PDA

View Full Version : گفتگو: نداشتن مشکل با کامپوننت ها

king ag
دوشنبه 31 مرداد 1390, 13:43 عصر
سلام به تمام دوستان عزیز
میدونم این سوالم خیلی مبتدیه
ولی خب چه کنم
میگن ندانستن عیب نیست، نپرسیدن عیب است :لبخند:
برم سر اصل مطلب
الان ماا یک پروژه داریم که توش 5 تا کامپوننت استفاده شده
من خودم به شخصه همیشه کامپوننت رو فقط میزاشتم تو پوشه اصلی که فایل exe وجود داره
ولی نمیدونم آیا این کار همیشه جواب میده و برنامه بدون مشکل باز میشه یا نه
الان یک کار دارم که قراره رو سیستم خیلی های دیگه که من از امکانات سخت افزاری و ویندوزشون اجرا بشه
میخواستم بدونم من چه کار هایی باید انجام بدم تا بتونم این برنامه رو بدون هیچ مشکلی اجرا کنم
ممنون
طاعات و عبادات همگی قبول
موفق باشید

shahabbasic
دوشنبه 31 مرداد 1390, 14:02 عصر
یک سری به این تاپیک بزنید اینجا (http://barnamenevis.org/showthread.php?301426-OCX-%DB%8C%DA%A9-%D8%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B3%D8%B1-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF-%D8%B4%D8%AF%D9%87)

king ag
دوشنبه 31 مرداد 1390, 19:20 عصر
نه
متاسفانه چیزی دستگیرم نشد
اگر دقت کنید من اه های مطمئن استفاده شدن از کامپوننت بدون مشکل رو میخوام
ولی اینجا شما با یک راه رجیستر مشکل داری
ولی باز ممنون از توجهت

shahabbasic
دوشنبه 31 مرداد 1390, 19:36 عصر
نه
متاسفانه چیزی دستگیرم نشد
اگر دقت کنید من اه های مطمئن استفاده شدن از کامپوننت بدون مشکل رو میخوام
ولی اینجا شما با یک راه رجیستر مشکل داری
ولی باز ممنون از توجهت
شما دوباره یک سری به این تاپیکی که من آدرسشو بهت دادم بزن مشکلم رو برطرف کردم و توضیح دادم شما هم از همون راه استفاده کن
انشاا... موفق خواهی شد

MohammadGh2011
دوشنبه 31 مرداد 1390, 19:39 عصر
سلام
شما براي اين كه برنامت به مشكل برنخوره بايد فايل نصب براي برنامت بسازي و اون كامپوننت هارو ريجستر كني
كه بسياري از نرم افزار ها هستن هم فايل نصب ميسازن و هم كامپوننت هاتون رو ريجستر ميكنن.قبلا من هم با همين مشكل رو به رو شدم كه فقط از برنامم يك فايل EXE ميساختم و همراه با كامپوننت هاي استفاده در اون برنامه تو يك پوشه ميزاشتم ولي تو سيستم هاي ديگه قابل اجرا نبود و به مشكل بر ميخورد كه بايد كامپوننت ها رو ريجستر ميكردم.من خودم دارم از برنامه ي QSetup Installation Suite براي ستاپ سازي برنامه هام استفاده ميكنم هم كار باهاش آسونه هم كامپوننت ها رو ريجستر ميكنه.شما ميتونيد از برنامه هاي ديگه اي هم استفاده كنيد مانند Install Sheild ,... يا حتي ميتونيد از ستاپ سازي خود ويژوال استاديو (Package & Deployment Wizard) كه روي سيستم شما وجود داره استفاده كنيد.

موفق باشيد

king ag
دوشنبه 31 مرداد 1390, 19:45 عصر
سلام
شما براي اين كه برنامت به مشكل برنخوره بايد فايل نصب براي برنامت بسازي و اون كامپوننت هارو ريجستر كني
كه بسياري از نرم افزار ها هستن هم فايل نصب ميسازن و هم كامپوننت هاتون رو ريجستر ميكنن.قبلا من هم با همين مشكل رو به رو شدم كه فقط از برنامم يك فايل EXE ميساختم و همراه با كامپوننت هاي استفاده در اون برنامه تو يك پوشه ميزاشتم ولي تو سيستم هاي ديگه قابل اجرا نبود و به مشكل بر ميخورد كه بايد كامپوننت ها رو ريجستر ميكردم.من خودم دارم از برنامه ي QSetup Installation Suite براي ستاپ سازي برنامه هام استفاده ميكنم هم كار باهاش آسونه هم كامپوننت ها رو ريجستر ميكنه.شما ميتونيد از برنامه هاي ديگه اي هم استفاده كنيد مانند Install Sheild ,... يا حتي ميتونيد از ستاپ سازي خود ويژوال استاديو (Package & Deployment Wizard) كه روي سيستم شما وجود داره استفاده كنيد.

