PDA

View Full Version : سوال: چطور می توان از ذخیره داده ها در یک فرم که شامل یک ساب فرم است جلوگیری کرد؟

khalil-s
جمعه 21 مرداد 1390, 13:40 عصر
سلام به اساتید محترم
سئوال من بنظر ساده میرسه ولی من رو دچار مشکل کرده از بس انواع راه ها رو امتحان کردم:ناراحت:
دوستان من یک فرم مثلا مشخصات دانشجو رو دارم که در این فرم یک ساب فرم به نام دروس وجود داره حالا تکلیف یک نفر اگه وسط پر کردن فیلدهای این فرم منصرف بشه چیه؟ یعنی چطوری میتونه با زدن یک دکمه تمام اطلاعات توی فرم و ساب فرم رو کامل حذف کنه؟
من برای روشن شدن بهتر سئوالم یک نمونه گذاشتم که اگه زحمت نگاه کردن به اون بندازید ممنون میشم

hghb57
جمعه 21 مرداد 1390, 17:51 عصر
سلام به اساتید محترم
سئوال من بنظر ساده میرسه ولی من رو دچار مشکل کرده از بس انواع راه ها رو امتحان کردم:ناراحت:
دوستان من یک فرم مثلا مشخصات دانشجو رو دارم که در این فرم یک ساب فرم به نام دروس وجود داره حالا تکلیف یک نفر اگه وسط پر کردن فیلدهای این فرم منصرف بشه چیه؟ یعنی چطوری میتونه با زدن یک دکمه تمام اطلاعات توی فرم و ساب فرم رو کامل حذف کنه؟
من برای روشن شدن بهتر سئوالم یک نمونه گذاشتم که اگه زحمت نگاه کردن به اون بندازید ممنون میشم

با استفاده از Delete Query مي توان اين كار را كرد
البته روشهاي ديگر نيز امكان پذير است

در ضمن بهتر است مشخصات كليه دروس موجود در يك جدول ذخيره شود و در يك جدول واسطه دروسي كه هر دانشجو دارد ذخيره شود

mazoolagh
جمعه 21 مرداد 1390, 17:57 عصر
مشکل این هست که وقتی میتونین در سابفرم اطلاعات وارد کنین که رکورد در فرم اصلی وارد شده باشه. 2 راه بنظرم میرسه.

فرم و سابفرم هر دو بجای جداول واقعی به دو جدول با ساختار مشابه جداول واقعی bound بشن و دکمه ای برای save رکورد بگذارین که اطلاعات این جدول رو به جدولهای واقعی کپی کنه. بدیهی هست که بازای هر بار باید اطلاعات این دو جدول رو حذف کنین.

فرمهای اصلی و فرعی رو به همین صورت متعارف به جداول bound کنین و برای دکمه انصراف کدی بنویسین که بر اساس کلید (که مسلما در هر دو جدول وجود داره) رکوردها رو حذف کنه.