PDA

View Full Version : ساختن view در Asp.net

minaalamshahi
یک شنبه 30 مرداد 1390, 21:46 عصر
با سلام
من احتیاج دارم که بر روی فرمم قسمتی رو طراحی کنم تا چیزی شبیه ساختن view را در فرمم پیاده کنم
table ها و فیلد های مورد نیاز را اضافه کنم
وبین table ها join رو تشخیص بدم
و نهایتا بتونم روی view ایجاد شده بر روی بعضی از فیلد ها فرمول نویسی داشته باشم
مثلا این فیلد بر این فیلد تقسیم بشه یا هر عملگر دیگه ای یا بتونم دو تا فیلد رو الحاق کنم
.و نهایتا از اون فیلد محاسبه شده رو در غالب یک فیلد به فیلد های خرو جی اضافه کنم
ممنونمیشم در مورد فرمول نویسی در این زمینه منو راهنمایی کنید

mehran_sh_t
یک شنبه 30 مرداد 1390, 23:54 عصر
سلام
در کدوم قسمت مشکل دارید؟ خوندن نام جدول ها؟ این باید در بخش sql باشه
تشخیص join? بهتر نیست این رو بر عهده کاربر بگذارید؟ اگه نه که نمی دونم!
در مورد قسمت آخر، به نظرم سه تا کمبو باکس داشته باشید مثلا! بعد یکی فیلد های جدول اول، یکی فیلد های جدول دوم، یکی عملگری که روشون هست، بعد یک دکمه بذار که هر بار ترکیب حاصل رو به یک جدول اضافه کنه، در آخر با یک دکمه (مثلا generate) برای تک تک ترکیب ها، با استفاده از دستور Switch، کل عملیات رو تبدیل به دستور ُSQL بکن!
من تا همین حد به ذهنم میاد!
موفق باشی

d_derakhshani
یک شنبه 30 مرداد 1390, 23:56 عصر
دوست عزیز عنوان پست شما گمراه کننده است. شما می خواهید یک Query Designer تحت وب درست کنید(اونطور که من متوجه شدم). اگه می خواهید این کار رو به صورت ویژوال انجام بشه خوب این کار سختیه و در پست نمی شه آموزش داد. فقز این رو بگم که باید روی JavaScript, Jquery و Ajax تسلط بالایی داشته باشید. و ایجاد Visual Query Designer بیشتر با موارد یاد شده درگیره تا asp.net. اما اگه منظور شما غیر وِیژوال هست که دیگه کار ساده ایه و دلیلی برای توضیح نمی بینم.
اگر منظور شما رو بد متوجه شدم ام عذر می خوام.

minaalamshahi
سه شنبه 01 شهریور 1390, 08:56 صبح
بیشترین مشکل من فرمول نویسی روی view هست و سعی دارم قدم به قدم مشکلم رو حل کنم
و در مورد این که من چی می خوام من Visual Query Designer می خوام بسازم

d_derakhshani
چهارشنبه 02 شهریور 1390, 00:47 صبح
اگر مي خواهيد Visual Query designer تحت وب بسازيد بهترين راه استفاده از Silverlight هست مگر اينكه اصرار داشته باشيد با ASP.Net بسازيد. كه در اين صورت داريد هم خودتون رو اذيت مي كنيد هم كار بر رو. هم زمان زياد تري بايد با ASP.Net صرف كنيد هم كد بيشتري بزنيد هم كد سنگين تر. هم اينكه آخر سر به كيفيت Silverlight در نمي آد. حال خودتون مختاريد. اين بود تجربه ما تو زمينه ASP.Net و Silverlight. اگر خواستيد تو Silverlight كار كنيد و راهنمايي خواستيد من در خدمتم.
در ضمن من يك Query Designer كامل به صورت تجاري(براي فروش كه به چند شركت برنامه نويسي هم فروخته ام) تحت ويندوز دارم و مي تونم بهتون آموزش بدم تحت وب و Silverlight بسازيد

minaalamshahi
چهارشنبه 23 شهریور 1390, 14:26 عصر
خوب میشه در مرو همون silverlight اگر بهترین روشه منو راهنمایی کنید