PDA

View Full Version : تفاوت بين sqlexprfess و local

ebraham
یک شنبه 23 مرداد 1390, 20:34 عصر
من يه برنامه نوشتم كه روي سرور نصب ميشه و كلاينتها از اون استفاده مي كنند اما نيدونم تفاوت بين 2 مورد فوق چيه؟ و كانكشن استرينگم چي باشه؟ممنون. لطفا سريع جواب بديد .يه تاپيك ديگه هم زدم اما كسي جواب نداد.

monirprogram
دوشنبه 24 مرداد 1390, 08:47 صبح
local یعنی شبکه محلی. یعنی صرفا روی سیستم خودت. و چون شما سرور داری و چند تا سیستم قراره به یه بانک وصل شه ،باید برای اسم کانکشن ،از اسم کامپوتر سرور استفاده کنی. حالا اگر از مدل sqlexpress استفاده کرده باشی ،میشه computerip\sqlexpress اگر نکرده باشی میشه خود ip سرور

ebraham
دوشنبه 24 مرداد 1390, 11:46 صبح
خيلي ممنون از توجهتان . من از local استفاده كردم نه از اس كيو ال كسپرس . حالا نمي دونم كانكشن استرينگم را دقيقا چي بنويسم . يكي گفت تو فرم لاگين يه جعبه متن بزار تا كاربر نام سرور را براي اولين بار و يكبار وارد كنه ميشه تو اين روش منو راهنمايي كنيد ممنون ميشم واقعا. منتظر جوابتان هستم

monirprogram
دوشنبه 24 مرداد 1390, 15:21 عصر
ایده بدی نسیت. ولی من خودم یه فایل متنی میزارم. که اگر نیازی به تغییر بود ،بتونم خوم بازش کنم. و فایلش رو قاطی فایلهای برنامه میزارم.

monirprogram
دوشنبه 24 مرداد 1390, 15:22 عصر
همون رشته ای رو که تو برنامه ساخته برات،فقط نقطه رو بردار،جاش اسم ip سیستم سرور رو بزار. و در ضمن میتونی با دستوراتی هم که هست ip سرور رو تشخیص بدی. اما خب گفتم من خودم از فایل متنی استفاده میکنم

ebraham
سه شنبه 25 مرداد 1390, 02:25 صبح
خيلي ممنون . راه شما را ميخوام انجام بدم يعني كاربر نام سرور را در يك تكست باكس وارد كنه و محتواي اون در يك فايل متني ذخيره بشه. و كاربر فقط 1 بار اينكار را انجام دهد مگر اينكه 2باره نام سرور تغيير كنه . من مبتدي ام . ميشه پله پله راهنمايي ام كني؟ واقعا ازت ممنون ام.

monirprogram
چهارشنبه 26 مرداد 1390, 08:47 صبح
برای اینکه اطلاعات رو از تکست داخل فایل بریزی که کار با SYSTEM.IO هست. که یمتونی توش رایت کنی. برای تشخیص اینکه به کاربر اجازه وارد کردن بدی یا نه، با توجه به اینکه ممکنه فایل حاوی رشته به هر دلیلی پاک بشه،میتونه شرط فعال سازی فرم این باشه که آیا فایل موجود هست یا نه؟ اگر بود که هیچ . اگر نه صفحه ورود رشته اتصال بالا بیاد. و این هم مسلمه که اکثر کاربران اطلاعی از نحوه رشته اتصال ندارن،پس اگر اشتباه هم چیزی وارد کنن ،برنامه درست اجرا نمیشه

bzdesign
پنج شنبه 27 مرداد 1390, 15:59 عصر
سلام دوست عزیز
این از کانکشن استرینگ کلاینت ها
Server=ServerIp(example:192.168.0.1);Database=myDa taBase;User ID=myUsername;Password=myPassword;Trusted_Connecti on=False;
فراموش نکنی که برای استفاده از این کانکشن حتما تمام عبارت ServerIp(example:192.168.0.1) رو که در بالا نوشتم باید پاک کنی و فقط و فقط ip سرور رو جاش بزاری مثل :
Server=192.168.0.1;
اینم از ابزاری برای یافتن IP سیستم سرورت
البته باید بری رو خود سرور این app رو run کنی تا ip ش رو بهت بده
دانلود (http://20uploads.com/files/1390/mordad/IPaddress.exe)

ebraham
شنبه 29 مرداد 1390, 01:05 صبح
خيلي ممنون از شما دوستان .bzdesign عزيز چه جوري تو كانكشن استرينگم مثل شما يوزر نيم و پسورد اضافه كنم ؟
آيا ابتدا بايد در اس كيو ال سرور اينكارو انجام بدم ممنون ميشم بازم توضيح بدي.

bzdesign
شنبه 12 شهریور 1390, 02:56 صبح
بله دوست عزیز. یوزر نیم و پسورد فقط در صورتی که قبلا تعریف کرده باشید اینجا وارد میشه. و الا من فقط فرم کلی دستور رو براتون گذاشتم. و اگر دیتابیستون یوزر و پسوورد نداره که اصلا این قسمت از کانکشن استرینگ رو نمینویسید ، یعنی :
Server=ServerIp(example:192.168.0.1);Database=myDa taBase;Trusted_Connection=False;
در مورد نحوه ی تعیین یوزر نیم و پسورد برای پایگاه دادتون هم باید عرض کنم بله ،در اس کیو ال شما در هنگام نصب برنامه باید این کار رو انجام بدید و یوزر نیم و پسوردی که میسازید به تمام دیتابیس هایی که در برنامتون میسازید اعمال میشه.
برادرانه توصیه میکنم یه سرچ کوچیک بزنید و یا از اساتید بخش sql توضیحات جامعتر رو بخواهید.
علم بنده اندکی بیش نیست در برابر اساتید برجسته این سایت