PDA

View Full Version : سوال: چگونه مي توان در يك جدول بر اساس يك فرمول چند ركورد اضافه كرد؟

khalil-s
دوشنبه 24 مرداد 1390, 12:19 عصر
با سلام خدمت اساتيد محترم
دوستان من تصميم دارم يك دفترچه قسط بسازم و فكر مي كنم تنها راه آن اين است كه پس از ورود اطلاعات اوليه به يك جدول (مثل مشخصات شخص گيرنده وام، مبلغ وام، تاريخ پرداخت وام، تعداد اقساط) بتوانم در يك جدول ديگه بر مبناي تاريخ پرداخت وام و تعداد اقساط و مبلغ وام بصورت اتوماتيك (يعني بر اساس فرمول) چند ركورد اضافه شود (هر ركورد مربوط به يك سر رسيد پرداخت قسط) تا بر اساس همين جدول بتوانم صفحات اين دفترچه قسط رو پرينت كنم.
اگه راهكار كلي من اشتباه است يا اينكه با استفاده از دستورات خاص ديتابيس (كه اطلاعاتم خيلي كم هستش) امكان پذير است لطفاً من را راهنمايي كنيد
با تشكر از توجه شما

dadsara
دوشنبه 24 مرداد 1390, 14:06 عصر
سلام
به هر وام یک شماره تعلق می گیرد و این شماره کلید اصلی می شود همچنین در جدول اصلی بایستی مبلغ هر قسط نیز مشخص شود. سپس همانگونه که فرمودید در یک جدول دیگر شماره وام ، تاریخ سررسید ، تاریخ پرداخت قسط و مبلغ قسط موجود می باشد
در صورت نیاز می توان مبلغ دیرکرد یا جریمه را نیز لحاظ کنید
برای ایجاد جدول اقساط می توانید پس از ذخیره فرم اصلی به تعداد اقساط در جدول اقساط رکورد ایجاد کنید

khalil-s
دوشنبه 24 مرداد 1390, 14:45 عصر
سلام
به هر وام یک شماره تعلق می گیرد و این شماره کلید اصلی می شود همچنین در جدول اصلی بایستی مبلغ هر قسط نیز مشخص شود. سپس همانگونه که فرمودید در یک جدول دیگر شماره وام ، تاریخ سررسید ، تاریخ پرداخت قسط و مبلغ قسط موجود می باشد
در صورت نیاز می توان مبلغ دیرکرد یا جریمه را نیز لحاظ کنید
برای ایجاد جدول اقساط می توانید پس از ذخیره فرم اصلی به تعداد اقساط در جدول اقساط رکورد ایجاد کنید
ممنون از جواب شما، ولی من دنبال راهی هستم که اون جدول دوم بصورت اتوماتیک بر اساس اطلاعات جدول اول پر شود نه بصورت دستی

Younestalebi
دوشنبه 24 مرداد 1390, 15:00 عصر
یه کوئری از نوع Append بسازید با اطلاعاتی که می خواهید داشته باشه مثل مبلغ قسط یا هر آیتم که مورد نظر تون هست.
بعد یه حلقه تعریف کنید به تعداد اقساطی که باید پرداخت شود تکرار شود و هر بار اجرای حلقه یه بار کوئری مورد نظر تون اجرا بشه..

khalil-s
دوشنبه 24 مرداد 1390, 15:53 عصر
یه کوئری از نوع Append بسازید با اطلاعاتی که می خواهید داشته باشه مثل مبلغ قسط یا هر آیتم که مورد نظر تون هست.
بعد یه حلقه تعریف کنید به تعداد اقساطی که باید پرداخت شود تکرار شود و هر بار اجرای حلقه یه بار کوئری مورد نظر تون اجرا بشه..
ممنون از توجه شما دوست عزیز، امکان داره یک نمونه از این حلقه را برای من بگذارید راستش مشکل من دقیقاً همین قسمت هستش چون نمی دونم چطوری در یک کوئری از حلقه استفاده کرد

Younestalebi
دوشنبه 24 مرداد 1390, 19:36 عصر
شما کافیه موقع اجرا کوئری حلقه تعریف کنین

khalil-s
دوشنبه 24 مرداد 1390, 23:38 عصر
شما کافیه موقع اجرا کوئری حلقه تعریف کنین

آقا یونس خواهش میکنم یک نمونه به من بده ، من که گفتم نمی دونم چطوری باید توی کوئری حلقه تعریف کنم

Zero Defect
سه شنبه 25 مرداد 1390, 00:02 صبح
سلام

نمونه آماده شده مد نظر شما در لينك زير موجوده

لينك مطلب (http://cpsd.ir/forum/showthread.php?tid=77)

http://www.cpsd.ir/MyResource/images/training/PDC_Aghsat%20Shots.png

shkeramat
چهارشنبه 02 شهریور 1390, 19:27 عصر
با سلام حالا اگر بخواهیم در دو فیلد دیگر 1- اصل 2- فرع (سود) هر پرداخت مشخص بشود چگونه باید اینکار را کرد

mahdi_107
پنج شنبه 03 شهریور 1390, 08:12 صبح
سلام
من قبلا يك نمونه برنامه صندوق درست كرده بودم
اين مورد شما روهم بدون اكتيو ايكس و ايجور چيزا انجام دادم

البته برنامه مال خيلي وقت قبله و يك سري اشكالاتي داره ولي خوب شايد بدردتون بخوره

shkeramat
پنج شنبه 03 شهریور 1390, 23:35 عصر
با سپاس پسورد ورود لطفا

Profesorjd
جمعه 04 شهریور 1390, 13:35 عصر
با سلام
1230