PDA

View Full Version : برقراری ارتباط متنی میان دو کامپیوتر با WinSock

Sina_Od
پنج شنبه 20 مرداد 1390, 23:09 عصر
سلام دوستان. من میخوام با دادن آی پی WinSock ای که در حالت Listen هست به WinSock دیگه و پورت یکسان, کامپیوتر خودم و دوستم رو از طریق اینترنت به هم متّصل کنم تا با هم چت کنیم.

دوستان لطفا راهنمایی کنید چطور دو کامپیوتر مختلف رو از طریق اینترنت متصّل کنم با WinSock. اگر سورسی بذارید ممنونتون میشم. ضمنا من از WinSock در VB6 استفاده کردم و ممنون میشم یه توضیح کلّی از WinSock در Net. و تفاوتش با VB6 بدین. ممنون.

Sina_Od
جمعه 21 مرداد 1390, 02:19 صبح
کسی نمیتونه کمکم کنه ؟!

Alirezanet
جمعه 21 مرداد 1390, 03:48 صبح
سلام
دوست عزیز Winsock کامپوننتی برای استفاده در vb6 بود و در دات نت من تا به حال چنین چیزی ندیدم !!
ولی دات نت ابزار های بهتر از اون رو در اختیارتون قرار داده .... مانند .Net Remoting و یا پدر آن که WCF هست !
با این کلاسهای دات نت میتونید کار کنید که چندان هم پیچیده نیست با یه سرچ ساده به جواب میرسید !
موفق باشید !

Sina_Od
جمعه 21 مرداد 1390, 04:25 صبح
ممنون که جواب دادی ولی من تو یکی از مثال هایی که از سایت خارجی دانلود کردم WinSock رو اضافه کرده بود به پروژه و مثل Vb6 باهاش کار میکرد. شما احتمالا باهاش سر و کار نداشتین. در هر حال ممنون. :لبخندساده:

alimanam
جمعه 21 مرداد 1390, 12:07 عصر
با سلام

با اکتیوایکس WinSock میشه اینکار رو کرد ( دقیقا مثل استفاده کردن همین کنترل در برنامه های vb6 ) اما بهتره از فضای نام System.Net.Sockets استفاده بشه تا دیگه مشکل رجیستر کردن اکتیوایکس رو روی رایانه کاربر نهایی نداشته باشین .

بیشتر بدانید (http://www.eggheadcafe.com/articles/20020323.asp)

موفق باشید ./

Sina_Od
جمعه 21 مرداد 1390, 16:04 عصر
ممنون. به این روش میشه 2 کامپیوتر رو به هم متصّل کرد از طریق اینترنت ؟ چون تو VB6 کانکت نمیشدن با دادن Port و IP کامپیوتر سرور...

alimanam
جمعه 21 مرداد 1390, 16:14 عصر
ممنون. به این روش میشه 2 کامپیوتر رو به هم متصّل کرد از طریق اینترنت ؟ چون تو VB6 کانکت نمیشدن با دادن Port و IP کامپیوتر سرور...

با این روش میشه بین سرور و کلاینت ها ارتباط برقرار کرد یعنی به تبادل دیتا بپردازین که این دیتا میتونه رشته متنی - تصاویر - فیلم - صدا و هر فایلی باشه فرقی نمیکنه .

موفق باشید ./

Sina_Od
جمعه 21 مرداد 1390, 16:25 عصر
همین الآن در تاپیکی که همین سوال رو برای VB6 زده بودم خوندم یکی از دوستان گقته بود باید IP تون Valid باشه و باید از ISP تون بخریدش. ولی من و دوستم ADSL داریم. باید دقیقا چی کار کنیم ؟ اصلا نیاز به این کار هست در VB.Net ؟ راه دیگه ای وجود نداره ؟

alimanam
جمعه 21 مرداد 1390, 16:38 عصر
همین الآن در تاپیکی که همین سوال رو برای VB6 زده بودم خوندم یکی از دوستان گقته بود باید IP تون Valid باشه و باید از ISP تون بخریدش. ولی من و دوستم ADSL داریم. باید دقیقا چی کار کنیم ؟ اصلا نیاز به این کار هست در VB.Net ؟ راه دیگه ای وجود نداره ؟

ببین عزیز شما داری میگی اینترنت ! درسته پس حتما نیاز به Valid IP داری در مورد اینکه ADSL داری مشکلی نیست ولی باید از ISP یک آی پی ثابت بگیری که همه بتونن به سرور شما دسترسی داشته باشن و به تبادل اطلاعات بپردازی .

موفق باشید ./

Sina_Od
جمعه 21 مرداد 1390, 16:41 عصر
یعنی اگه من سرور باشم فقط من نیاز به Valid IP دارم ؟

یعنی حتّی به طور موقّت هم نمیشه از IP فعلی خودم استفاده کنم ؟ :اشتباه:

alimanam
جمعه 21 مرداد 1390, 16:50 عصر
بهتون پیغام خصوصی دادم جواب رو اونجا توضیح دادم .

daniyal_1363
شنبه 22 مرداد 1390, 09:04 صبح
بهتون پیغام خصوصی دادم جواب رو اونجا توضیح دادم .

پیغام خصوصی ؟

پس ما چی ؟ منم میخوام بدونم :ناراحت:

ahmadreza517
سه شنبه 25 مرداد 1390, 11:59 صبح
سلام
منم می خام بدونم:گریه:

ahmadreza517
سه شنبه 25 مرداد 1390, 12:10 عصر
سلام دوست عزیز
به آدرس زیر سری بزنی بد نیست البته کتاب به زبان C# هستش
http://howprg.blogfa.com/post-6.aspx