PDA

View Full Version : سوال: نوشتن صفحه 404 استاندارد

idocsidocs
چهارشنبه 26 مرداد 1390, 17:30 عصر
من برای ایجاد صفحه 404 استاندارد از این روش استفاده می کنم. لطفا بگید که آیا این روش استاندارد هست یا نه.

ابتدا توی فایل htaccess کدهای زیر رو قرار می دم:

ErrorDocument 404 /404.php

توی فایل 404.php به کمک تابع هدر، هدر زیر رو ارسال می کنم:

header('HTTP/1.1 404 Not Found');
و درنهایت برای اینکه از ایندکس شدن این صفحات جلوگیری کنم از متاتگ زیر استفاده می کنم.

<meta name="ROBOTS" content="NOINDEX,NOFOLLOW,NOARCHIVE" />

آیا این روش استاندارد هست یا نه؟

سوالی که برای خودم پیش می یاد اینه که آیا وقتی از htaccess استفاده کردم، لزومی به استفاده از هدر 404 هم وجود داره یا نه؟

لطفا توضیح بدید.

armsoftpc
چهارشنبه 26 مرداد 1390, 18:15 عصر
به نام خدا
با سلام
این روش استاندارده!فقط همینه سوالت.

سوالی که برای خودم پیش می یاد اینه که آیا وقتی از htaccess استفاده کردم، لزومی به استفاده از هدر 404 هم وجود داره یا نه؟
خیر ، همین بسه!:قهقهه:

idocsidocs
چهارشنبه 26 مرداد 1390, 18:29 عصر
به نام خدا
با سلام
این روش استاندارده!فقط همینه سوالت.

خیر ، همین بسه!:قهقهه:
دوست عزیز بهتره اول فکر می کردی بعد شروع می کردی به راهپیمایی کردن !

اتفاقا باید هدر رو استفاده کرد، اگر هدر رو استفاده نکنید تقریبا هیچ کاری نکردید.

ghasemweb
چهارشنبه 26 مرداد 1390, 18:30 عصر
چرا من تو لوکال تست میکنم جواب نمیده؟ نیاز به تنظیم خاصی داره؟

idocsidocs
پنج شنبه 03 شهریور 1390, 16:43 عصر
چرا من تو لوکال تست میکنم جواب نمیده؟ نیاز به تنظیم خاصی داره؟
ببینید وقتی از htaccess برای مدیریت صفحه 404 استفاده می کنید، اگر سرور صفحه ای پیدا نکرد، بازدیدکننده رو به یه صفحه مشخص می فرسته.

باید توی این صفحه هدر 404 رو بفرستید تا صفحه 404 تون به درستی تنظیم بشه.

اگه این کار رو نکنید موتورهای جستجو صفحه 404 شما رو ایندکس می کنن چون htaccess اونها رو به یه صفحه واقعی فرستاده !

رضا قربانی
پنج شنبه 03 شهریور 1390, 17:40 عصر
http://barnamenevis.org/showthread.php?276467-%D8%AA%D8%B1%D9%81%D9%86%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C-.htaccess/page2

idocsidocs
پنج شنبه 03 شهریور 1390, 18:41 عصر
http://barnamenevis.org/showthread.php?276467-%D8%AA%D8%B1%D9%81%D9%86%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C-.htaccess/page2
آقا چه عجب نگفتی که من نمی ذارم کسی چیزی یاد بگیره !

در ضمن اون روشی که توی این لینک دارید آموزش می دید کامل نیست. برای اینکه متوجه بشید درست می گم، یه آدرس اشتباه تایپ کنید و بعد از اینتر کردن، با استفاده از فایر باگ پاسخ سرور رو بررسی کنید.

اگه کد 200 بود یعنی اینکه این صفحه یه صفحه بدون مشکل هست و حتما ایندکس می شه و اگه 404 بود که نیست ! یعنی اینکه صفحه ایندکس نمی شه.

گوگل برای صفحات 404 دنبال هدر 404 می گرده و توی صفحه 404 باید این پاسخ رو ارسال کنید.

رضا قربانی
پنج شنبه 03 شهریور 1390, 19:06 عصر

در ضمن اون روشی که توی این لینک دارید آموزش می دید کامل نیست. برای اینکه متوجه بشید درست می گم، یه آدرس اشتباه تایپ کنید و بعد از اینتر کردن، با استفاده از فایر باگ پاسخ سرور رو بررسی کنید.