موفق باشيد

بله
خیلی ممنون از راهنمایی های همه ی دوستان
من از راه های رجیست مختلفی استفاده کردم ولی هر کدوم یه ایرادی داشت
ستاپ ساز خود ویبی که عالیبود ولی متاسفانه گرافیکش از صفرم پایین تره
از اینستا شید استفاده کردم ولی راستش درست متوجه نشدم چطور کر میکنه و به مشکل خوردم
الان هم از نرم افزار install creator pro استفاده میکنم
یه قسمت داره که کامپوننت هارو رجیستر میکنه
ولی نمیدونم بر چه اساسی رجیستر میکنه
حالا این راهی که دوستمون شهاب جان گفت هم حتما امتحان میکنم
امیوارم جواب بده
فقط این تو ویندوز 7 و ویستا مشکلی نداره دیگه؟؟؟

king ag
دوشنبه 31 مرداد 1390, 19:58 عصر
شهاب جان این کدت مطمئنه دیگه؟؟؟؟
تو همه ویندوز ها و سیستم ها(64 بیتی و 32 بیتی) جواب میده دیگه؟؟؟
من اگر با این کامپوننت هایی که خود ویندوز داره رو هم رجیستر کنم مشکلی پیش نمیاد که؟؟؟

shahabbasic
دوشنبه 31 مرداد 1390, 20:36 عصر
شهاب جان این کدت مطمئنه دیگه؟؟؟؟
تو همه ویندوز ها و سیستم ها(64 بیتی و 32 بیتی) جواب میده دیگه؟؟؟
من اگر با این کامپوننت هایی که خود ویندوز داره رو هم رجیستر کنم مشکلی پیش نمیاد که؟؟؟
میتونی یک آزمایش ساده انجام بدی یک فایل Notepad جدید باز کن و این دستور رو توش بنویس :
regsvr32 Name.ocx
بجای Name اسم کامپوننتت رو بنویس بعد با پسوند bat ذخیره کن بعد ببر بذار کنار کامپوننتی که میخوای رجیستر کنیش و فایل ابتکاریتو اجرا کن هر چی پیغام داد ok کن
روی یکی های ویندوز هم جواب میده فقط باید بذاریش کنار کامپوننت یعنی فایل ابتکاریت و کامپوننت توی یک مسیر باشن همین

shahabbasic
دوشنبه 31 مرداد 1390, 20:39 عصر
سلام

موفق باشيد
منم از QSetup Installation Suite استفاده میکنم این برنامه هیچ کامپوننتی رو نمیتونه رجیستر کنه همش الکی هست بارها امتحان کردم تا به این نتیجه رسیدم

returnx
دوشنبه 31 مرداد 1390, 20:44 عصر
میتونی یک آزمایش ساده انجام بدی یک فایل Notepad جدید باز کن و این دستور رو توش بنویس :
regsvr32 Name.ocx
بجای Name اسم کامپوننتت رو بنویس بعد با پسوند bat ذخیره کن بعد ببر بذار کنار کامپوننتی که میخوای رجیستر کنیش و فایل ابتکاریتو اجرا کن هر چی پیغام داد ok کن
روی یکی های ویندوز هم جواب میده فقط باید بذاریش کنار کامپوننت یعنی فایل ابتکاریت و کامپوننت توی یک مسیر باشن همین
این برنامه یعنی regsvr32 فقط در ویندوز XP وجود دارد و این روش برای Win7 جواب نمیده ، بهترین روش استفاده از Setup ساز ها است ، که یکی از بهترین و قوی ترین برنامه ها در این زمینه Install Shield هست...

shahabbasic
دوشنبه 31 مرداد 1390, 21:34 عصر
من تست کردم در 7 هم جواب میده ستاپ سازها بطور 100% این کارو انجام نمیدن

