PDA

View Full Version : سوال: ارتباط برنامه با پايگاه داده sql server

malakootian
یک شنبه 23 مرداد 1390, 15:45 عصر
با سلام
من sql server را روي سيستمم نصب کردم و بعد ازآن C#.net 2008که در حين نصب خود برنامه يک sql server express نيز نصب کرد حالا در برنامه C# يک ديتاست اضافه کردم و بعد براي ساخت يک ديتا کانکشن شي sql server و بعد ديتابيسم را انتخاب کردم با زدن دکمه تست کانکشن پيغام test succedd رابه من داد اما وقتي دکمه okرا براي ساخت ديتا کانکشن ميزنم يک خطا مي دهد با مذمون زير به نظر شما ايراد از کجاست چه کار کنم؟
unable to add data connection.
could not load file or assembly

sara_aryanfar
یک شنبه 23 مرداد 1390, 16:16 عصر
شما باید اول یک دیتا بیس بسازید بعد از اون در پی اتصال باشید

malakootian
سه شنبه 25 مرداد 1390, 16:02 عصر
سلام
در بالا يادم رفته بود بگم که اين کار رو هم کرده ام اما بازم اين پيغام را مي داد در ضمن هم در sql server دبتا بيس ساختم و هم بهش attach کردم در هر دو حالت در محيط C# همين پيغام را بهم مي داد.
لطفا کمک کنيد

Esmail Solhkhah
سه شنبه 25 مرداد 1390, 16:10 عصر
چون قبلا SQLSERVER نصب کردید و بعد با نصب VSیه SQLSERVER دیگه نصب شده از نوع EXPRESS

شما دوتا اینستنس دارید

اگه پیش فرضها رو موقع نصب SQLSERVER اول تغییر نداده باشید و اولی هم EXPRESS نباشه

یه اینستنس اسمش نام کامپیوتر هستش و دومی ComputerName\SQLEXPRESS

با SQL Server Management Studio به هر دو اینستنس کانکشن بزنید ببینید موردی ندارن (تستشون کنید)

malakootian
چهارشنبه 26 مرداد 1390, 20:29 عصر
سلام هر کاری کردم نشد بازم

Esmail Solhkhah
چهارشنبه 26 مرداد 1390, 22:54 عصر
سلام هر کاری کردم نشد بازم

دوست عزیز کد خطا رو کامل بزارید

mmd2009
پنج شنبه 27 مرداد 1390, 08:49 صبح
با سلام

به این (http://jacksonpushpanathan.blogspot.com/2009/05/unable-to-add-data-connectioncould-not.html)مطلب مراجعه کنید امیدوارم مشکلتون حل بشه

موفق باشید

malakootian
پنج شنبه 27 مرداد 1390, 17:51 عصر
سلام کد خطا را که در محیط برنامه نویسی C# بهم میده در قسمت اول کامل نوشتم

malakootian
پنج شنبه 27 مرداد 1390, 18:00 عصر
با سلام

به این (http://jacksonpushpanathan.blogspot.com/2009/05/unable-to-add-data-connectioncould-not.html)مطلب مراجعه کنید امیدوارم مشکلتون حل بشه

موفق باشید

با سلام دوباره لینک که داده بودید قیلتره چکارکنم؟؟؟؟؟