اگه کد 200 بود یعنی اینکه این صفحه یه صفحه بدون مشکل هست و حتما ایندکس می شه و اگه 404 بود که نیست ! یعنی اینکه صفحه ایندکس نمی شه.

گوگل برای صفحات 404 دنبال هدر 404 می گرده و توی صفحه 404 باید این پاسخ رو ارسال کنید.
عزیز جان شما که این قدر خوب بلد هستید و می دونید استاندارده پس چرا میایی تاپیک باز می کنی ؟

متلک می اندازی
یه کمک هم نباید بهت بکنن
شما تاپیک هایی که جوابت رو می گیری پاک نکن و بذار بقیه افراد هم از تاپیک و جواب هایی که داده می شه استفاده کنن ، منم نمی گم نمی ذاری کسی یاد بگیره !!! (انجمن منظم بشه چیه ، مارو گیر آوردی)

ادامه نده مثل این رفقمون می شه.

موفق باشید

idocsidocs
پنج شنبه 03 شهریور 1390, 19:34 عصر
عزیز جان شما که این قدر خوب بلد هستید و می دونید استاندارده پس چرا میایی تاپیک باز می کنی ؟

متلک می اندازی
یه کمک هم نباید بهت بکنن
شما تاپیک هایی که جوابت رو می گیری پاک نکن و بذار بقیه افراد هم از تاپیک و جواب هایی که داده می شه استفاده کنن ، منم نمی گم نمی ذاری کسی یاد بگیره !!! (انجمن منظم بشه چیه ، مارو گیر آوردی)

موفق باشید
اولش مطمئن نبودم که این موضوع درسته. بعد از ایجاد سوال با فایرباگ چک کردم و دیدم که اگه هدر 404 ارسال نشه صفحه 404 کد 200 تولید می کنه.

البته دیگه نمی شد سوال رو پاک کنم، چون ممکن بود بعضی از دوستان از همچین مشکلی اطلاع نداشته باشن.

idocsidocs
پنج شنبه 03 شهریور 1390, 19:36 عصر

متلک می اندازی
یه کمک هم نباید بهت بکنن

موفق باشید
اولش مطمئن نبودم که این موضوع درسته. بعد از ایجاد سوال با فایرباگ چک کردم و دیدم که اگه هدر 404 ارسال نشه صفحه 404 کد 200 تولید می کنه.

البته دیگه نمی شد سوال رو پاک کنم، چون ممکن بود بعضی از دوستان از همچین مشکلی اطلاع نداشته باشن.

اگر امکانش هست به این تاپک هم جواب بدید (http://barnamenevis.org/showthread.php?302004).

binyaft
جمعه 04 شهریور 1390, 00:01 صبح
ولی من جایی ندیدم هدر بفرستن ! وقتی یه صفحه نیست خب نیست دیگه! آپاچی هدر رو میفرسته و به جای Not Found ــه خالی همون صفحه ای که تعیین میکنی نمایش میده ....

idocsidocs
جمعه 04 شهریور 1390, 01:11 صبح
ولی من جایی ندیدم هدر بفرستن ! وقتی یه صفحه نیست خب نیست دیگه! آپاچی هدر رو میفرسته و به جای Not Found ــه خالی همون صفحه ای که تعیین میکنی نمایش میده ....
این مشکل رو خیلی از سایتهای معروف ایرانی هم دارن.

گوگل با کد 404 کار داره. فایل htaccess در صورت پیدا نکردن صفحه درخواست شده، یه فایل رو نمایش می ده و این کد رو ارسال نمی کنه. خودتون باید با استفاده از تابع header این کد رو بفرستید.

گوگل روی این مسئله به شدت حساس هست.

binyaft
جمعه 04 شهریور 1390, 01:46 صبح
من هیچوقت رو هیچ هاستی هدر 404 نفرستادم ، خودش میفرسته ;)

idocsidocs
جمعه 04 شهریور 1390, 11:29 صبح
من هیچوقت رو هیچ هاستی هدر 404 نفرستادم ، خودش میفرسته ;)
من خیلی از صفحات 404 رو دیدم که این هدر رو ارسال نمی کنن.