PDA

View Full Version : سوال: نمی تونم به غیر از رویدادهای پیش فرض ابزارها از رویدادهای دیگه ای استفاده کنم

Restlesa
شنبه 22 مرداد 1390, 14:46 عصر
سلام بر همه دوستان عزیز
مشکل عجیبی که برای من پیش اینه که به غیر از رویدادهای پیش فرض ایزارها نمی تونم از رویدادهای دیگه ای استفاده کنم. مثلا وقتی که یه دکمه بر روی فرمم می زارم و وقتی که روش دابل کلیک می کنم و به صفحه کد نویسی میرم به غیر از رویداد کلیک نمی تونم رویداد دیگه ای رو از Combo رویدادهای ابزارها انتخاب کنم. مشکل دیگه هم که وجود داره اینه که در قسمت انتخاب ابزارها در محیط کدنویسی هیچ یک از ابزارهای موجود در فرمم قرار نداره. (به عکس های ضمیمه شده نگاه کنید بیشتر متوجه مشکلم میشید)

راه حل این مشکل چیه ؟؟؟؟ :ناراحت::ناراحت::ناراحت:
اینم اضافه کنم که این مشکل در VB.Net وجود نداره و مخصوص محیط #C هستش !!!! :متفکر::متفکر::متفکر:

لطفا هرچه سریعتر راهنماییم کنید.بد جوری کارم گیره :گریه::گریه::گریه:
ممنونم

sinashahab
شنبه 22 مرداد 1390, 15:13 عصر
خوب فکر کنم وقتی vb6 کار میکردیم اینطوری که شما میگید بود.
برای ساخت event یا رویداد دیگه ای به جز click باید در قسمت طراحی فرمتون روی کنترلتون کلیک کنید و بعد از پنجره properties روی اون آیکنی که شبیه رعد و برق هست کلیک کنید. بعدش اونجا لیست رویداد های ممکن رو میاره و بعد با دابل کلیک روی اونا میتونید برای رویداد موردنظر کد بنویسید.

برای اون یکی سوال هم باید برید تو قسمت طراحی فرم/

Restlesa
شنبه 22 مرداد 1390, 15:19 عصر
دوست عزیز از راهنماییتون ممنونم اما این مشکل ذکر شده منو حل نمی کنه
اصلا همچین مشکلی نباید به وجود بیاد
غیر از اینه ؟؟؟ :افسرده::افسرده::افسرده:

gwbasic
شنبه 22 مرداد 1390, 15:48 عصر
ببینید اینا که گفتید هیچ کدوم مشکل نیست بلکه تو vb اینطوری بود تو #C جور دیگه ای هست که دوستمون راهنماییتون کردن
برای کد نویسی پشت هر event باید از پنجره properties روی آیکون رعد و برق کلیک کنید تا لیست event ها باز شود بعد هرکدوم رو خواستید روش دابل کلیک کنید
در مورد دوتا کمبویی که تو کد نویسی وجود داره باید بگم که سمت چپی لیست تمام تایپهایی که در اون فایل هست رو نمایش می ده و سمت راستی اعضای اون تایپ رو نشون می ده

Restlesa
شنبه 22 مرداد 1390, 15:55 عصر
یعنی این دو کمبو عملکردشون مثل برنامه VB.Net نیستش ؟؟؟؟ :متفکر::متفکر::متفکر: