PDA

View Full Version : مشکل اجرا برنامه در کامپیوتر مقصد

user32`
یک شنبه 23 مرداد 1390, 11:33 صبح
سلام. من یک برنامه با C# نوشتم و از sql server به عنوان دیتا بیس استفاده کردم، روی کامپیوتر خودم برنامه درست کار می کنه اما روی کامپیوتر دیگه وقتی برنامه را نصب کردم خطا اتصال به سرور دیتا بیس میده.
(روی کامپیوتر دیگه دوباره sql server نصب کردم و جداول را ایجاد کردم ، attach نکردم)

ممنون میشم یکی بگه مشکل از کجاست و باید چی کار کنم.

sara213
دوشنبه 24 مرداد 1390, 15:50 عصر
سلام
کانکشن استرینگ شما چی هست؟با چه نامی به پایگاه داده وصل شدید؟میدونید که باید از دات استفاده می کردید؟

user32`
دوشنبه 24 مرداد 1390, 16:46 عصر
بله ، از دات استفاده کردم. user , pass هم نداره.

حمیدرضاصادقیان
سه شنبه 25 مرداد 1390, 08:32 صبح
دوست عزیزسلام.
بفرمائید SQL Server رو به صورت LOCAL نصب کردید یا با Instance name ؟ درهرمورد نوع Connection String شما تفاوت خواهد داشت. بعد چرا دیتابیس رو در سیستم مقصد Attach نکردید.اینکار که راحتتره؟

user32`
سه شنبه 25 مرداد 1390, 11:25 صبح
سلام، منظورتون اینه که در کامپیوتر مقصد هم اسمشو گذاشتم "." ؟ اینکارو کردم. می خواستم attach کنم ، اما نتونستم! فقط بخاطر راحتر بودن فرق داره یا مشکلی ایجاد میشه؟

user32`
سه شنبه 25 مرداد 1390, 11:38 صبح
Data Source=.;Initial Catalog=Bime;Integrated Security=True اینم کد connection string

حمیدرضاصادقیان
شنبه 29 مرداد 1390, 10:45 صبح
دوست عزیز باید ببینید این Data Source که دات گذاشتید آیا به همین نام روی سیستم مقصد نصبه.؟ برای فهمیدن این شما از طریق مسیر نصب SQL Server برنامه Configuration Tools رو اجرا کنید و در قسمت Services ببینید جلوی سرویس MSSQLSERVER چیزی نوشته؟ اگر جلوی این اسم داخل پرانتز اسمی نوشته شده باشد Connection String شما باید به شکل InstanceName\. تغییر پیدا کنه در غیر اینصورت میتوانید از دات خالی یا نام کامپیوترش استفاده کنید.

mohammadsafari
چهارشنبه 30 شهریور 1390, 15:18 عصر
دوست عزیز به این یه نگاه بنداز شاید به دردت خورد

برای ساخت یک Connection String بدون نیاز به Visual Studio ، به روش زیر عمل می‌کنیم:
یک فایل جدید ایجاد کرده و پسوند آنرا به "udl" تغییر می‌دهیم. (مثلا یک فایل متنی که می شود New Text file.udl)
می‌بینید که آیکون آن تغییر کرد
آنرا باز کنید. پنجره مشخصات Data Link باز می‌شود
برای ایجاد Connection String برای SQL گزینه Microsoft OLE DB Provider For SQL Server را از لبه Provider انتخاب کنید
دکمه Next را زده و یا به لبه Connection بروید
از این قسمت تمامی مشخصه‌های ارتباط را می‌توانید تعیین کنید
بعد از مشخص کردن تمامی پارامتر‌های مورد نیاز دکمه Test Connection را برای اطمینان از درستی آن بزنید. اگر همه چیز درست است پنجرا را ببندید
حال فایلی که ابتدا ایجاد کردید را با Notepad باز کنید.
‍Connection String درون فایل ایجاد شده است.(البته این ارتباط برای OLE DB است که می توانید این قسمت را حذف کنید)
اگر از User و Password استفاده می‌کنید، تیک Allow Saving Password را بزنید تا پسورد در فایل ذخیره شود.
منبع : CodeProject