PDA

View Full Version : اتصال به دیتابیس روی سایت

Mahdi_S_T
شنبه 16 مهر 1384, 08:01 صبح
من در کامپیوتر خودم از این کد جهت اتصال به دیتابیس استفاده می کنم و درست کار می کند :

$conn=mysql_connect("localhost","root","")

اما در قسمت MySQl سایت یه دیتا بیس بنام teldb درست کردم که خودش یه پیشوند به آن اضافه کرد torbonln_teldb و یه یوز هم درست کردم بنام mahdi که بازهم خودش اتوماتیک یه پیشوند اضافه کرد وشد torbonln_mahdi و من هم کد بالا را به شکل زیر تغییر دادم :

$conn=mysql_connect("localhost","torbonln_mahdi","")

اما حالا در روی سایت که فرضا میخوام یه عملیات ثبت داشته باشم پیغام خطای زیر ظاهر میشود : لطفا بفرمایید مشکل من چیست ؟

Access denied for user: 'torbonln_mahdi@localhost' to database 'torbonln_teldb'

javad_hosseiny
شنبه 16 مهر 1384, 09:40 صبح
برای این است که شما ارتباط یوزر با دیتابیس را در کنترل پنل سایتتان تعریف نکرده اید
(پس از تعریف کاربر و دیتابیس ) قسمتی است که امکان دسترسی کاربر به دیتابیس را مشخص می کند که محدوده عملکرد کاربر در آن مشخص میشود (مثل کلیه امکانات، فقط خواندن، نوشتن، حذف کردن ، .....)
در بسیاری از کنترل پنل ها به هنگام ایجاد یک دیتابیس ، نام یوزر تعریف شده جهت اتصال به کنترل پنل (که در حقیقت فکر کنم نام فولدر محتوی اطلاعات شما در روی سرور می باشد) به ابتدای نام دیتابیس شما اضافه می شود و همچنین در تعریف یوزر
(امیدوارم از ننوشتن پسورد در قسمت کانکش منظورت قراردادن کاربر بدون پسورد نباشد!!!!!)

Mahdi_S_T
دوشنبه 18 مهر 1384, 07:48 صبح
آقای حسینی ممنون . حل شد