PDA

View Full Version : چگونگی استفاده از jdatastore در jbuilder

roshan
یک شنبه 17 مهر 1384, 10:30 صبح
سلام به همه
من دارم با jbuilder برنامه می نویسم .برای تولید صفحات از jsp آن استفاده میکنم .برای استفاده ازjdatastore که همراهjbuilder است مشکل دارم. یعنی فکر می کنم که jdbc driver می خواد.ایا اینطوره؟ چه جوری باید اون رو گیر بیارم.واقعا دارم دیوانه میشم :ناراحت: .
لطفا راهنمایی ام کنید.

persianshadow
یک شنبه 17 مهر 1384, 14:11 عصر
سلام . اول از همه برای استفاده از اون باید رجیستر بشی یا حداقل کرکش رو پیدا کنی. چون کرک اون ربطی به کرک

جی بیلدر نداره. بعدش برای استفاده از این دیتابیس همراه جی بیلدر درایورش هست. و نیاز به چیز دیگه ای نداری.

ولی مهمتر از همه همون رجیسترش هست. در مجموع به نظر میاد برای کارهای تحت وب بهتره از یک پایگاه داده

مناسب تر استفاده کنی .

roshan
دوشنبه 18 مهر 1384, 07:46 صبح
از توضیحاتتون ممنونم.
ولی همراه jbuilder ی که من دارم درایور نبود.اما اگر بخوام از یه پایگاه داده دیگر که مناسب تر باشه استفاده کنم مثل mysql برای اون هم باید درایور داشته باشم؟ آیا درایور اون با درایور jdatastore فرق میکنه؟
بازم ممنون.

persianshadow
دوشنبه 18 مهر 1384, 08:41 صبح
بله باید درایور ها رو از اینترنت بگیرید. درایور اونا فرق داره . برای اینکه وقتت هم تو اینترنت تلف نشه . تویه help

جی بیلدر مسیرهای دانلود درایورها گفته شده.

roshan
دوشنبه 18 مهر 1384, 09:16 صبح
jbuilder من از سی دی مجموعه کامل جاواjava collection 2005 است و jdbc driver را برای jdatastore ندارد.آیا باید jbuilder دیگری گیر بیارم (توی بازار سی دی تحت عنوان jbuilder8 دیده ام)که jdbc driver را داشته باشد.لطفا jbuilder ی را کهjdbc driver را داشته باشه بهم معرفی کنید. یه سوال دیگه
آیا من می تونم فعلا برای اینکه منطق پروژه ام را درست کنم از jdatastore خودjbuilder استفاده کنم و بعد اگه خواستم با تغییرات از mysql استفاده کنم.کارم خیلی سخت میشه؟چون توی انجام پروژه ام عقبم.این کار معقول هست.

persianshadow
سه شنبه 19 مهر 1384, 13:12 عصر
به نظر من سعی کن از Jbuilder 9 استفاده کنی . همه چی توش کامله . خب بله می تونی اینکار ور بکنی و بعدن هم

بسادگی از هر دیتابیسی که میخوای استفاده کنی . در ضمن میتونی فعلا به دیتابیس access وصل شی . بهتر از

jdatastore هست. در ضمن بازم میگم از jb8 و jb X استفاده نکن.

persianshadow
سه شنبه 19 مهر 1384, 13:18 عصر
به نظر من سعی کن از Jbuilder 9 استفاده کنی . همه چی توش کامله . خب بله می تونی اینکار ور بکنی و بعدن هم

بسادگی از هر دیتابیسی که میخوای استفاده کنی . در ضمن میتونی فعلا به دیتابیس access وصل شی . بهتر از

jdatastore هست. در ضمن بازم میگم از jb8 و jb X استفاده نکن.

roshan
پنج شنبه 21 مهر 1384, 07:50 صبح
از توضیحاتتون ممنونم. :لبخندساده
کمک بزرگی به من کردی.اول اینکه چطوری به دیتا بیس access وصل بشم و اینکه آیا JBuilder9 را توی بازار می تونم پیدا کنم؟
ببخشید من اینقدر سوال می کنم . ازتون خیلی ممنون ام . :لبخندساده

persianshadow
پنج شنبه 21 مهر 1384, 15:24 عصر
سلام

بله جی بلیدر 9 تو بازار هست. الان 3 ورژن بالاتر ار اون هم اومده.

بعد برای وصل شدن به دیتابیس اکسس. من تا روز جمعه برات یه مقاله اماده می کنم و همین جا می زارم.

امیدورام به دردت بخوره.

persianshadow
پنج شنبه 21 مهر 1384, 22:09 عصر
connect to access database with jbuilder-- persian language

roshan
یک شنبه 24 مهر 1384, 13:14 عصر
:تشویق:
be khatere file toon kheyli kheyli mamnoonam

kheyli behem komak kardid. :لبخندساده