PDA

View Full Version : سوال: قرار دادن برنامه در ناحیه اعلان هنگام حداقل رسانی

shahabbasic
یک شنبه 23 مرداد 1390, 17:35 عصر
من یک اکتیوکس Mbtray به برنامم اضافه کردم حالا میخوام بگم وقتی که فرم مینیمایز شد Tray1.add اتفاق بی افته این دستور رو در چه رخدادی بنویسم در Resize نوشتم جواب نداد با تایمر هم خواستم این کارو بکنم طوری که هر 20 هزارم ثانیه وضیت windows state فرم رو چک کنه و اگر مساوی با 1 بود بعد اون دستور رو انجام بده ولی نشد

محسن واژدی
یک شنبه 23 مرداد 1390, 17:56 عصر
سلام علیکم
کد را در رویداد Resize بنویسین کافیه، یعنی بصورت زیر:

Private Sub Form_Resize()
If WindowState = vbMinimized Then
Tray1.add
End If
End Sub

اما اینکه نه در Resize و نه در timer عمل نکرده، نتیجه میگیریم که مشکل از کد است نه از مکان قرار گیری آن

shahabbasic
یک شنبه 23 مرداد 1390, 20:14 عصر
نه کد فقط tray1.add نیست اینم همراهش هست form1.showintaskbar=false همین تیکه زرد میشه و خطا میده

محسن واژدی
یک شنبه 23 مرداد 1390, 22:33 عصر
نه کد فقط tray1.add نیست اینم همراهش هست form1.showintaskbar=false همین تیکه زرد میشه و خطا میده

این خصوصیت فقط در زمان طراحی قابل تنظیم است اما در run-time پشتیبانی نمیشود
موفق باشید

shahabbasic
یک شنبه 23 مرداد 1390, 22:37 عصر
این خصوصیت فقط در زمان طراحی قابل تنظیم است اما در run-time پشتیبانی نمیشود
موفق باشید
پس برنامه هایی که چنین کاری رو میکنن چی؟ مثلا در قسمت تنظیمات یک چک باکس دارن که نوشته : قرار دادن برنامه در system tray هنگام Minimize کردن.... با وی بی هم نوشته شده همین وی بی 6

setroyd
یک شنبه 23 مرداد 1390, 22:45 عصر
این کد درسته حتما شما اشتباه کردی

محسن واژدی
یک شنبه 23 مرداد 1390, 23:12 عصر
پس برنامه هایی که چنین کاری رو میکنن چی؟ مثلا در قسمت تنظیمات یک چک باکس دارن که نوشته : قرار دادن برنامه در system tray هنگام Minimize کردن.... با وی بی هم نوشته شده همین وی بی 6
در اینکه این با وی بی نوشته شده است شک نکنین، با همین وی بی 6 :)
برنامه هایی که به systray منتقل میشوند از تابع api استفاده میکنند، که showintaskbar ارتباطی به این موضوع ندارد
هنگامی که برنامه minimize میشود ابتدا برنامه در systray قرار گرفته سپس فرم اصلی برنامه توسط توابع Visible=False یا Hide مخفی میشود که به طبع آن، آیکون فرم از taskbar خارج میشود

محسن واژدی
یک شنبه 23 مرداد 1390, 23:14 عصر
این کد درسته حتما شما اشتباه کردی

چون این خصوصیت فقط در زمان طراحی قابل تنظیم است، در زمان اجرا پشتیبانی نمیشه و ایشون نیز قصد استفاده از آن در زمان اجرا را دارند که خطا مواجه میشوند

shahabbasic
دوشنبه 24 مرداد 1390, 00:43 صبح
چون این خصوصیت فقط در زمان طراحی قابل تنظیم است، در زمان اجرا پشتیبانی نمیشه و ایشون نیز قصد استفاده از آن در زمان اجرا را دارند که خطا مواجه میشوند
:متعجب::متعجب: عجب چیزی گفتیاااااااا . من فکر میکردم همه اون خصیصه هایی که در پینجره پراپرتیس موقع طراحی هست موقع اجرا برنامه هم میشه تغییرشون داد
فکر نکنم هر کسی اینو بدونه :متعجب::متعجب:
الان برنامم درست شد با خاصیت visible فرم درستش کردم دیگه کاری به SHowintaskbar ندارم:قلب::بوس:

محسن واژدی
دوشنبه 24 مرداد 1390, 09:33 صبح
من فکر میکردم همه اون خصیصه هایی که در پینجره پراپرتیس موقع طراحی هست موقع اجرا برنامه هم میشه تغییرشون داد

بله برخی از خصوصیات نظیر showintaskbar یا sort شی ListBox و ... ، در زمان اجرا اصولا" Read-Only هستند