این کار یه خروجی از نوع bool تابع داشته باشه که بر اساس اینکه این مقدار radTextBox1 در دیتابیس باشه یا نباشه مقدار این متغییر را تغییر بدین و بعد هم کافیه در فراخوانی تابع بر اساس همین مقدار bool بازگشتی از تابع عمل مورد نظر را انجام بدین.

delphi5
پنج شنبه 20 مرداد 1390, 11:09 صبح
نه منظورم رو اشتباه رسوندم
یه tableadapter به نام banktableadapter دارم که به یک database وصله . یک کوئری بنام Existid توی دیتا ست ایجاد کردم که یک پارامتر داره . با این شرط میخوام ببینم که اون مقدار که دارم با پارامت پاس میکنم آیا وجود داره یا نه ؟
ممنون میشم اگه جوابم روبدید

delphi5
پنج شنبه 20 مرداد 1390, 13:11 عصر
حل این مشکل واقعا اینقدر سخته ؟