PDA

View Full Version : آزمون مجازی در asp.net

zahracode
پنج شنبه 27 مرداد 1390, 12:29 عصر
سلام دوستان
من دارم یه سایت طراحی میکنم که قراره آزمون بگیره.
اگه سایتایی مثل سایت گلستان رو دیده باشید میبینید که بعد از پاسخ دادن به سوالا یه صفحه واسه کاربر مییاد که توش از این برگه های چهارگزینه ای که کلید سوالاست نشون داده میشه
و همچنین صفحه ی پاسخ داده شده ی کاربر رو هم نشون میده و کنار برگه ی کابر اگر گزینه رو درست جواب داده باشه تیک میزنه و اگر غلط جواب داده باشه علامت ضربدر
خوب حالا میخوام بدونم چطور میشه اون صفحه ی کلید را طراحی کرد که جوابهای درست رو توی چهاگزینه ای ها سیاه کنه و نشون بده به کاربر
ممنون میشم اگر کمکم کنید

Saman Hashemi
پنج شنبه 27 مرداد 1390, 12:40 عصر
با استفاده از یه گرید...!
توی خاصیت RowDataBound چک میکنی که آیا گزینه جواب با گزینه کاربر یکی یا نه اگه بود عکس گزینه صحیح نمایش میدی و در غیر اینصورت عکس گزینه اشتباه...!

zahracode
پنج شنبه 27 مرداد 1390, 14:30 عصر
با استفاده از یه گرید...!
توی خاصیت RowDataBound چک میکنی که آیا گزینه جواب با گزینه کاربر یکی یا نه اگه بود عکس گزینه صحیح نمایش میدی و در غیر اینصورت عکس گزینه اشتباه...!

البته منم به این فکر کردم که از دیتا لیست یا گرید ویو میشه استفاده کرد اما دقیقا نمیدونستم چطور چون احساس میکردم اینجور کارا رو احتمالا با dll های آماده انجام بدن که البته پیدا نکردم فایلاشو تو اینترنت..
از پاسخ شما فهمیدم که باید برای ساختن کلید هر مجموعه سوال یه گرید ویو که توش کنترل radiobutonlist انداختم استفاده کنم.
البته اگرچه بازم دقیقا نمیدونم چطور اما روش فکر خواهم کرد
خیلی ممنونم از پاسخ کوتاه و خیلی مفیدتون