PDA

View Full Version : برنامه ارسال و دریافت اس ام اس به وسیله AT COMMANDS

reza6966
دوشنبه 31 مرداد 1390, 02:45 صبح
با سلام خدمت همه اساتید
من یه پروژه دارم که باید برنامه ارسال و دریافت اس ام اس به وسیله AT COMMANDS و مودم جی اس ام رو پیاده سازی کنم
من خیلی جستجو کردم و چندین نمونه رو هم پیدا کردم اما همه با پورت سریال پیاده سازی شده بودند و من نتونستم این برنامه ها رو تست کنم , من این برنامه ها رو اینجا قرار میدم , دوستان کسی این برنامه ها رو تست کرده ؟؟؟ آیا جواب می دهند ؟؟؟

کسی از دوستان نمونه های تست شده دیگری ندارند ؟؟؟
و سوال دیگر من این است که چگونه این برنامه ها که با پورت سریال پیاده سازی شده اند رو باید به پورت usb تبدیل کرد ؟؟؟

ممنون می شم کمکم کنید :اشتباه:

hamed_hossani
دوشنبه 31 مرداد 1390, 04:07 صبح
salam
How To Send and Receive SMS using GSM Modem
http://www.codeproject.com/KB/cs/SMS.aspx
http://www.sourcecodester.com/visual-basic/sending-sms-using-commands-gsm-modemgsm-phone-receiving-sms-updated.html

reza6966
دوشنبه 31 مرداد 1390, 15:22 عصر
فکر کنم دوست عزیز شما سوال من رو متوجه نشدید
من خودم این برنامه ها رو ضمیمه کرده بودم

faravaghi
دوشنبه 31 مرداد 1390, 16:36 عصر
سلام دوست عزیز،
شما وقتی مودم یا گوشی رو با USB به سیستم متصل می کنی، راه اندازی که نصب می کنید میاد یک پورت COM براتون روی سیستم ایجاد میکنه. از این به بعد هر موقع دستگاه به سیستم متصل شد پورت سریال شما فعال و می تونی با اون AT Command رو بفرستی.
مودم های موجود در بازار الان همه به شکل USB هستن. خودش Driver داره، نصب میکنی این کارو میکنه.
من یک مودم DWM-152 و DWM-156 دیلینک دارم. دقیقا همین طوریه. خیلی قشنگ هم باهاشون کار میکنم و برنامه نوشتم.

reza6966
دوشنبه 31 مرداد 1390, 21:29 عصر
سلام دوست عزیز،
شما وقتی مودم یا گوشی رو با USB به سیستم متصل می کنی، راه اندازی که نصب می کنید میاد یک پورت COM براتون روی سیستم ایجاد میکنه. از این به بعد هر موقع دستگاه به سیستم متصل شد پورت سریال شما فعال و می تونی با اون AT Command رو بفرستی.
مودم های موجود در بازار الان همه به شکل USB هستن. خودش Driver داره، نصب میکنی این کارو میکنه.
من یک مودم DWM-152 و DWM-156 دیلینک دارم. دقیقا همین طوریه. خیلی قشنگ هم باهاشون کار میکنم و برنامه نوشتم.

ممنون دوست عزیز از راهنمایی شما
شما نمونه کد واسه ارسال و دریافت اس ام اس ندارید که جواب گرفته باشید ؟؟؟
این کد هایی که من ضمیمه کردم , رو تا حالا تست کردید ؟؟؟

faravaghi
سه شنبه 01 شهریور 1390, 00:37 صبح
سلام گلم،

من از این کامپوننت استفاده می کنم. ولی بگم خودم کلی تغییرش دادم. شما هم اگه تاپیک PDU Encoding And Decoding (http://barnamenevis.org/showthread.php?108432-PDU-Encoding-And-Decoding) رو بخونی می تونی خودت کاراتو انجام بدی!!!!

اگه وقت داشتی یه سری به تاپیک ارسال SMS به وسیله گوشی ... مودم ... اینترنت (http://barnamenevis.org/showthread.php?246291-%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%84-SMS-%D8%A8%D9%87-%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%84%D9%87-%DA%AF%D9%88%D8%B4%DB%8C-...-%D9%85%D9%88%D8%AF%D9%85-...-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA) بزنی بد نیست!

reza6966
سه شنبه 01 شهریور 1390, 16:32 عصر
سلام گلم،

من از این کامپوننت استفاده می کنم. ولی بگم خودم کلی تغییرش دادم. شما هم اگه تاپیک PDU Encoding And Decoding (http://barnamenevis.org/showthread.php?108432-PDU-Encoding-And-Decoding) رو بخونی می تونی خودت کاراتو انجام بدی!!!!

