PDA

View Full Version : آموزش: افزودن فایل از نرم افزار های دیگر به سی شارپ2005

Bahar_HS
یک شنبه 30 مرداد 1390, 14:42 عصر
با سلام
با استفاده از کدوم فضای نام (namespace)میشه فایل های نرم افزار های دیگه مثل کارل،فلش،... رو به برنامه اضافه کرد؟(در سی شارپ2005 )
من می خوام یه فایل کارل (یا فلش) رو بدم به برنامه برای رسم،
چنین دستوری رو دیدم:

CorelDraw.Application corel=new CorelDraw();
corel.Drawing();

اما برنامه این دستور رو نمیشناسه.
اگر دوستان اطلاعاتی در این زمینه دارند،لطف کنند منو راهنمایی کنند،اطلاعات کمی دارم واطلاعات بیشتری در این زمینه می خوام(رسم با استفاده از فایل هایی که با نرم افزار های دیگه ایجاد شدند)

Bahar_HS
سه شنبه 01 شهریور 1390, 10:45 صبح
با سلام
این دستوری که دیدم برای سی شارپه یا یه زبان برنامه نویسی دیگه؟
خیلی مهمه ،لطفا کمک کنید.

Bahar_HS
جمعه 04 شهریور 1390, 16:13 عصر
با سلام
از دوستان برنامه نویس می خوام که کمکم کنند،این مساله خیلی برام حیاتی یه.

navidkhalilian
جمعه 04 شهریور 1390, 17:46 عصر
سلام.دوست عزیز هر کدوم از این فایل ها روش خاص خودش رو داره.شما میتونید از Corel Draw API استفاده کنید.کافیه همین Corel Draw Api رو سرچ کنید تا به نتیجه برسید.موفق باشید

Bahar_HS
جمعه 04 شهریور 1390, 19:34 عصر
با سلام
ممنون از راهنمایی تون،
وقتی search می زنم این دستور میاد :

CorelDRAW.Application app = new CorelDRAW.Application();
وقتی این دستور رو به برنامه اضافه می کنم پیغام میده که این دستور رو نمی شناسه ،(miss refrence....)
در ادامه ی سوال قبلی م،
در برنامه هایی که هم بخش گرافیکی دارند و هم برنامه نویسی(مثل بازی های کامپیوتری) که بخش گرافیکی نرم افزار که با کارل یا فلش طراحی شده،
برنامه کلیک کاربر روی قسمت های گرافیکی رو می شناسه، چنین کاری با سی شارپ و یه نرم افزار گرافیکی مثل کارل یا فلش هم ممکنه؟
اگر ممکنه چطور میشه آبجکت های گرافیکی رو به محیط application برنامه معرفی کرد؟(مثلا وقتی کاربر روی شی خاصی که با نرم افزار گرافیکی ایجاد شده
کلیک کرد،برنامه کار خاصی رو انجام بده:مثلا تغییر رنگ یه آبجکت گرافیکی،نمی دونم منظورم رو خوب توضیح دادم یا نه؟)
ممنون میشم اگر دوستان لطف کنند راهنمایی کنند.

ahrimaneahurai
جمعه 04 شهریور 1390, 23:40 عصر
خب شما refrenceهای corel رو اضافه نکردید که همچین خطایی میده

navidkhalilian
شنبه 05 شهریور 1390, 00:28 صبح
سلام دوست عزیز

وقتی این دستور رو به برنامه اضافه می کنم پیغام میده که این دستور رو نمی شناسه ،(miss refrence....)
این خطا به این دلیله که شما refrence ها رو Add نکردی به پروژه.(در ضمن برای add کردن Refrence ها نیاز داری که خود Corel نصب باشه)

در برنامه هایی که هم بخش گرافیکی دارند و هم برنامه نویسی(مثل بازی های کامپیوتری) که بخش گرافیکی نرم افزار که با کارل یا فلش طراحی شده،
برنامه کلیک کاربر روی قسمت های گرافیکی رو می شناسه، چنین کاری با سی شارپ و یه نرم افزار گرافیکی مثل کارل یا فلش هم ممکنه؟

بله امکانش هست.

اگر ممکنه چطور میشه آبجکت های گرافیکی رو به محیط application برنامه معرفی کرد؟(مثلا وقتی کاربر روی شی خاصی که با نرم افزار گرافیکی ایجاد شده

شما می تونید از XNA یا OpenGL یا Directx استفاده کنید.

موفق باشید.

Bahar_HS
سه شنبه 15 شهریور 1390, 11:41 صبح
با سلام
بعد از راهنمایی شما ،این یک هفته رو Search زدم،ولی نتونستم چیزی پیدا کنم و کاری از پیش ببرم،
ممکنه در مورد راهکارهایی که معرفی کردید کمی توضیح بدید و ارتباطشون با کاری که می خوام انجام بدم رو بگید،
خیلی حیاتی یه ،نمی دونم چکار باید بکنم و کارم پیش نمی ره،لطفا کمکم کنید.:ناراحت: