PDA

View Full Version : در مورد لوگین های خود asp.net

smm2006sh
یک شنبه 23 مرداد 1390, 10:54 صبح
با سلام خدمت کلیه دوستان

من توی وب سایتم از کنترل های لوگین asp استفاده کردم و برای ان هم سطح دسترسی ای تعیین کردم همه چی هم درست کار میکنه فقط یه مشکلی دارم ؟؟؟ اگر کسی هنوز لوگین نشده باشه و روی منو ایتم ها کلیک کنه خطا میگیره . البته میدونم که باید یه صفحه به اون نشون بده و بگه هنوز لوگین نشده اید اما نمیدونم چه جوری این شرط را براش بگذارم

ممنون میشم کسی کمکم کنه اخه خیلی بهش گیرم

raziee
یک شنبه 23 مرداد 1390, 11:10 صبح
با سلام خدمت کلیه دوستان

من توی وب سایتم از کنترل های لوگین asp استفاده کردم و برای ان هم سطح دسترسی ای تعیین کردم همه چی هم درست کار میکنه فقط یه مشکلی دارم ؟؟؟ اگر کسی هنوز لوگین نشده باشه و روی منو ایتم ها کلیک کنه خطا میگیره . البته میدونم که باید یه صفحه به اون نشون بده و بگه هنوز لوگین نشده اید اما نمیدونم چه جوری این شرط را براش بگذارم

ممنون میشم کسی کمکم کنه اخه خیلی بهش گیرم

با سلام.
میبایست در فایل وب کانفیگ و در تگ system.web مقدار زیر را اضافه کنید.

<authorization>
<allow users="?"/>
</authorization>
اگر میخواهید به یک گروه کاربری خاص مجوز دسترسی بدید از کد زیر استفاده کنید
<allow users="Administrators"/>

smm2006sh
یک شنبه 23 مرداد 1390, 13:28 عصر
سلام دوست عزیز
من اصلا مشکلم سطح دسترسی نیست . ببینید من وقتی به عنوان ادمین وارد سایت بشم به همه چیز دسترسی دارم و اگر به عنوان یوزر وارد بشم تا لاگین نشم به برخی صفحات دسترسی ندارم . تا اینجا که درست ؟؟ حالا وقتی کسی لوگین نشده این خطا ی زیر را بهش نده و چه جوری یه صفحه تعریف کنم که اگر لاگین نبود به اون صفحه بره !!!! همین

http://www.pic.iran-forum.ir/images/u2feykh3t2dnttu8hn66.bmp

raziee
یک شنبه 23 مرداد 1390, 13:44 عصر
سلام دوست عزیز
من اصلا مشکلم سطح دسترسی نیست . ببینید من وقتی به عنوان ادمین وارد سایت بشم به همه چیز دسترسی دارم و اگر به عنوان یوزر وارد بشم تا لاگین نشم به برخی صفحات دسترسی ندارم . تا اینجا که درست ؟؟ حالا وقتی کسی لوگین نشده این خطا ی زیر را بهش نده و چه جوری یه صفحه تعریف کنم که اگر لاگین نبود به اون صفحه بره !!!! همین

http://www.pic.iran-forum.ir/images/u2feykh3t2dnttu8hn66.bmp
صفحه ی Login رو باید تعریف کنید.

<authentication mode="Forms">
<forms loginUrl="~/Account/LogOn" timeout="2880" />
</authentication>

smm2006sh
یک شنبه 23 مرداد 1390, 13:52 عصر
لاگینم توی همون صفحه اصلیه .
میتونم به جای آدرس <forms loginUrl="~/Account/LogOn" timeout="2880" /> آدرس صفحه عضویت را بدم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یه چیز دیگه ؟؟ اینم توی وب کانفیگ باید تعریف کنم ؟؟؟ چه قسمت؟

baran_programmer
یک شنبه 23 مرداد 1390, 14:59 عصر
سلام
شما باید یه صفحه به نام Login.aspx در سایتتون داشته باشید تا وقتی کاربری لوگین نشده بود به طور اتوماتیک به اون صفحه هدایت بشه، و اگر لوگین سایتتون در صفحه اصلی هست باید نام صفحه اصلیتون رو به login تغییر بدید تا مشکلتون حل بشه.

farhud
یک شنبه 23 مرداد 1390, 16:03 عصر
شما حتما یک صفحه دارید که در آن کاربر می تواند login کند. فرض می کنیم صفحه شما با نام Signin.aspx در پوشه Users باشد. حالا اگر کسی خواست وارد صفحه ای بشود که اجازه دسترسی به آن را ندارد و یا هنوز وارد سایت نشده است (login نکرده)، باید به صفحه login هدایت شود. تنظیمات مربوط به این کار در فایل Web.config به صورت زیر انجام می شود.

<authentication mode="Forms">
<forms
loginUrl="~/Users/SignIn.aspx"
/>
</authentication>

در ضمن اطلاعات بیشتر در وبلاگ http://asplearning.blogsky.com است.