اگه وقت داشتی یه سری به تاپیک ارسال SMS به وسیله گوشی ... مودم ... اینترنت (http://barnamenevis.org/showthread.php?246291-%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%84-SMS-%D8%A8%D9%87-%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%84%D9%87-%DA%AF%D9%88%D8%B4%DB%8C-...-%D9%85%D9%88%D8%AF%D9%85-...-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA) بزنی بد نیست!

ممنون دوست عزیز
اما پروژه که باید تحویل بدم نباید از کامپوننت های آماده استفاده شود , می خواستم ببینم کسی از دوستان با استفاده از at command ها , همچین برنامه ای رو تونسته بنویسه ؟؟ کسی نمونه ای در اختیار ندارد که باهاش جواب گرفته باشه ؟؟؟؟

reza6966
چهارشنبه 02 شهریور 1390, 02:54 صبح
دوستان کسی کمک نمی کنه ؟؟؟؟:گریه:

jblaox
چهارشنبه 02 شهریور 1390, 12:29 عصر
مشکل USB به سریال خیلی وقت حل شده ، کلا USB به همه چیز تبدیل می شود یه سریال به lan به I2C و ...... به همین علت هم آنقدر محبوب شده و در همه جا استفاده می شود .

مثلا برای تبدیل USB به سریال از یک IC به نام FTDI مثلا با شماره FT232RL و یا ... استفاده میکنند که این عمل سخت افزاری و نرمافزاری نیست ، در این حالت شما با پورت USB با این IC در تماسی و ان IC با برد شما که با پورت سریال کار میکند در ارتباط و مثل آدم هم کار میکنه و ....

اگر می خواهی با پورت سریال کار کنید این برنامه فکر کنم خیلی کم کند به شما (اینجا (http://barnamenevis.org/showthread.php?64210-%D9%86%D9%85%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D9%88%DA%86%DA%A9-%D9%88-%D9%85%D9%81%D9%8A%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%8A-%D8%B4%D8%A7%D8%B1%D9%BE&p=1324171&viewfull=1#post1324171)) .

حالا مشکل شما چی این وسط ....

faravaghi
چهارشنبه 02 شهریور 1390, 13:24 عصر
سلام،
شما همه چی داری دیگه چی میخوای؟؟؟؟
وقتی می تونی از این کامپوننت ها استفاده کنی چرا نکنی!!!
شما که نمی تونی بیا کدهاشو کپی کن تو برنامت. یعنی هرجاهاش که میدونی کارت راه میافته رو بردار بزار تو برنامت.
دیگه چی می خوای!!!!
اگه به کدها و AT Command ها آشنا باشی خیلی راحت این کار رو می کنی.
مگه چکار داره؟
فقط میخواد پورت رو باز کنی، بعد رو پورت دستورات رو بنویسی، بعد یکم صبر کنی، بعد پورت رو بخونی.
فقط همین

reza6966
پنج شنبه 03 شهریور 1390, 13:01 عصر
راستش برای این پروژه نباید از کامپوننت های آماده استفاده کنم
باید کد نویسی صورت بگیرد
مشکل من اینه که تا حالا برنامه واسه ارسال و دریافت اس ام اس ننوشتم و یک نمونه کامل که تست شده باشد نیز در اختیار ندارم
من فقط اون چند برنامه که ضمیمه کردم رو پیدا کردم اما نمی دونم آیا اینها کار می کنند یا نه ؟؟؟آیا واسه دوستان که مودم جی اس ام دارند مقدور هست که برنامه هایی که من در پست اول ضمیمه کردم رو تست کنن ؟؟؟

کسی از دوستان نمونه هایی تست شده که بدون استفاده از کامپوننت های آماده باشد در اختیار ندارد که ایجا قرار دهد ؟؟؟؟ ممنون میشم
بازم ممنون از شما دوستان عزیز :افسرده:

golinazhad_h
پنج شنبه 03 شهریور 1390, 16:25 عصر
راستش برای این پروژه نباید از کامپوننت های آماده استفاده کنم
باید کد نویسی صورت بگیرد
مشکل من اینه که تا حالا برنامه واسه ارسال و دریافت اس ام اس ننوشتم و یک نمونه کامل که تست شده باشد نیز در اختیار ندارم
من فقط اون چند برنامه که ضمیمه کردم رو پیدا کردم اما نمی دونم آیا اینها کار می کنند یا نه ؟؟؟آیا واسه دوستان که مودم جی اس ام دارند مقدور هست که برنامه هایی که من در پست اول ضمیمه کردم رو تست کنن ؟؟؟

