PDA

View Full Version : ايجاد فرم شروع برنامه به صورت انيميشن و زيبا

hasbar
چهارشنبه 26 مرداد 1390, 10:41 صبح
با سلام خدمت دوستان متخصص
يه برنامه نوشته ام و دوست دارم در ابتداي برنامه (مثل خيلي از برنامه ها و سي دي هاي موجود در بازار) يك فرم شروع (همون Splash) زيبا داشته باشم. هرچه جستجو كردم نتيجه اي نداشت. دوست دارم بدونم در سي شارپ چجوري اين كاررو ميشه انجام داد.
منتظرم...:متفکر:

golhay2
چهارشنبه 26 مرداد 1390, 11:14 صبح
با سلام
می تونی از کامپوننت های موجود استفاده کنی مانند dev و خیلی های دیگه در برنامه های موجود در سایت نمونه هست می تونی از اونا استفاده کنی

hasbar
چهارشنبه 26 مرداد 1390, 12:23 عصر
كامپوننت dev رو دارم ولي نمي خوام كه ظاهر فرمهام رو زيبا كنم
وقتي اكثر برنامه هاي توي بازار رو اجرا مي كني اولش يه فرم مياد كه نشون ميده برنامه در حال لود شدنه، معمولاً يه دكمه هم براي skip داره. من اين جور چيزي مي خوام كه فكر مي كنم با استفاده از فايل فلش بشه ساخت. مي خوام بدونم ساير دوستان چيكار مي كنن.

m.soleimani
چهارشنبه 26 مرداد 1390, 14:23 عصر
با سلام خدمت دوستان متخصص
يه برنامه نوشته ام و دوست دارم در ابتداي برنامه (مثل خيلي از برنامه ها و سي دي هاي موجود در بازار) يك فرم شروع (همون Splash) زيبا داشته باشم. هرچه جستجو كردم نتيجه اي نداشت. دوست دارم بدونم در سي شارپ چجوري اين كاررو ميشه انجام داد.
منتظرم...:متفکر:

كامپوننت dev رو دارم ولي نمي خوام كه ظاهر فرمهام رو زيبا كنم
وقتي اكثر برنامه هاي توي بازار رو اجرا مي كني اولش يه فرم مياد كه نشون ميده برنامه در حال لود شدنه، معمولاً يه دكمه هم براي skip داره. من اين جور چيزي مي خوام كه فكر مي كنم با استفاده از فايل فلش بشه ساخت. مي خوام بدونم ساير دوستان چيكار مي كنن.

برای برنامه‌های سبک چیز مناسبی نیست فقط دفعه اول دیدن داره و بعد می‌شه دردسر اینم یه نمونه ساده:
http://www.codeproject.com/KB/cs/prettygoodsplashscreen.aspx

cccccccccc
چهارشنبه 26 مرداد 1390, 15:14 عصر
اگه برنامه درحال لود شدن باشه دیگه دکمه skip واسه چیه؟ یعنی لود نشو؟
هدف شما از این کار باید این باشه که بعد از اینکه کاربر برنامه شمارو اجرا کرد، بسته به حجم برنامتون و ... چون ممکنه زمانی طول بکشه برنامه بالا بیاد، کاربر ممکنه فکر کنه که سیستم هنگ کرده یا برنامه اجرا نشده که دوباره اونو اجرا کنه و ... ، پس بهتره از یه فرم ساده استفاده کنید که پیغام "برنامه در حال بارگزاری است..." رو نمایش بده، اگه هم خواستی زیبا تر بشه، progres، یا توی فتوشاپ میتونی یک انیمیشن واسه نمایش بسازی و نمایش بدی.