PDA

View Full Version : خطا به هنگام اضافه کردن دیتا سورس : Could not retrieve schema information for table or view

nasimnastaran
شنبه 22 مرداد 1390, 16:58 عصر
سلام
من به هنگام اضافه کردن Add new DataSource جهت گزارش گیری و استفاده از کریستال ریپورت ، از این گزینه استفاده می کنم ولی زمانی که می خواهی از table ازاین طریق استفاده کنی خطای ذیل ظاهر می شود :

Could not retrieve schema information for table or view
از پاسخ به این سئوال بسیار متشکرم

Helmod
پنج شنبه 03 اردیبهشت 1394, 16:09 عصر
منم این مشکل رو دارم

سلام و خسته نباشید

من دارم برنامه ای رو در C#‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ 2008 مینویسم، که پایگاه داده اون Access 2013 هست که همونطور که میدونید پسوند این پایگاه داده accdb. هست !

مشکل من این هست که: وقتی می خوام در یک فرم که مخصوص نمایش اطلاعات یک جدول از پایگاه داده اکسس هست رو با استفاده از دیتا گرید وییو نمایش بدم ،‌خطا میده !

سوال بنده اینه: آیا ممکنه که این ورژن از اکسس 2013 با ویژوال بنده که 2008 هست هم خوانی نداشته باشه ؟ اگر جواب مثبت هست به کدام ورژن پایگاه داده رو Convert کنم بهتره و هم خوانی داره ؟

سوال دیگم اینکه که من می خوام این دیتا گرید وییو رو بصورت ویزاردی به فرم اضافه کنم و نیازی به کد نویسی نداشته باشم ، ممکنه ؟ لطفاً راهنمائی بفرمائید .

البته اینم بگم : به فرم یه دیتا گرید وییو اضافه میکنم و دیتا سورسش رو به جدولی که می خوام اتصال میدم ولی فرم که لود میشه دستا گرید وییو خالی نمایش داده میشه , و هنگام Add کردن تیبل این اررور رو میده : Could not retrieve schema information for table or view Table1.

http://barnamenevis.org/attachment.php?attachmentid=130571&d=1429775210

ممنون