PDA

View Full Version : نمایش صحیح تاریخ و زمان در سایت

HamidNch
یک شنبه 23 مرداد 1390, 23:43 عصر
با سلام خدمت دوستان.
در نمایش تاریخ و زمان جاری در سایتم مشکل دارم.میزبانی سایتم در تگزاس - دالاس آمریکا می باشد که با تحقیقی که کردم 9:30 اختلاف زمانی دریم.بنده بگونه زیر عمل کردم،تا نیمه روز همه چیز درست است اما در نیمه بعد بطور مثال اگر امروز 23 هست در تاریخ نمایش داده شده 24 هست.از همه بزرگان کمال همکاری رو دارم.
public static DateTime GetIranDateTime()
{
// TimeZoneInfo timeZoneInfo;
DateTime currentDate = new DateTime();
////Set the time zone information to Iran Standard Time
//timeZoneInfo = TimeZoneInfo.FindSystemTimeZoneById("Iran Standard Time");
////Get date and time in Iran Standard Time
////dateTime = TimeZoneInfo.ConvertTime(DateTime.UtcNow.AddHours(-3).AddMinutes(-34), timeZoneInfo);
////dateTime = TimeZoneInfo.ConvertTime(DateTime.UtcNow.AddHours(-9).AddMinutes(-30), timeZoneInfo);
TimeSpan ts = new TimeSpan();
ts = TimeSpan.Parse(ConfigurationManager.AppSettings["DefaultTimeZone"]);
//dateTime = TimeZoneInfo.ConvertTime(DateTime.UtcNow.Add(ts), timeZoneInfo);
//dateTime = DateTime.UtcNow.ToLocalTime().Add(ts);
currentDate = DateTime.UtcNow.Add(ts).AddDays(-1);

return currentDate;
}

</appSettings <addkey="DefaultTimeZone"value="4:26:30"/>
</appSettings>

ASPX
دوشنبه 24 مرداد 1390, 08:51 صبح
قبلا بررسی و حل شده است
http://barnamenevis.org/showthread.php?165264-%D9%85%D8%AA%D9%81%D8%A7%D9%88%D8%AA-%D8%A8%D9%88%D8%AF%D9%86-%D8%B3%D8%A7%D8%B9%D8%AA-%D9%87%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%A8%D8%A7-%D8%B3%D8%A7%D8%B9%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86

HamidNch
دوشنبه 24 مرداد 1390, 09:38 صبح
ممنون از راهنمائیتون اما مشکل من توی تاریخ اونه.البته با اضافه کردن ساعت +3:30 و درحال حاضر ساعت +4:30 زمان درست نمایش داده میشه.اما دیروز که اینکار رو کردم به خیالم همه چیز درسته ولی بعد از ساعت 12 شب که وارد روز 24 ام شدیم.تاریخ در سایت همچنان 23 ام بود اما ساعت درست بود.لطفا در این مورد بنده را کمک کنید. باتشکر .

HamidNch
دوشنبه 24 مرداد 1390, 20:51 عصر
خواهشا دوستان اگه کسی میتونه راهنمائی کنه.این مشکل کل زحماتمو زیر سوال میبره.
با اضافه کردن اختلاف زمانی به ساعت گرینویچ ساعت و تاریخ درست میشه اما در طی روز که بطور مثال تو 24ام هستیم تاریخ سایت به 25ام تغییر میکنه.ساعت درست باقی میمونه..فقط تاریخ یکی زیادمیشه.

Saman Hashemi
دوشنبه 24 مرداد 1390, 21:32 عصر
تاریخ اینجوری بگیر ساعتم که خودت درست میکنی...!
System.Globalization.PersianCalendar pc = new System.Globalization.PersianCalendar();
string date = pc.GetYear(DateTime.Now).ToString() + "/" + pc.GetMonth(DateTime.Now).ToString().PadLeft(2, '0') + "/" + pc.GetDayOfMonth(DateTime.Now).ToString().PadLeft( 2, '0');

HamidNch
دوشنبه 24 مرداد 1390, 23:15 عصر
public static DateTime GetIranDateTime()
{
DateTime currentDate = new DateTime(); currentDate = DateTime.UtcNow.AddHours(3).AddMinutes(30));
return currentDate;

من میخوام که متغیر currentDate رو به صورت DateTime برگردونم.ازطرفی من نمی خوام تاریخ و زمان را به صورت String داشته باشم.در currentDate با کدهای بالا زمان درست میشه.فقط میمونه تاریخش.میخوام بدونم چکار کنم که بعد از تغییر زمان از AM به PM تاریخ هم برروز بشه.
کدی که شما دادین Saman Hashemi درسته.اما چطور اونو به متغیر currentDate اینک کنم.و در نهایت مقدار از نوع DateTime برگردونم.
(http://barnamenevis.org/member.php?160262-Saman-Hashemi)

HamidNch
چهارشنبه 30 شهریور 1390, 15:41 عصر
مشکل اخیر در عقب بودن یک ساعته زمانها از چیه؟

raziee
چهارشنبه 30 شهریور 1390, 16:58 عصر
مشکل اخیر در عقب بودن یک ساعته زمانها از چیه؟
به خاطر تغییر در ساعت رسمی کشور هست.
اگر PC خودتون رو تنظیم کرده باشید که تاریخ و زمان رو بر اساس موقیعت جغرافیایی تنظیم کنه این اختلاف ساعت رو در PC خودتون هم خواهید دید.