PDA

View Full Version : اموزش ساخت برنامه ثبت فاكتور

samir2005
چهارشنبه 26 مرداد 1390, 01:12 صبح
سلام من ميخاستم برنامه اي بنويسم نميدونم جاي درستي تايپك زدم يا نه جاش نبود جاشو عوض كنيد
برنامه كه ميخايم بنويسيم اينجوريه كه با مثال شروع ميكنم كه من يه كارخونه دارم براي من فاكتور ميارن بايد بهشون پول بدم وچون زيادن ميخام توي سيستم ثبت بشه و امكان جستجو رو داشته باشم مثال يه فاكتور چنتا مشخصه مورد نياز داره كه در ثبت فاكتور نيازه
يك اسم كسي كه اين فاكتور رو براي من اورده مثال چند نفر هستن بشه تعريف كرد مثال اقاي ايكس
دو تاريخ
سه شماره
چهار اسم شركتي كه ازشون خريداري كرديم
پنج مورد خري داري شده
شش مبلق
هفت ادرس مكان مغازه يا دفتر خري داري شده
حالا براي جستجو در فاكتور ها مثال من فقط مبلقش يادم مونده مبلق رو سرچ كنم فقط كامل ميخام باشه
بعد ميخام مبلق كل يك هفته مثال اقاي ايكس در بيارم يا يك ماه يا يك سال
بعد ارسال به اكسل داشته باشه
امكان پرينت از صورت رو به صورت خلاصه داشته باشه
و امكاناتي از اين قبيل
دوستاني كه ميتونن مارو ياري كنن ممنون ميشيم
و بهصورت فارسي باشه

samir2005
چهارشنبه 26 مرداد 1390, 01:12 صبح
زبان برنامه نويسي هم نظر بديد

setroyd
چهارشنبه 26 مرداد 1390, 01:51 صبح
با vb6 خیلی راحته دیتابیس میتونی این برنامه رو تو چند ساعت یا کند کند کار کنی تو 1 روز بنویسی کلا vb تو دیتا بیس میشه گفت خیلی رادست هستو میشه خیلی راحت این برنامهارو باهاش نوشت

setroyd
چهارشنبه 26 مرداد 1390, 01:53 صبح
راستی اینجا پروره درخواست نکن چون مخالف قوانین سایت هست سعی کن شروع کنی نوشتن و اگه جایی به مشکل خوردی کمک بخوای

ramzdar
چهارشنبه 26 مرداد 1390, 10:57 صبح
خب حالا که یکی تاپیک زد منم سوالمو همینجا بپرسم
وقتی که میخوام گزارشگیری کنم، چجوری میتونم چندتا اسم رو بفرستم؟
متنشون دقیقاً یکیه. فقط اسم ها متفاوته. مثلاً رجبی، حسنی و علوی.
میخوام بره اینارو درست کنه بفرسته برای چاپ. این کار برای تعداد بالا برای پرینتر مشکل ساز میشه

setroyd
چهارشنبه 26 مرداد 1390, 15:25 عصر
چندتا اسم رو به کجا بفرستی ؟ کامل توضیح بده

samir2005
چهارشنبه 26 مرداد 1390, 18:29 عصر
اين رو من ساختم راهنمايي كنيد چطور به هم ربط بدم73952
چنتا فرمي كه ساختم مثال ورود برنامه وارد كردن يوزر پسورد و غيره ممنون از دوستا سرعت بالا در جواب دادن
بگراندشو چطور بزارم
دنبال همچين چيزي هستم

ramzdar
چهارشنبه 26 مرداد 1390, 20:36 عصر
چندتا اسم رو به کجا بفرستی ؟ کامل توضیح بده

از طریق دیتاریورت میخوام گزارشگیری کنم

setroyd
چهارشنبه 26 مرداد 1390, 21:52 عصر
دوست عزیز BACK GROUND رو با PROPERTY PICTURE میتونی بزاری و اینکه شما چی میخوای من نمیدونم !!!!!!! تعریف کن اگه یوزر و پسورد درست بود وارد بشه این کاری داره !!!!!!!!!!!!!! شما اگه کد نویسی بلدی حتی در سطح مبتدی هم میتونی اینو بنویسی !!!!! مگر اینکه من منظورتونو متوجه نشده باشم ؟

Rezapcclick
پنج شنبه 27 مرداد 1390, 04:04 صبح
سلام من ميخاستم برنامه اي بنويسم نميدونم جاي درستي تايپك زدم يا نه جاش نبود جاشو عوض كنيد
برنامه كه ميخايم بنويسيم اينجوريه كه با مثال شروع ميكنم كه من يه كارخونه دارم براي من فاكتور ميارن بايد بهشون پول بدم وچون زيادن ميخام توي سيستم ثبت بشه و امكان جستجو رو داشته باشم مثال يه فاكتور چنتا مشخصه مورد نياز داره كه در ثبت فاكتور نيازه
يك اسم كسي كه اين فاكتور رو براي من اورده مثال چند نفر هستن بشه تعريف كرد مثال اقاي ايكس
دو تاريخ
سه شماره
چهار اسم شركتي كه ازشون خريداري كرديم
پنج مورد خري داري شده
شش مبلق
هفت ادرس مكان مغازه يا دفتر خري داري شده
حالا براي جستجو در فاكتور ها مثال من فقط مبلقش يادم مونده مبلق رو سرچ كنم فقط كامل ميخام باشه
بعد ميخام مبلق كل يك هفته مثال اقاي ايكس در بيارم يا يك ماه يا يك سال
بعد ارسال به اكسل داشته باشه
امكان پرينت از صورت رو به صورت خلاصه داشته باشه
و امكاناتي از اين قبيل
دوستاني كه ميتونن مارو ياري كنن ممنون ميشيم
و بهصورت فارسي باشه

سلام دوست من ..
اين برنامه رو ميشه نهايت تا يك روز نوشت البته به قول دوستمون چند ساعتي هم ميشه نوشت ...

