PDA

View Full Version : برنامه نویسی windows

mike
شنبه 16 مهر 1384, 17:09 عصر
با سلام خدمت همه دوستان
آیا با vb.netمیتوان به همان خوبی که web application ساخت برنامه های windows application ساخت
و آیا اینکه این زبان قدرت رقابت با زبانی مثل delphi را در این زمینه دارد.ایا همانند Delphi کامپوننت ها و ابزارهای لازم برای این محیط موجود است و یا اینکه فعلا باید تنها برای برنامه نویسی وب از .net استفاده کرد؟
دیگر اینکه مدانیم برای اجرای برنامه های .net به فریم ورک احتیاج داریم.سوال من این است که مثلا برای نصب برنامه ای به حجم 5 مگا بایت باید فریم ورکی با حجم چندین برابر را نصب کرد و ایا این امر در مواردی باعث ایجاد مشکلاتی مانند کمبود فضا نمی شود؟و ایا راهی جز این برای رفع مشکل وجود دارد؟
با تشکر.

asilverisis
شنبه 16 مهر 1384, 23:25 عصر
سلام
بله با vb.net برنامه های windows application های خیلی قوی میشه ساخت
معنای واقعی object oriented رو در این زبان میشه دید
کامپوننت هم زیاد هست
ولی به نظر من هنوز یه جاهایی از delphi کم داره
اولین مشکلش سرعتش که اصلا با دلفی قابل مقایسه نیست البته اونم دلیل داره
دومین ضعفش نسبت به دلفی فایل های exe ایه که خیلی راحت و دقیق کدشون به دست میاد

و یه سری از این مشکلات دیگه ...
ولی باید رفت سراغ .Net چون برنامه نویسی واقعا باهاش باحاله

بابک زواری
شنبه 16 مهر 1384, 23:47 عصر
سلام
دومین ضعفش نسبت به دلفی فایل های exe ایه که خیلی راحت و دقیق کدشون به دست میاد

ابزارهای بسیار قوی در این زمینه وجود داره که میتونید با کمک اونا از سورس شدن کدهاتون جلوگیری کنید

بابک زواری
شنبه 16 مهر 1384, 23:50 عصر
دیگر اینکه مدانیم برای اجرای برنامه های .net به فریم ورک احتیاج داریم.سوال من این است که مثلا برای نصب برنامه ای به حجم 5 مگا بایت باید فریم ورکی با حجم چندین برابر را نصب کرد و ایا این امر در مواردی باعث ایجاد مشکلاتی مانند کمبود فضا نمی شود؟و ایا راهی جز این برای رفع مشکل وجود دارد؟

مگر فریم ورک چقدر جا میگیره در مقابل این همه امکاناتی که داره و با این هاردهای ظرفیت بالا فکر کردن به این حجم کم باید از سرتون بیرون کنید .
در یک بحث هم در بخش دلفی آقای کرامتی به مقایسه دلفی و سی شارپ پرداخته اگر بخونیش بد نیست

m_nejad
یک شنبه 17 مهر 1384, 07:20 صبح
ابزارهای بسیار قوی در این زمینه وجود داره که میتونید با کمک اونا از سورس شدن کدهاتون جلوگیری کنید

لطفا ابزارها را معرفی کنید

Shaya
یک شنبه 17 مهر 1384, 07:29 صبح
سلام،
من فکر می‌کنم واقعاً VB.Net یکی از بهترین زبان‌های برنامه‌نویسی است که من تا به حال دیدم. من سالهاست که با آن کار می‌کنم و همیشه از برنامه‌نویسی با آن لذت بردم. مخصوصاً نسخه جدید VB.Net 2005 که واقعاً یک شاهکار است. در مورد حجم فریم ورک همانطور که دوستمون هم گفته، واقعاً نسبت به امکاناتی که می‌دهد، حجمی اشغال نمی‌کند و نکته بعدی اینکه در زمان ویندوز 98 فقط 220 مگابایت جا لازم داشت، اما وقتی ویندوز ایکس پی آمد، حداقل به یک گیگابایت جا احتیاج داشت. اما نسبت به امکاناتی که عرضه کرد، هیچکس اعتراضی نکرد و ناراحت نشد. در مورد دی کد کردن هم، ابزارهای متعددی وجود دارد که از اینکار جلوگیری می‌کند.

بابک زواری
یک شنبه 17 مهر 1384, 09:46 صبح
در یک تاپیک آقای مداح لیست اکثر دی کامپایلرها و Obfuscatorها رو لیست کردن.
بران نمونه میتونی به سایت Remotesoft یک سری بزنی

habedijoo
یک شنبه 17 مهر 1384, 10:00 صبح
سلام به همه

آقایون اگر همه موافقید یه تاپیک ایجاد بشه در مورد این سورس شدن فایلهای EXE و ابتدای عنوانها قرار بگیره .
من فکر کنم اهمیت این مورد از تاریخ فارسی کمتر نباشه .

با تشکر از همه

mike
یک شنبه 17 مهر 1384, 16:51 عصر
با تشکر از جناب زواری وسایر دوستان
قصد من از پرسیدت این سوال این بود که آیا برای انجام پروژه های win32 لازم است که به سراغ یاد گیری
delphi بروم یا اینکه vb.net هم در این زمینه جوابگو است(در موردبرنامه نویسی وب که مشکل یا ابهامی در این مورد نیست)
با تشکر.

m_nejad
سه شنبه 19 مهر 1384, 10:48 صبح
اگر با vb.net قبلا کار کردی که دیگه لازم نیست بری دلفی یاد بگیری