PDA

View Full Version : سوال: چندتا سوال در مورد WPF

ferankyy
سه شنبه 25 مرداد 1390, 11:38 صبح
با سلام

من تازه كار با WPF رو شروع كردم و در حال حاضر دارم يه پروژه با WPF انجام ميدم و به چندتا مشكل برخوردم :
1 - من براي يكي از TextBox هاي داخل برنامه ام با استفاده از كنترل هاي Popup , Border , و ListBox يه AutoCompelete ساختم .
خاصيت AllowTransparency مربوط به Popup را True كردم و Border را با حاشيه هاي گرد داخل اون گذاشتم و همچنين ListBox را داخل Border گذاشتم .
با استفاده از رويداد TextChanged مربوط به TextBox اين Popup رو نشان ميدم كه با دابل كليك يا فشردن دكمه Enter روي ListBox آيتم انتخابي رو داخل TextBox قرار ميده و Popup بسته ميشه . اما اگر روي ListBox دابل كليك نشه و يا دكمه Enter روي آيتم انتخابي اون فشرده نشه ، كنترل Popup همچنان باز ميمونه و وقتي پنجره اصلي جابجا بشه كنترل Popup جابجا نميشه ، من براي حل اين مشكل داخل رويداد LostFocus مربوط به ListBox كنترل Popup را بستم ولي مشكل اينجاست كه وقتي آيتم هاي داخل ListBox انتخاب ميشه رويداد LostFocus هم فراخواني ميشه و Popup بسته ميشه . :گیج:

2 - اين مشكل هم تقريبا همانند مشكل اولم هست :
من در قسمت بالاي پنجره اصلي برنامه ام چندتا دكمه دارم كه وقتي روي اونها كليك ميشه يه Popup با همون خاصيت هاي كنترل Popup مربوط به مشكل اولم باز ميشه كه داخل اون Popup جند تا دكمه هست ( تقريبا شبيه SplitButton ) حال ميخوام وقتي هرجايي به غير از داخل اون Popup كليك شد Popup بسته بشه ، اگر بخوام براي رويداد كليك تمام شي هاي داخل پنجره ام كد بسته شدن Popup رو بنويسم كه ... و اصلا اصولي نيست ، از رويداد LostFocus هم كه مثل بالا نميشه استفاده كرد چون داخل Popup چند تا دكمه هست ميتونه Focus بگيره . دوستان لطفا كنيد راهنمايي كنيد .

ferankyy
پنج شنبه 27 مرداد 1390, 11:42 صبح
StayOpen=False