اول اينكه بخش هاي برنامه رو بايد مشخص كنيد ...
بعد از مشخص كردن بخش ها وظايف بخش ها رو مشخص كنيد
بعد آيتم هاي هر بخش كه به عنوان مقاديذي كه با يد وارد شوند رو مشخص كنيد.

سيسپس table هاي هر بخش رو شما درست كنيد ..
بعد كد نويسي و پايان ..
كاري نداره اينگونه برنامه ها ..
جستجو هم كه مي تونيد با كمبوباكس مشخص كنيد كه بر چه اساسي مي خواييد جستجو انجم بشه همين ..
خيلي ساده است برنامه

samir2005
پنج شنبه 27 مرداد 1390, 17:46 عصر
اموزش كد نويس كسي نداره چنتا سرچ كردم اما زياد جالب و واضح نبود تشكر از جوابتون

setroyd
پنج شنبه 27 مرداد 1390, 21:17 عصر
چه کدنویسیی ؟!! شما برو یه کتاب از پایه بخون تو سایت www.irpdf.com هست یا همینجا وقتی چیزهای عمومی و پیش پا افتادرو فهمیدی اون موقع راحت با یه کمک کوچیک شما متوجه میشی .

Masoud sharifi
جمعه 28 مرداد 1390, 10:59 صبح
دوست عزیز این لینک ببین بد نیست
http://www.mspsoft.com/1390/05/08/%d9%86%d8%b1%d9%85-%d8%a7%d9%81%d8%b2%d8%a7%d8%b1-%d8%b5%d8%af%d9%88%d8%b1-%d9%81%d8%a7%da%a9%d8%aa%d9%88%d8%b1-%d8%a8%d9%87-%d8%b2%d8%a8%d8%a7%d9%86-%d9%88%db%8c%da%98%d9%88%d8%a7%d9%84-%d8%a8%db%8c/

setroyd
جمعه 28 مرداد 1390, 16:27 عصر
تو همینجا هم زیاده یه سرچ بزن میبینی

samir2005
یک شنبه 30 مرداد 1390, 17:16 عصر
ما تا اين جا اومديم كم اورديم كسي ميتونه بقيشو برامون درست كنه تاريخ فارسي بشه يه توي خوروجيش يه فرم هست مال خريد فصلي دارايي كه بايد تعريف كنيم از 1/1/90 تا 31/3/90 برامون جمع كنه توي يه فرم هاي هفت سطري دارايي قرار بده فرم ورد دارم
اين هم برنامه كه يكي از دوستان دموش رو با سي شارپ نوشتن كه بچها بهتر متوجه بشن
1 من نميخام فاكتور صادر كنم ميخام بايگاني كنم و در مواردي دنبال فاكتوري بودم مثال مبلقش رو فقط ياد مونده بود رو بزنم پيدا بشه بعد دارايي هر سه ماه يا همون فصلي ليست گزارش خريد رو از ما ميخاد كه اونو هركي بتونه كمكم كنه يه شريني هم تقديمش ميكنيم باتشكر
74173

Only4U
یک شنبه 30 مرداد 1390, 18:09 عصر
ما تا اين جا اومديم كم اورديم كسي ميتونه بقيشو برامون درست كنه تاريخ فارسي بشه يه توي خوروجيش يه فرم هست مال خريد فصلي دارايي كه بايد تعريف كنيم از 1/1/90 تا 31/3/90 برامون جمع كنه توي يه فرم هاي هفت سطري دارايي قرار بده فرم ورد دارم
اين هم برنامه كه يكي از دوستان دموش رو با سي شارپ نوشتن كه بچها بهتر متوجه بشن
1 من نميخام فاكتور صادر كنم ميخام بايگاني كنم و در مواردي دنبال فاكتوري بودم مثال مبلقش رو فقط ياد مونده بود رو بزنم پيدا بشه بعد دارايي هر سه ماه يا همون فصلي ليست گزارش خريد رو از ما ميخاد كه اونو هركي بتونه كمكم كنه يه شريني هم تقديمش ميكنيم باتشكر
74173
سلام
خودتون تا اینجا اوردینش خوب سورس بزارید تا باز بشه یه کمکی بهتون کرد نه این که بیایم از اول اینا براتون درست کنیم
فارسی کردن تاریخ که فقط مشکلش یه dll هست که خیلی راحت میتونید تغییرش بدید
بله الان دمو بودنش مشخصه چون خیلی خیلی دیگه کم پیش میاد از xml استفاده بشه
این قابلیت جستجو که گفتید را این الان داره که
برا پرینتش هم زیاد مشکل چندانی نیس
بحث شیرینی و.. نکنید لطفا:متفکر:
باز اگه کمکی بر میاد مطرح کنید تا اگه در توانم بود راهنمایی کنم

setroyd
یک شنبه 30 مرداد 1390, 19:54 عصر
ما تو این سایت جم شدیم به شما کمک کنیم نه این که کد بنویسیم و شما دست به سینه بشینی و کد رو اماده بگیری شما شروع کن ما هم خورد خورد کمکت میکنیم . دوست عزیزمون راست میگه شما کد اصلیت رو بزار ما هم سعی میکنیم کمکت کنیم به صورتی که متوجه بشی و خودت بنویسی در این سایت هدف انجام پروره شخصی نیست هدف اینکه اطلاعات شمارو تو زمینه ی برنامه نویسی بالا ببریم امیدوارم از حرفام ناراحت نشده باشی و به عنوان یه نصیحت برداشت کرده باشی .