MohammadGh2011
دوشنبه 31 مرداد 1390, 22:23 عصر
منم از QSetup Installation Suite استفاده میکنم این برنامه هیچ کامپوننتی رو نمیتونه رجیستر کنه همش الکی هست بارها امتحان کردم تا به این نتیجه رسیدم
سلام
اين برنامه كامپوننت ها رو هم ريجستر ميكنه من خودم رو سيستم هاي ديگه امتحان كردم درست جواب داده.و در آخرش هم مينويسه registering Components
:متفکر:

IamOverlord
دوشنبه 31 مرداد 1390, 22:33 عصر
این برنامه یعنی regsvr32 فقط در ویندوز XP وجود دارد و این روش برای Win7 جواب نمیده ، بهترین روش استفاده از Setup ساز ها است ، که یکی از بهترین و قوی ترین برنامه ها در این زمینه Install Shield هست...

خوب مگه نمی شه regsvr32.exe رو گذاشت کنار برنامه؟

shahabbasic
دوشنبه 31 مرداد 1390, 23:04 عصر
سلام
اين برنامه كامپوننت ها رو هم ريجستر ميكنه من خودم رو سيستم هاي ديگه امتحان كردم درست جواب داده.و در آخرش هم مينويسه registering Components
:متفکر:
باشه مشکلی نیست حرف شما متین ولی من میگم رجیستر نمیکنه :عصبانی++:

MohammadGh2011
دوشنبه 31 مرداد 1390, 23:41 عصر
من میگم رجیستر نمیکنه
:متفکر::متفکر::متفکر:
دوست عزيز كامپوننت همه ي برنامه هاي من رو ريجستر كرده به نظر من خيلي برنامه ي خوبي براي ستاپ سازي.
من تو سه چهار تا سيستم امتحان كردم ولي مشكلي نديدم با اينكه از خيلي كامپوننت استفاده كرده بودم

shahabbasic
سه شنبه 01 شهریور 1390, 00:08 صبح
:متفکر::متفکر::متفکر:
دوست عزيز كامپوننت همه ي برنامه هاي من رو ريجستر كرده به نظر من خيلي برنامه ي خوبي براي ستاپ سازي.
من تو سه چهار تا سيستم امتحان كردم ولي مشكلي نديدم با اينكه از خيلي كامپوننت استفاده كرده بودم
باشه باشه حرف شما قبول اصلا من اشتباه کردم خوبه؟

setroyd
سه شنبه 01 شهریور 1390, 02:01 صبح
هم امکان داره حق با شما باشه هم با ایشون پس بیخود کشش ندین چون هر نرم افزاری یه مشکلیداره و امکان داره از 1000 تا سیستم رو 999 جواب بده و رو یکی نده پس بی مورد بحثی نکنید .

king ag
سه شنبه 01 شهریور 1390, 08:25 صبح
ممنون از پاسخ همه دوستان
پس بهترین راه همون ستاپ سازه این که شکی توش نیست
ولی اگر در شایطی قرار باشه در لابه لای کد های برنامه بخوام توسط regsvr32 کامپوننت هارو رجیستر کنم آیا خوب هست یا نه
ms2222 جان
شما که گفتی رو ویندوز 7 جواب نمیده مطمئنی؟؟
آخه بقیه میگن جواب میده که
آیا استفاده از regsvr32 راهی هست که مطمئن باشه و در تمامی سیستم ها مشکلی نداشته باشه؟بازم ممنون
موفق باشید

IamOverlord
سه شنبه 01 شهریور 1390, 09:52 صبح
ممنون از پاسخ همه دوستان
پس بهترین راه همون ستاپ سازه این که شکی توش نیست
ولی اگر در شایطی قرار باشه در لابه لای کد های برنامه بخوام توسط regsvr32 کامپوننت هارو رجیستر کنم آیا خوب هست یا نه
ms2222 جان
آیا استفاده از regsvr32 راهی هست که مطمئن باشه و در تمامی سیستم ها مشکلی نداشته باشه؟بازم ممنون
موفق باشید

من امتحان کردم جواب داده. و اصلا برای همین Register کردن ساخته شده پس چرا جواب نده؟!

returnx
سه شنبه 01 شهریور 1390, 10:55 صبح
من تست کردم در 7 هم جواب میده ستاپ سازها بطور 100% این کارو انجام نمیدن
گرفتی مارو!؟ اصلا یکی از کار های اصلی Setup ساز ها ، رجیستر کردن OCX ها و DLL ها در سیستم مقصد هست...

