PDA

View Full Version : مشکل در focus برنامه....کمک!!

white fox
جمعه 02 آبان 1382, 21:44 عصر
سلام..من یه مشکلی دارم..اینکه از کجا میشه فهمید focus بین دو تا فرم جدا مثلا برنامه و یکی از برنامه های ویندوز جابجا شده؟
بعد اینکه من میخوام یه برنامه بنویسم که تا برنامه اتمام نشه نشه برنامرو بست یا اونو دور زد...سادش اینکه نمیخوام فوکس ازش منتقل بشه...لطفا کمکم کنید...حتا از API بستن صفحه کلید و موس استفاده میکنم هم کارم درست نمیشه یعنی خوده برنامه هم قفل میشه...لطفا کدشو برام بفرستین...واقعا ممنونم :oops:

کم حوصله
شنبه 03 آبان 1382, 12:16 عصر
ببین دوست عزیز فکر نکنم بشه جلو در رفتن مکان نما از برنامه رو بگیری چون یادت نره شما داخل ویندور هستی و انجا هم یک سیستم عاملی است که می توان چند برنامه را با هم اجرا کرد پس در صورتی هم که بتونی این کار را بکنی به نظر من کار اشتباهی است چون شما قانون ویندوز را زیر پا می گذاری ولی در مورد اینکه تا کارت تمام نشده نتوان پروژه را بست فکر کنم شما زمانی که فرم خود را به خالت ویرایشی می برید کلید های خاصی را غیر فعال می کنید مثلا اینجور تصور کنیم که شما رد فرم تان کلید های اصلاح اضافه حذف و ثبت و انصراف را دارید خوب طبیعی است که در زمان نمایش شما کلید های ثبت و انصرافتان غی فعال و در حالت های ویرایشی کلید های اضافه و اصلاح غیر فعال است
در این صورت شما می توانید با استفاده از این خاصیت ها در قسمت unload فرم خوداین کد را اضافه کنید

Private Sub Form_Unload(Cancel As Integer)
If Command1.Enabled = False Then
Cancel = True
End If
End Sub

فرض بگیرید command1 همان کلید اضافه شما است
این جوری تا زمانی که کلید اضافه شما فعال نشود نمی توان فرم را بست :wink:

S.Azish
شنبه 03 آبان 1382, 12:17 عصر
http://www.barnamenevis.org/forum/viewtopic.php?t=1964

white fox
یک شنبه 04 آبان 1382, 09:01 صبح
از لطف هر دوتون متشکرم..کمک کرد..ممنون.. :lol: