PDA

View Full Version : اشکال در ارتباط با دیتا بیس سرور

mehdi_522
یک شنبه 30 مرداد 1390, 17:35 عصر
سلام دوستان من یک برنامه نوشتم که میخواهم ان را توی شبکه استفاد کنم و برای دیتا بیس اس کیوال سرور 2005 استفاده کردم و کلیه تنظیمات که مربوط به تنظیمات شبکه اس کیوال سرور بوده انجام دادم ولی حال که میخواهم از یک کامپیوتر دیگر برنامه را اجرا کنم این خطا رو میده تازه تنظیمات مبروط به فایروال هم انجام دادم ولی با هم خطا میده در لطفا راهنمایی کنید74178
در ضمن من از این کانکشن استرینگ استفاده کردم
ConnectionStr = "Network Library=dbmssocn;Network Address=tcp:" + TxtIp.Text.Trim() + "," + TxtPort.Text.Trim() + ";" +
"Integrated security=SSPI;Initial Catalog=Archive;User ID=ParsSaman;Password=2512269;";
و از این راهنما که در سایت چاپارس بود هم برای تنظیمات اس کیوال سرور استفاده کردم

Esmail Solhkhah
یک شنبه 30 مرداد 1390, 18:04 عصر
دوست عزیز Network Library=dbmssocn پیش فرضه برا ارتباط شبکه ای با پروتکل TCP/IP

نمیخاد بنویسید این به همون کتابخانه Winsock TCP/IP اشاره میکنه، مگر اینکه بخواهید از پروتکل دیگه ای استفاده کنید

مورد بعدی و مهم اینکه شما دارید هم Authentication از نوع Windows رو استفاده میکنید (Integrated security=SSP)

و هم SQL SERVER Authentication رو (User ID=ParsSaman;Password=2512269)

یکیشو انتخاب کنید

اگه سرور SQL تو شبکه روی کامپیوتری نصبه که دامین کنترلره استفاده از Windows Authentication رو مایکروسافت پیشنهاد میکنه

اگه نه از SQL SERVER Authentication استفاده کنید

موفق باشید.

سلامدار
دوشنبه 31 مرداد 1390, 12:39 عصر
سلام دوستان من یک برنامه نوشتم که میخواهم ان را توی شبکه استفاد کنم و برای دیتا بیس اس کیوال سرور 2005 استفاده کردم و کلیه تنظیمات که مربوط به تنظیمات شبکه اس کیوال سرور بوده انجام دادم ولی حال که میخواهم از یک کامپیوتر دیگر برنامه را اجرا کنم این خطا رو میده تازه تنظیمات مبروط به فایروال هم انجام دادم ولی با هم خطا میده در لطفا راهنمایی کنید74178
در ضمن من از این کانکشن استرینگ استفاده کردم
ConnectionStr = "Network Library=dbmssocn;Network Address=tcp:" + TxtIp.Text.Trim() + "," + TxtPort.Text.Trim() + ";" +
"Integrated security=SSPI;Initial Catalog=Archive;User ID=ParsSaman;Password=2512269;";
و از این راهنما که در سایت چاپارس بود هم برای تنظیمات اس کیوال سرور استفاده کردم

با سلام
تنظیم ذیل حتی برای SQL 2005 اکسپرس هم جواب می دهد.
از طریق start به Programs به Microsoft SQL Server 2005 به Configuration Tools و SQL Server Surface Area Configuration
را اجرا کنید. بعد گزینه Surface Area Configuration for services and connections را انتخاب کنید.
از آنجا سرویس های سرور خود را بررسی کنید :
Remote Connections باید در حال Using TCP/IP only باشد.
سرویس SQL Setver Browser در حالت Automatic و Start باشد.
با تشکر

Esmail Solhkhah
دوشنبه 31 مرداد 1390, 12:52 عصر
با سلام
تنظیم ذیل حتی برای SQL 2005 اکسپرس هم جواب می دهد.
از طریق start به Programs به Microsoft SQL Server 2005 به Configuration Tools و SQL Server Surface Area Configuration
را اجرا کنید. بعد گزینه Surface Area Configuration for services and connections را انتخاب کنید.
از آنجا سرویس های سرور خود را بررسی کنید :
Remote Connections باید در حال Using TCP/IP only باشد.
سرویس SQL Setver Browser در حالت Automatic و Start باشد.
با تشکر
دوست عزیز ممنون از راهنماییتون ولی اگه به پست اول دقت کنید میبینید دوستون نوشته :

کلیه تنظیمات که مربوط به تنظیمات شبکه اس کیوال سرور بوده انجام دادم
ضمنا سرویس SQL Server Browser برا اینه که بشه اینستنس جاری رو با ابزارهای مختلف Browse کرد ربطی به مورد دوستمون نداره

موفق باشید.

reghbali06
دوشنبه 31 مرداد 1390, 15:26 عصر
کانکشن استرینگ رو مقدار زیر بذار
"Data Source=192.168.30.130;Initial Catalog=db;User ID=sa;Password=reza"
آی پی سرور رو بذار
دیتابیست رو هم باید به دیتابیس های sql server اتچ کنی(در همان اس کیو ال منیجمنت)
یوزر sa هم جز یوزر های دیفالت sql هست پسوردش رو عوض کن و از قسمت status enable کن و همچنین دسترسی به دیتابیس رو هم بهش بده (همه این کارها با کلیک روی یوزر sa انجام میشه)