خوب مگه نمی شه regsvr32.exe رو گذاشت کنار برنامه؟
بله در صورتی که regsvr32.exe را در کنار برنامه بزارید ، جواب میده...

ms2222 جان
موفق باشید
در صورتی که regsvr32 در کنار برنامه باشه ، بله جواب میده ، من از این لحاظ گفتم که regsvr32 در Win7 وجود نداره که بخواد پارامترهایی که شما بهش میفرستین رو دریافت کنه....
به نظر من بهترین راه ساخت Setup برای برنامه با برنامه های Setup ساز هست ، که تقریبا میشه گفت بهترینشون هم همین Install Shield هست...

من امتحان کردم جواب داده. و اصلا برای همین Register کردن ساخته شده پس چرا جواب نده؟!
جواب شما هم در جواب بالا فکر کنم داده شده...

king ag
سه شنبه 01 شهریور 1390, 11:41 صبح
یعنی منظورتون اینه که اگر در کنار برنامه بزاریم و اون رو از برناممون اجرا کنیم مشکلی پیش نمیاد؟

shahabbasic
سه شنبه 01 شهریور 1390, 14:07 عصر
گرفتی مارو!؟ اصلا یکی از کار های اصلی Setup ساز ها ، رجیستر کردن OCX ها و DLL ها در سیستم مقصد هست...

بله در صورتی که regsvr32.exe را در کنار برنامه بزارید ، جواب میده...

در صورتی که regsvr32 در کنار برنامه باشه ، بله جواب میده ، من از این لحاظ گفتم که regsvr32 در Win7 وجود نداره که بخواد پارامترهایی که شما بهش میفرستین رو دریافت کنه....
به نظر من بهترین راه ساخت Setup برای برنامه با برنامه های Setup ساز هست ، که تقریبا میشه گفت بهترینشون هم همین Install Shield هست...

جواب شما هم در جواب بالا فکر کنم داده شده...
باشه آقا جان منکه گفتم اشتباه کردم حرف همه متین باز ول نمیکنی؟

IamOverlord
سه شنبه 01 شهریور 1390, 16:31 عصر
من از این لحاظ گفتم که regsvr32 در Win7 وجود نداره که بخواد پارامترهایی که شما بهش میفرستین رو دریافت کنه....

چرا دریافت نکنه؟!

یعنی منظورتون اینه که اگر در کنار برنامه بزاریم و اون رو از برناممون اجرا کنیم مشکلی پیش نمیاد؟

چرا مشکل پیش بیاد؟!

اگر کارتون رو درست انجام بدید، هیچ مشکلی پیش نمی آد.

king ag
سه شنبه 01 شهریور 1390, 17:44 عصر
ای بابا
چرا همه جواب هاشون رو با سوال میگن
الان من نفهمیدم
اگر از کد زیر تو برناممون استفاده کنیم تو 7 کامپوننت ها رجیستر میشه یا نه؟؟؟
Shell "RegSvr32 /s " & App.path & "\compoent.OCX", vbNormalFocus

IamOverlord
سه شنبه 01 شهریور 1390, 18:19 عصر
ای بابا
چرا همه جواب هاشون رو با سوال میگن
الان من نفهمیدم
اگر از کد زیر تو برناممون استفاده کنیم تو 7 کامپوننت ها رجیستر میشه یا نه؟؟؟
Shell "RegSvr32 /s " & App.path & "\compoent.OCX", vbNormalFocus

نه، اگه کارتو درست انجام بدی مشکلی پیش نمی آد، مثلا از نظر من این جا زیاد کارتو درست انجام ندادی. اگه فایل exe. برنامه ات داخل یه درایوی مثل \:C باشه دستورت برای یه مسیر غلط می شه :
C:\\component.ocx
مثلا واسه حل این مشکل باید اینو بنویسی :

If Len(App.Path) = 3 Then
AppPath = App.Path
Else
AppPath = App.Path + "\"
End If

بعد، از AppPath استفاده کنی.

در کل اگه درست کدنویسی کنی، تو Register کردن Component ها با اون دستور به مشکل نمی خوری.

returnx
چهارشنبه 02 شهریور 1390, 17:47 عصر
چرا دریافت نکنه؟!

خوب اگه به هر دلیلی کنار برنامتون نباشه و چون در Win7 هم وجود نداره ، دیگه این برنامه برای دریافت پارامتر هایی که براش ارسال میشه وجود نداره که بخواد پارامتر ها رو دریافت کنه...
دقت کنید ، منظور من اینکه همراه برنامه نباشه...