PDA

View Full Version : سوال: بک آپ گیری از دیتا بیس

hossin74
شنبه 22 مرداد 1390, 14:28 عصر
باسلام.
اولا بک آپ گیری در دیتابیس کی کدشو داره . هم بک آپ و هم رستور!
من یه دستور نوشتم و بک آب هم گرفت اما آدرس محلی دادنشو نتونستم و هر وقت datadirectory زدم ارور گرفت. این دستور:

BACKUP DATABASE [E:\Proje\VB.Net\Banke\Banke\DbBanke.mdf] TO DISK = N'E:\backup_db.BAK'

حالا می خوام آدرس محلی بدم که توهمه ی سیستم ها جواب بده.چیکار کنم و یکی بهم کمک کنه. اگر دستورات بهتری دارین بهم اطلاع بدین
ممنون

sara213
شنبه 22 مرداد 1390, 15:12 عصر
باسلام.توی این دو تا فایل ضمیمه است .اگر متوجه نشدید توضیح میدم

hossin74
شنبه 22 مرداد 1390, 19:19 عصر
ممنون از شکا ولی بازم ارور داد
at Banke.Form1.Button1_Click(Object sender, EventArgs e) in E:\Proje\VB.Net\Banke\Banke\Form1.vb:line 31
که همون ocommand.ExecuteNonQuery() این خط میشه

sara213
یک شنبه 23 مرداد 1390, 01:36 صبح
لطفا در صفحتون از سیو فایل دیالوگ استفاده کنید و دقیقا همین کد رو استفاده کنید.(فقط شما فرم 20 رو که من در قسمت کتچ دارم ندارید)
یه نکته ای هم که وجود داره اینه که مستقیما در یک درایو نمیتونیم بک اپ بگیریم و حتما باید توی درایو مورد نظر پوشه درست کنیم و داخل اون بک اپ بگیریم.
شما دقیقا از همین کد استفاده کردید و خطا داد؟

ahmadreza517
سه شنبه 25 مرداد 1390, 11:08 صبح
سلام دوست عزیز به آدرس زیر یه سری بزن
http://howprg.blogfa.com/cat-6.aspx

sara213
پنج شنبه 27 مرداد 1390, 03:05 صبح
چه جالب !من تا حالا ندیده بودم کسی از این یه خط کد برا بک اپ گیری استفاده کنه
اون وقت کد ریستر کردن چیه؟

Esmail Solhkhah
پنج شنبه 27 مرداد 1390, 03:13 صبح
چه جالب !من تا حالا ندیده بودم کسی از این یه خط کد برا بک اپ گیری استفاده کنه
اون وقت کد ریستر کردن چیه؟

دوست عزیز برنامه شما برا بکاپ ریستوره از دیتابیس SQL هستش و تو اون لینکی که دوستمون تو پست 5 گذاشتن بکاپ برا دیتابیسه اکسس هستش

اینا که خیلی قضیشون با هم فرق داره !!!:متفکر:

M.KH-SH
یک شنبه 30 مرداد 1390, 10:08 صبح
دوست من بانک sql تا زمانی باز هستش و برنامه در حال اجرا کردن هست به هیچ عنوان نمی شه کپی کرد و فایل بک آپ ازش ساخت
برای این باید یک برنامه ضمیمه بنویسی که بعد از زدن اون دکمه بک آپ برنامه خودت بسته بشه و برنامه بک آپ گیر باز بشه (بدون اتصال به بانک sql ) بعد از اونجا می تونی بک آپ بگیری و یا بانک رو آپدیت کنی و بعد از اینکه کارت تموم شد هنگام بستن برنامه بک آپ گیر نرم افزاره اصلی دوباره اجرا بشه.
برای بانک sql این روش هستش.