PDA

View Full Version : چرا در ویژوال استیودیو 2008 DataClassessContext نداره ؟ Linq2SQL

scarce
پنج شنبه 20 مرداد 1390, 12:53 عصر
سلام

دوستان من یک فیلم آموزشی دانلود کردم که نحوه اضافه کردن یک داده از طریق ling2sql در SQL SERVER رو آموزش میده ، من یک جدول ساختم و کلید هم تعریف کردم . سولوشن هم ساختم

من طبق مراحل پیش رفتم اما هنگام اضافه کردن داده ( در موقع کدنویسی ) کلاس DataClassessContext اصلا وجود نداره نمی دونم باید چیکار کنم . آیا باید از دستور using استفاده کنم کدام کلاس رو معرفی کنم.
البته من ازکلاس sqlDataContext استفاده کردم اما error میده .

لطفا راهنمایی کنید.

sqlDataContext sqlD = new sqlDataContext();
sqlD.user_tables.InsertOnSubmit(new user_tables(user_name = + TextBox1.Text + , user_id = + TextBox2));

sqlD.SubmitChanges();

jaykob
پنج شنبه 20 مرداد 1390, 13:09 عصر
سلام شما مراحل رو باید به این شکل پیش برید

1 - ارتباط با دیتابیس توسط server explorer
2 - اضافه کردن کلاس linq to sql که باید یک اسم براش قرار بدید که بعدا با همین اسم باید صداش بزنید که مثلا می زاریم test
3 - بعد شما جدول یا جداول مربوطه را درگ و دراپ می کنید داخل کلاس linq و بعد پروژه رو یکبار build می کنید .
4 - حالا به شکل زیر می تونید به کلاس linq خودتون دسترسی داشته باشید .

testDataContext db = new testDataContext();

یک اشتباه هم دارید در ورود اطلاعات که باید {} بزارید به جای () به شکل زیر :

db.tbl_test.InsertOnSubmit(new tbl_btest
{
ip = useripvar,
type = usertypeip,
});
db.SubmitChanges();

scarce
پنج شنبه 20 مرداد 1390, 18:19 عصر
از بابت پاسختون ممنونم . یک سوال دیگه که دارم در مورد نحوه نمایش جدول داده ها در GridView هست من کد زیر رو برای نمایش دادن استفاده می کنم اما پیغام خطا میده مشکل کد زیر در کجاست ؟

GridView1.DataSourceID = sqlD.user_tables;

GridView1.DataBind();

jaykob
یک شنبه 23 مرداد 1390, 10:56 صبح
از بابت پاسختون ممنونم . یک سوال دیگه که دارم در مورد نحوه نمایش جدول داده ها در GridView هست من کد زیر رو برای نمایش دادن استفاده می کنم اما پیغام خطا میده مشکل کد زیر در کجاست ؟

GridView1.DataSourceID = sqlD.user_tables;

GridView1.DataBind();

سلام به صورت مثال در کد زیر شما به datasource گرید خودتون به این شکل می تونید مقدار بدید که پاسخ کوئری رو کست کنید :

tbl_buy[] items = quary.ToArray<tbl_buy>();
grdSearchResult.DataSource = items;

scarce
یک شنبه 23 مرداد 1390, 23:36 عصر
بازم ممنونم

یک سوال دیگه اینه چطور می تونم یک کوئری ( مثلا آپدیدت فیلد ) رو از طریق lingQ به SQL اجرا کنم ؟

مثلا فرض کنید می خوام یک فیلد رو جایگزین کنم

jaykob
دوشنبه 24 مرداد 1390, 11:30 صبح
بازم ممنونم

یک سوال دیگه اینه چطور می تونم یک کوئری ( مثلا آپدیدت فیلد ) رو از طریق lingQ به SQL اجرا کنم ؟

مثلا فرض کنید می خوام یک فیلد رو جایگزین کنم

سلام

داخل مثال زیر که در msdn هست اعمال insert , update , delete گفته شده که می تونید استفاده کنید :

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/bb386931.aspx#Y108