PDA

View Full Version : سوال: یاد گرفتن کد بهتره یا ویزارد؟

sara_aryanfar
یک شنبه 23 مرداد 1390, 13:20 عصر
با سلام می خواستم بدونم با اینهمه مبحث که در سی شارپ مطرح هست و گاهی اوقات واقعا وقت کم میاد می خواستم بدونم یاد گرفتن همه کدها بهتره یا برخی جاها رو با ویزارد هم انجام بدیم مشکلی نداره مثلا ساخت و اتصال به دیتا بیس؟

ma.rad
یک شنبه 23 مرداد 1390, 13:52 عصر
خوب مسلما یاد گرفتن کد نویسی خیلی بهتره و دستمون بازتره
البته من جدیدا از ویزاردها استفاده می کنم چون خیلی سریعتره

pooyan3000
یک شنبه 23 مرداد 1390, 13:55 عصر
سلام دوست عزیز. من یک بار یک پروژه رو با ویزارد تموم کردم و به این نتیجه رسیدم که توی زمان بندی هیچ تفاوتی نداره. چون برای ارسال کوری به دیتابیس شما آخر باید کوری رو توی دیتابیس ست کنی. برای پروژه های برزرگتر اگه از کد استفاده کنی بهتره.
موفق باشی

mohammad_cmd
یک شنبه 23 مرداد 1390, 14:14 عصر
سلام دوست عزیز من هم با کد نویسی موافق هستم ، چون به نظر من ویزارد سرعت برنامه رو میاره پایین و دلیل دوم همین جور که دوستمون گفت دست ادم در کد نویسی باز تره .

sara_aryanfar
یک شنبه 23 مرداد 1390, 15:48 عصر
خب کد نویسی خوبه اما توجه داشته باشید که ما در زبان هایی مثل c,c++ رابط گرافیکی نداریم و تمام برنامه ها با کد تولید می شوندولی حرکت اکثر برنامه نویسان به سوی زبان های سطح بالا هست و اینم طبیعی هست تقریبا اکثر برنامه هایی که با سی شارپ نوشته می شوند رو با سی و غیره هم می توان نوشت اما مزیت سی شارپ در سادگی استفاده از توابع و سایر امکاناتش باشه کارهایی که شما در سی باید چندین صفحه کد براش می نوشتین الان در سی شارپ با کلیک ساده این کدها خودشون ایجاد می شن به نظر من باید جاهایی که نیاز نیست و شاید بعد از مدتی کارایی خودش رو از دست بده ویزارد کار کنیم و جایی که می دونیم در سایر زبان ها هم به درد می خوره خوب کد نویسی کنیم تا قوی تر بشیم چون مشخص نیست چند وقت دیگه یک زبان جدید میاد که با مفاهیمی کاملا متفاوت .

modern_amin
یک شنبه 23 مرداد 1390, 15:57 عصر
به نظر من که هرچه پیش آید خوش آید
نباید فکر کنی که حتما باید از یک راه بری
باید تمام مسیر هارو رو تست کنی
.
کلا ویزاردی شاید در بعضی اوقات سریعتر باشه ، کدهاش صحیح تر و جمع جور تر باشه
ولی کدنویسی علاوه بر اینکه نتیجه همونی هست که میخاهی اعتماد بنفست رو میبره بالا که دیگه اینجور کدها رو میتونی بنویسی و دیگه ترسی از کدهایه جدیدم نداری

alvandyhamed
دوشنبه 24 مرداد 1390, 05:11 صبح
در بحث مهندسی نرم افزار بحثی هست به نام طراحی نرم افزار مطمئن زمانی که ما از کامپوننت و طراحی به صورت ویزارد استفاده کنیم چون این قطعات قبلا استفاده شده و جواب خدشون رو پس دادند خیلی امنیت و کارایی رو بالا میبرند
دوستمون که میگه سرعت پائین میاد به هیچ وجه اینجوری نیست . چون من هر دو مورد رو کار کردم
وقتی به صورت ویزاردی و کامپوننت کار میکنی خیلی خیلی از پشتیبانی خیالت راحت تر هست و با فراق بال کار رو به مشتری تحویل میدیم

من برای دو تا فروشگاه کار کردم کی به صورت کد یکی به صورت ویزاردی
اولا که دست بال آدم بسته نشد تو ویزاردی
دوم اینکه تا الان چند بار باگ های مختلفی خوردم تو اون کاری که دستی انجام دادم و مجبور به بررسی چند باره کار شدم

ولی ویزاردی که کار کردم هنوز الان 1 سال هست که مشکل جدی نداشته

موفق باشید

AlgorithmX
دوشنبه 24 مرداد 1390, 05:38 صبح
اول خوب کدرو یاد بگیر تا لذت دونستن و دانش درک وقایع رو به دست بیاری! و بدونی وقتی داری دکمه "Next" رو میزنی چه اتفاقی داره اون زیرا پیش میاد!!