PDA

View Full Version : سوال: یک سوال فنی داشتم در مورد dropdown list

rezamob
یک شنبه 23 مرداد 1390, 01:58 صبح
سلام من یک drop down list دارم که اطلاعات رو از دیتابیس می خونه حالا می خوام وقتی اطلاعات رو خوند خود ادمین بتونه انتخاب کنه اولین مقداری که در drop down list نمایش داده بشه چی باشه مثلا اگه توی دیتا بیس داشته باشیم : تهران شیراز اصفهان و وقتی که از دیتابیس می خونه اول تهران باشه می خوام کاری بکنم که وقتی خوند اول شیراز توی drop down list باشه ؟ نیازمند راهنماییتونم ممنون درضمن اون اطلاعات هم در حال تغییر هستند و می خوام به صورت دینامیک در صفحه ادمین بتونم پیش فرض خودم رو انتخاب کنم ؟

b.paseban
یک شنبه 23 مرداد 1390, 02:26 صبح
سلام.
با رویداد DropDownList.SelectedIndex میتونید تعیین کنید.

rezamob
یک شنبه 23 مرداد 1390, 04:02 صبح
می دونم ولی عرض کردم ادمین سایت بتونه بگه مثلا آیتم دوم نمایش داده بشه ادمین که به سورس دسترسی نداره؟ داینامیک می خوام. یعنی هر وقت صفحه اول سایت اومد اول آیتم دوم نمایش داده بشه !

b.paseban
یک شنبه 23 مرداد 1390, 04:13 صبح
ادمین که به سورس دسترسی نداره؟
متوجه منظورتون نمیشم.پس سایت رو چه کسی مدیریت میکنه و به سورس دسترسی داره؟

داینامیک می خوام. یعنی هر وقت صفحه اول سایت اومد اول آیتم دوم نمایش داده بشه !
خوب یسری ما(ادمین سایت) این مقدار رو برابر 2 قرار میدیم هرموقع هم که خواستیم تغییر میدیم.

ASPX
یک شنبه 23 مرداد 1390, 08:27 صبح
شما برای ادمین صفحه ای می سازی به نام تنظیمات که تو اون صفحه یکی از بخشهاش اینه که dropdownlist شما نشون داده میشه و مدیر سایت آیتم انتخاب شده جدید رو میزنه و کنارش دکمه save رو کلیک میکنه . این آیتم انتخاب شده رو تو هر جایی میتونی ذخیره کنی و بعد اونو لود کنی. بستگی به خودت داره دیتا بیس فایل xml و یا حتی کلیدی تو wbconfig و ....