PDA

View Full Version : سوال: ارتباط WinApplication با وب

esm4150
پنج شنبه 27 مرداد 1390, 11:22 صبح
سلام
چطوری میتونم از طریق یک win Application به سایت دستور بدم که در آن لحظه دیتابیس را چک کند
با تشکر

ASPX
پنج شنبه 27 مرداد 1390, 12:05 عصر
چرا به سایت دستور بدهید؟ خود آن برنامه ویندوزی هم میتواند یک کانکشن ایجاد کرده و دیتابیس را چک کند .(اگر دسترسی به user - pass دارید)

کمی بیشتر توضیح دهید ...

Saman Hashemi
پنج شنبه 27 مرداد 1390, 12:34 عصر
با استفاده از وب سرویس یا WCF ...!

esm4150
پنج شنبه 27 مرداد 1390, 12:35 عصر
سلام
من میخوام با استفاده از دستگاه کارت خوان اطلاعات فرد را در win application بخونم وبعد id فرد را برای سایت ارسال کنم تا سایت اطلاعاتش رونشون بده. در محیط ویندوز این کار راحته اما توی وب مشکل دارم

Saman Hashemi
پنج شنبه 27 مرداد 1390, 13:00 عصر
بهترین کار اگه نمیخوایی به بانک مستقیم متصل بشی استفاده از وب سرویس یا WCF است...!

esm4150
پنج شنبه 27 مرداد 1390, 19:22 عصر
میشه بیشتر توضیح بدین؟

ohh_mid
جمعه 28 مرداد 1390, 09:56 صبح
راه ساده این هست که مستقیم به دیتابیس Connection بزنی و مستقیم Query خودت رو اجرا کنی در صورتی که امکان پیاده سازی WebService رو داری می تونی از Webservice هم استفادی کنی وب سرویس یه سری متد هست که به صورت مستقیم از طریق یک Url شما به اونها دسترسی دارید و می تونید webMethod های اون رو از طریق application های دیگه اجرا و خروجی مربوطه رو دریافت کنید . در صورتی که WinApp شما به دست enduser میرسه این راه حل بهتری از نظر Security هست .

d_derakhshani
دوشنبه 31 مرداد 1390, 01:17 صبح
می توان مستقیما به بانک اطلاعاتی وصل شد اما دو نکته رو در نظر بگیرید بعضی از هاست ها اجازه Remote Access به پایگاه داده رو نمی دن. دوم اینکه اگه امنیت براتون مهمه به هیچ وجه این کار رو نکنید و از Web Service و یا wcf استفاده کنید(چون پایگاه داده و اطلاعات اتصال به آن را از دید کاربر را دور مخفی نگه می داره). در این مورد هم موارد امنیتی رو رعایت کنید(امنیت داده های ارسالی و در یافتی، Authentication و Authorization)