PDA

View Full Version : انگلیسی کردن زبان Keyboard

آزیتا نبی زاده
یک شنبه 17 مهر 1384, 13:42 عصر
با سلام به همگی دوستان

من میخوام در یکی از فرمهای برنامه کاری کنم که فقط Keyboard به زبان انگلیسی تایپ کنه و کاربر نتونه وقتی Alt+Shift رو می زنه Language رو فارسی کنه.

لطفا کمک کنید .

mRizvandi
یک شنبه 17 مهر 1384, 18:18 عصر
سلام

شاید با Hook کردن صفحه کلید بتونی به جواب برسی ,امتحان کن

ehsan_ansaripoor
یک شنبه 17 مهر 1384, 22:10 عصر
دوست عزیز برای این کار می تونی 1)از عمل معکوس کردن صفحه کلید استفاده کنی به این صورت که موقعی که فرم Load میشه صفحه کلید به صورت English در بیاد موقعی که کاربر صفحه کلید را فارسی می کنه برنامه دوباره English کنه 2) داخل رویداد KeyDown فرم دکمه Alt و Shift را از کار بیندازید

PalizeSoftware
یک شنبه 17 مهر 1384, 23:12 عصر
دوست عزیز برای این کار می تونی داخل رویداد KeyDown فرم دکمه Alt و Shift را از کار بیندازید

خب کاربر در خارج از برنامه شما یا حداقل با ماوس بین زبانها سوییج می‌کنه.
به نظر من بهترین راهش اینه که در روال KeyPress یا KeyDown ورود کاراکترهای فارسی رو مسدود کنی.

آزیتا نبی زاده
دوشنبه 18 مهر 1384, 10:08 صبح
خب کاربر در خارج از برنامه شما یا حداقل با ماوس بین زبانها سوییج می‌کنه.
به نظر من بهترین راهش اینه که در روال KeyPress یا KeyDown ورود کاراکترهای فارسی رو مسدود کنی.

خیلی ممنون دوست عزیز
همین کار رو کردم و مشکلم حل شد.

alireza_CBoy
دوشنبه 18 مهر 1384, 22:41 عصر
یه راه بهتر :
شما با تابع API ی "LoadKeyboardLayout" می تونید زبان صفحه کلید رو عوض کنید البته ID زبان مورد نظر را باید بزنید که ID زبان انگلیسی آمریکا ( EN-US ) اینه "00000409" . حالا کافیه در روال keypress یا keydown این کار را بکنید دیگه خودشو بکشه هم نمیتونه فارسی یا هر زبان دیگه ای بنویسه .

آزیتا نبی زاده
چهارشنبه 20 مهر 1384, 07:53 صبح
یه راه بهتر :
شما با تابع API ی "LoadKeyboardLayout" می تونید زبان صفحه کلید رو عوض کنید البته ID زبان مورد نظر را باید بزنید که ID زبان انگلیسی آمریکا ( EN-US ) اینه "00000409" . حالا کافیه در روال keypress یا keydown این کار را بکنید دیگه خودشو بکشه هم نمیتونه فارسی یا هر زبان دیگه ای بنویسه .

دوست عزیز سلام

من این کار رو هم امتحان کردم اما وقتی Alt+shift رو می زنیم و فارسی می کنیم به اندازه یک کاراکتر فارسی تایپ می شود و بعد انگلیسی میشود.

rsl_rostami
پنج شنبه 21 مهر 1384, 12:40 عصر
دوست عزیز سلام

من این کار رو هم امتحان کردم اما وقتی Alt+shift رو می زنیم و فارسی می کنیم به اندازه یک کاراکتر فارسی تایپ می شود و بعد انگلیسی میشود.

خوب به این خاطر هستش که شما تو KeyPress این کارو انجام میدی. اگه بری تو KeyDown مشکلت حل میشه.

ehsan_ansaripoor
پنج شنبه 21 مهر 1384, 19:18 عصر
دوست عزیز سلام

دوست عزیز به نظر من شما باید این کار را داخل رویداد Change‌ انجام دهید چون داخل رویداد KeyDown هم با این مشکل بر خورد می کنید

savalan
جمعه 29 مهر 1384, 20:53 عصر
آزیتا جان اگه هنوز مشکلت حل نشده با من تماس بگیر یه فرم کامل vb برات بفرستم که این کار رو انجام بده
yahoo : savalan_boy

آزیتا نبی زاده
چهارشنبه 04 آبان 1384, 12:14 عصر
سلام
مرسی مشکل من کاملا حل شده است.