کسی از دوستان نمونه هایی تست شده که بدون استفاده از کامپوننت های آماده باشد در اختیار ندارد که ایجا قرار دهد ؟؟؟؟ ممنون میشم
بازم ممنون از شما دوستان عزیز :افسرده:
دوست عزیز می خوای از گوشی استفاده کنی یا GSM مودم؟
به من ایمیل بزن
golinazhad_h@yahoo.com

reza6966
پنج شنبه 03 شهریور 1390, 16:51 عصر
دوست عزیز می خوای از گوشی استفاده کنی یا GSM مودم؟
به من ایمیل بزن
golinazhad_h@yahoo.com

سلام دوست عزیز
فرقی نمی کنه که از کدوم استفاده کنم , برای هر کدام جواب داد , همونو تهیه می کنم
ممنون که وقت گذاشتی دوست عزیز , میل زدم بهتون

reza6966
جمعه 04 شهریور 1390, 15:53 عصر
کسی نیست کمکی بکنه ؟؟؟؟؟؟؟؟ :گریه:

golinazhad_h
شنبه 05 شهریور 1390, 08:19 صبح
دوست عزیز من آخرین پروژه را تست کردم درست بود SMSApplication

reza6966
شنبه 05 شهریور 1390, 15:18 عصر

خیلی خیلی ممنون دوست عزیز :لبخندساده:
می تونم بپرسم مدل مودم که باهاش تست کردین چی بود ؟؟؟
هم ارسال و هم دریافت درست کار می کرد ؟؟؟؟

بازم خیلی خیلی ممنون

reza6966
دوشنبه 07 شهریور 1390, 15:11 عصر

خیلی خیلی ممنون دوست عزیز :لبخندساده:
می تونم بپرسم مدل مودم که باهاش تست کردین چی بود ؟؟؟
هم ارسال و هم دریافت درست کار می کرد ؟؟؟؟

بازم خیلی خیلی ممنون

jblaox
دوشنبه 07 شهریور 1390, 15:38 عصر
با سلام خدمت همه اساتید
من یه پروژه دارم که باید برنامه ارسال و دریافت اس ام اس به وسیله AT COMMANDS و مودم جی اس ام رو پیاده سازی کنم
من خیلی جستجو کردم و چندین نمونه رو هم پیدا کردم اما همه با پورت سریال پیاده سازی شده بودند و من نتونستم این برنامه ها رو تست کنم , من این برنامه ها رو اینجا قرار میدم , دوستان کسی این برنامه ها رو تست کرده ؟؟؟ آیا جواب می دهند ؟؟؟

کسی از دوستان نمونه های تست شده دیگری ندارند ؟؟؟
و سوال دیگر من این است که چگونه این برنامه ها که با پورت سریال پیاده سازی شده اند رو باید به پورت usb تبدیل کرد ؟؟؟

سلام راه نرم افزاری زیاده اما مشکلات خودش داره ، اما شما فقط یک طرف قضیه را نگاه میکنید ، ببنید بیشتر مازول های GSM ساخته شده فقط یا پ.رت I2C دارند و یا سریال ، هیچ کدام از آنها در زیر ساخت خدشون پورت USB ندارند ، حالا شاید بپرسی این های که در بازار چه جوری USB پس ؟ باید عرض کنم خدمت شما که آنها از مبدل سخت افزاری USB به سریال استفاده میکنند که اکثرا (99%) شرکت های معروف و خفن معمولا از چیپ های FTDI (http://www.ftdichip.com/FTProducts.htm) استفاده کردند هرچند پردازنده های ARM مثل آدم خودش این در زیرساختش داره ، ولی من ماژول GSM نددیم که از arm استفاده کرده باشه ...

برد آماده این کار هم در جمهوری هست 7الی8 تومن برای مدلهای چینی و 20-30 تومن برای چیپ ست های آمریکایی ...

حالا میتوانی از همون برنامه ها استفاده کنی .

faravaghi
شنبه 26 شهریور 1390, 00:11 صبح
سلام عزیز،
میشه یکم بیشتر توضیح بدی؟
مثلا میشه از این مودم های بازار تهیه کرد بعد بجای نصب درایور خود مودم از این درایوری که مثلا تو این سایت اومده استفاده کرد تا وقتی برنامه نصب میشه اونم خودت نصب کنی؟
این درایور های مودم ها یک نرم افزار هم نصب میکنه که تو اکثرشون تا اون نرم افزار بسته میشه مودم هم قطع میشه؟! اگه نرم افزار هم نبندی دیگه به مودم با برنامه خودت وصل نمیشه؟
یعنی میشه یک درایور باشه که کار تبدیل رو انجام بده (غیر اینکه مال خود مودم هست)؟