PDA

View Full Version : فارسي شدن اعداد در DataGridView

Reza,M
سه شنبه 25 مرداد 1390, 15:35 عصر
با سلام من ميخوام در DataGridView اعداد بصورت فارسي نشون داده بشن اما وقتي كه خاصيت Right to left=yes رو در DataGridView ميشه ديگه فارسي نشون داده نميشن

Behzad_MCP
سه شنبه 25 مرداد 1390, 16:09 عصر
دوست عزیز فکر کنم اگه Culture رو عوض کنید درست بشه !

Thread.CurrentThread.CurrentCulture = New CultureInfo("fa-IR")

oliya24
سه شنبه 25 مرداد 1390, 19:47 عصر
دوست عزیز میشه در مورد Culture توضیح بدید که چیه ؟؟ ممنون میشم

Reza,M
چهارشنبه 26 مرداد 1390, 11:38 صبح
با سلام
اين كد رو بايد كجا نوشت ؟
به Thread خطا ميگيره !

Behzad_MCP
چهارشنبه 26 مرداد 1390, 13:56 عصر
System.Globalization

تمام کارهای مربوط به شخصی سازی یک برنامه بر اساس موقیعت جغرافیایی در این نیم اسپیس موجود میباشد ، شما میتوانید با استفاده از کلاسهای آن برنامه تان را به چند زبان توسعه دهید

CultureInfo Class

تمام اطلاعات درباره Culture برنامه در این کلاس موجود میباشد برای مثال برای مشاهده Culture جاری

Dim UserCulture As CultureInfo = Thread.CurrentThread.CurrentCulture
MessageBox.Show("Thje current culture of this Application is : " & UserCulture.Name & vbCrLf & _
"The Display Name of this application is : " & UserCulture.DisplayName & vbCrLf & _
"The Native Name of this application is : " & UserCulture.NativeName & vbCrLf & _
"The ISO Abbreviation of this application is : " & UserCulture.TwoLetterISOLanguageName)

Reza,M
پنج شنبه 27 مرداد 1390, 23:48 عصر
با سلام من ميخوام در DataGridView اعداد بصورت فارسي نشون داده بشن اما وقتي كه خاصيت Right to left=yes رو در DataGridView ميشه ديگه فارسي نشون داده نميشن
هنوز مشكل من حل نشده :عصبانی++:

Behzad_MCP
جمعه 28 مرداد 1390, 11:02 صبح
دوست عزیز ، احیانا شما از اسکین استفاده نمیکنید ؟

Reza,M
شنبه 29 مرداد 1390, 15:35 عصر
نه از اسكين استفاده نكردم.
وقتي خاصيت Right to left برابر no است مشكلي ندارم ولي من ميخوام yes باشه

mahdavi1456
پنج شنبه 11 اردیبهشت 1393, 10:25 صبح
بخش Format در Regional and Language رو هم بررسی کنید

rasol_afkham
سه شنبه 16 اردیبهشت 1393, 11:03 صبح
بهترین راه برای نمایش عداد فارسی اینه که فونتی که انتخاب کردی برای داتا گرید ویو یه فونت فارسی باشه که عداد آن هم فارسی باشه. برای مثال فونت Adobe Arabic فارسی است و خیلی فونت قشنگی هم هست اما اعداد رو انگلیسی می نویسه. ولی فونتهای ترافیک، تیتر، میترا و ... فارسی فارسیند.