PDA

View Full Version : سوال: اضافه کردن محصول جدید به سایت ونمایش در گروه خود

kazaminasab
شنبه 29 مرداد 1390, 14:06 عصر
با سلام بنده دارم برای پروزه پایانی دانشگاهی خود یک سیستم طراحی میکنم با پی اچ پی الان یک مشکل برام پیش اومده میخواهم محصولات خود را گروه بندی کنم به همین دلیل یک تیبل ساختم که میاد وگروه ایجاد میکنه ویک جدول ساختم که محصول اضافی میکنه وجداول دیگه هم هست که الان مهم نیست چون مربوط به این قسمت مشکلم نمیشه الان من اومدن ویک سری گروه با گرفتن نامش از طریق پی اچ پی در دیتابیس ذخیره کردم وبرای اضافه کردن محصول یک صفحه ساختم که قیمت ونام محصول ورنگ و گروه محصول و... ذخیره میکنه حالا برای اضافه کردن گروه محصول میام وگروه محصول از جدول گروه ها میخونم ودر یک لیست کشویی نمایش میدم ولی میخوام موقعی که محصول را ذخیره میکنم ایدی محصول در جدول دوم(جدول محصولات) ذخیره بشه نه عنوان اسمی آن مثلا برنامه نویسی ضمنا رابطه بین این دوتا جدول ایجاد کردم واگه این مشکل من حل بشه میخواهم با یک دستور شرطی گروه ها ومحصولات هر بخش را در شاخه خود نشون بدم

ممنون تو را به خدا کمکم کنید وقتی برام نمونده :گریه:

farhadfery
شنبه 29 مرداد 1390, 14:30 عصر
یکمی بد توضیح دادید. مشکل شما تو ذخیره کردن id گروه در جدول کالا است؟ اگه مسئله اینه خوب به جای نام گروه که ذخیره می کنید id گروه را ذخیره کنید. یعنی در آن combo box که درست می کنید value هر option را id گروه بده!

kazaminasab
شنبه 29 مرداد 1390, 21:34 عصر
ممنون دوست عزیز از پاسخگویی به سوال بنده ولی اینجا حالا من چطور ایدی گروه به جای نام گروه ذخیره کنم مثلا گروه هایی که نشون میدم هست برنامه نویسی وشبکه و طراحی وسخت افزار و .... وهرکدام دارای یک ایدی مثلا 1و2و4و6 منم که میام اسم ها در لیست کشویی یا کامبو باکس نمایش میدم منظورم همون نام ها برنامه نویسی و... را حالا ایدی چطور جای این اسم ذخیره کنم تو تیبلم
ممنون میشم اگه هر کی بتونه این ابهام ومشکل من را حل کنه

farhadfery
یک شنبه 30 مرداد 1390, 10:35 صبح
عزیز بالا که توضیح دادم. شما در combo box نام گروه را نمایش بدید و value هر option را id گروه بدید. وقتی فرم ارسال شد، شما value این combo را بگیرید. بگذار یه مثال بزنم:

// Write out our query.
$query = "SELECT * FROM cat";
// Execute it, or return the error message if there's a problem.
$result = mysql_query($query) or die(mysql_error());

و بعد هم:

$dropdown = "<select name='cat'>";
while($row = mysql_fetch_assoc($result)) {
$dropdown .= "\r\n<option value='{$row['catid']}'>{$row['catname']}</option>";
}
$dropdown .= "\r\n</select>";
echo $dropdown;

kazaminasab
یک شنبه 30 مرداد 1390, 12:39 عصر
کاربر گرامی farhadfery ممنون از پاسخ گویی شما واقعا زحمت کشیدید من فهمیدم شما چی کار کردید ولی فقط این یک تکه کد را نفهمیدم چرا استفاده کردیدوچی کار میکنه قسمت قرمز رنگ

$dropdown .= "\r\n<option value='{$row['catid']}'>{$row['catname']}</option>
البته فهمیدم نمیدونم تحلیل درست باشه
شما مقدار ایدی نسبت دادی به value کامبو باکس ونمایش دادی مقادیر نام محصول در لیست کشویی حالا اگه من هنگام ذخیره اینطور عمل درج انجام بدم ایدی ذخیره میشه

$query="inser into tname(catename,catecolor,cateprice,catidfk)values( '".$catename."','".$catecolor."','".$cateprice."','".$cateidfk."')";

الان ایدی به جای مقدار ذخیره میشه دیگه درسته ممنون میشم این سوال من هم پاسخ بدید باز هم تشکر:تشویق:

farhadfery
یک شنبه 30 مرداد 1390, 13:04 عصر
عزیزم!:متفکر: خوب اره دیگه. ایدی را می گذاریم تو value و نام را نمایش می دیم.:عصبانی++:
تو صفحه ای که فرم را ارسال می کنیم مقدار را می گیری و درج می کنی. اینطوری:

<?php
$prod_name = $_REQUEST['prod_name'];
$prod_price = $_REQUEST['prod_price'];
$cat_id = $_REQUEST['cat'];

$query="inser into prod(prod_name, prod_price, cat_id) values('$prod_name','$prod_price','$cat_id')";
?>