PDA

View Full Version : مشکل ایجاد ایندکس در SQL

sahar8010
چهارشنبه 27 فروردین 1382, 22:52 عصر
سلام
من یک table در ُSQL دارم که حجمش حدود 8 گیگا میشه. وقتی روی یک فیلد اون ایندکس میزنم error میده.آیا این درسته که اگه حجم یک DataBase در SQL بیش از 4 گیگا باشه، ایندکس نمیشه زد؟؟؟؟
اگر اینطره ، چی کار باید بکنم؟؟؟
ممنون

sahar8010
شنبه 30 فروردین 1382, 22:44 عصر
errorای که میده اینه:
'MyTable' table
unable to create index'IX_MyIndex'.
ODBC eror : [Microsoft] [ODBC SQL SERVER DRIVER}{SQL SERVER}
could not allocate space for object in database MYDB becouse the PRIMARY file group is full.

vadood
یک شنبه 31 فروردین 1382, 18:22 عصر
خوب هاردت دیگه جا نداره

فایل های بانک اطلاعاتی را به یه پارتیشن دیگه منتقل کن یا جای بیشتری تو اون پارتیشن آزاد کن.

ودود

sahar8010
یک شنبه 31 فروردین 1382, 19:55 عصر
یک پارتیشن 17 گیگ و یکی دیگهُ 11 گیگ فضای آزاد داره.

vadood
یک شنبه 31 فروردین 1382, 21:47 عصر
ایا فایل های database هم رو همون پارتیشم ها هسنتد؟

amirrf
پنج شنبه 04 اردیبهشت 1382, 17:01 عصر
سلام،

من یک table در ُSQL دارم که حجمش حدود 8 گیگا میشه. وقتی روی یک فیلد اون ایندکس میزنم error میده.آیا این درسته که اگه حجم یک DataBase در SQL بیش از 4 گیگا باشه، ایندکس نمیشه زد؟؟؟؟
خیر، چنین محدودیتى وجود ندارد. در مورد حجم تنها محدودیت شما فضاى خالى دردسترس است.

errorای که میده اینه:
'MyTable' table
unable to create index'IX_MyIndex'.
ODBC eror : [Microsoft] [ODBC SQL SERVER DRIVER}{SQL SERVER}
could not allocate space for object in database MYDB becouse the PRIMARY file group is full.
این خطا را درصورتى مىگیرید که یا autogrow گروه فایل مربوطه خاموش شده باشد یا تمام دیسک هایى که فایل‌هاى آن گروه فایل را نگه مىدارند پر شده باشند. autogrow را روشن کنید یا فضاى خالى بیشترى فراهم کنید.
توجه داشته باشید که ایندکس ممکن است حجمى بیشتر از حجم داده ها اشغال کند. مثلا براى 8 گیگابایت داده شاید 10 گیگا بایت فضا براى ایندکس نیاز داشته باشید.
فایل ها و گروه فایل هاى دیتابیس شما به چه صورت است؟ چقدر فضاى خالى دارید؟

با استفاده از sp_spaceused مىتوانید اطلاعاتى درباره حجم مورد استفاده دیتابیس و داده ها و ایندکس ها بدست آورید.