PDA

View Full Version : سوال: چطور میشه در برنامه این امکان رو داد که ایمیل ها در دیتابیس ذخیره بشن

oliya24
سه شنبه 25 مرداد 1390, 22:46 عصر
سلام دوستان میخوام یه برنامه بنویسم که یه قسمت ارسال ایمیل و دریافت ایمیل داشته باشه تا اینجا مشکلی تقریبا نیست اما مشکل در اینه که میخوام این اطلاعات در بانکی قابل دسترس ذخیره بشه نمودونم باید چه کنم حتی نمیدونم چطور باید interface رو بسازم لطفا کمکم کنید
متشکرم

milad.biroonvand
جمعه 28 مرداد 1390, 00:09 صبح
سلام

سوالت اصلا واضح نیست ، برا همین کسی نمیتونه کمکت کنه

oliya24
جمعه 28 مرداد 1390, 16:53 عصر
اگر بخوام این مبحث رو به زبان ساده بگم اینه که میخوام ایمیل ارسال و دریافت کنم که این ایمیلها رو بتونم در یک دیتابیس ذخیره کنم
دیگه فک کنم واضحتر گفتم

shv3264
جمعه 28 مرداد 1390, 21:28 عصر
سلام
با این قطعه کد می تونی ایمیل ها رو با پسوند استانداردشون ، یعنی eml به صورت فایل ذخیره کنی .
امیدوارم به دردت بخوره
Imports System.Reflection
Public Class MailMessage
Inherits System.Net.Mail.MailMessage

Public Sub Save(ByVal FileName As String)
Try
Dim Assembly As Assembly = GetType(System.Net.Mail.SmtpClient).Assembly
Dim _MailWriterType As Type = Assembly.GetType("System.Net.Mail.MailWriter")

Using _FileStream As New IO.FileStream(FileName, IO.FileMode.Create)

Dim _MailWriterConstructor As ConstructorInfo = _
_MailWriterType.GetConstructor(BindingFlags.Instan ce Or BindingFlags.NonPublic, Nothing, New Type() {GetType(IO.Stream)}, Nothing)
Dim _MailWriter As Object = _MailWriterConstructor.Invoke(New Object() {_FileStream})
Dim _sendMethod As MethodInfo = GetType(System.Net.Mail.MailMessage).GetMethod("Send", BindingFlags.Instance Or BindingFlags.NonPublic)
_sendMethod.Invoke(Me, BindingFlags.Instance Or BindingFlags.NonPublic, Nothing, New Object() {_MailWriter, True}, Nothing)
Dim _CloseMethod As MethodInfo = _MailWriter.GetType().GetMethod("Close", BindingFlags.Instance Or BindingFlags.NonPublic)
_CloseMethod.Invoke(_MailWriter, BindingFlags.Instance Or BindingFlags.NonPublic, Nothing, New Object() {}, Nothing)
End Using

Catch Ex As Exception
MessageBox.Show(Ex.Message)

End Try
End Sub
End Class

oliya24
جمعه 28 مرداد 1390, 23:10 عصر
دوست من جدا متشکرم اما برای بهتر شدن کارم میگم شما برنامهی این کدها رو نداری برای من بگذاری تا دانلود کنم ببخشید که زیاده روی میکنم شرمندم اگر لطف کنید ممنون میشم
بازم متشکرم

shv3264
جمعه 28 مرداد 1390, 23:28 عصر
حتما براتون می ذارم ، ولی اول شما بگو برات مهمه که ایمیلت تو برنامه های دیگه مثل outlook و یا windows live mail باز بشه یا نه؟
اگه براتون مهم نیست میشه خودمون اطلاعات رو به صورت از طریق استریم داخل یه فایل نگه داریم ، ولی اگه مهمه بهتره که از dll های دیگه مثل aspose استفاده کنیم

oliya24
شنبه 29 مرداد 1390, 00:07 صبح
بای من فرقی نمیکنه دوست عزیز چه outlook , چهwindows live mail فقط میخوام این کار رو یاد بگیرم همین
بازم ممنونم که داری وقت میزاری و کمک میکنی

M.KH-SH
یک شنبه 30 مرداد 1390, 03:36 صبح
اگه فقط می خوای تو برنامه خودت باشه بهتره که نامه ها رو تو بانک بریزی و برای کاربرات کوئری بنویسی که نامه ها رو نشون بده و بخونن و یا پاسخ بدن
تکنیک خیلی سادست اما کاربردی