PDA

View Full Version : فرم های autoadjust

saeed hg
سه شنبه 01 شهریور 1390, 00:53 صبح
سلام دوستان. من روی لپ تاپ یه برنامه ی کوچیک مدیریت کتابخانه نوشتم که رزولوشن تصویر در لپ تاپ 768*1366 و امروز برنامه رو بردم روی یه pc که رزولوشنش 768*1024 ، و دیدم که فرم لاگینم رو خوب نشون نمیده.
فرم لاگین رو با فتوشاپ طراحی کردم و بک گراند فرم رو عکسی که با فتوشاپ برای لاگین طراحی کرده بودم گذاشتم و خاصیت backgroundimage رو stretch قرار دادم و شکل فرم هم دایره ایی درست کردم و وقتی هم موس میره رو دکمه ها بک گراند دکمه ها هم عوض میشه (یه عکس با فرمت png ) .چه جوری میشه کاری کرد که فرمم به صورت خودکار با تغییر رزولوشن کامپیوترهای مختلف تغییر کنه و بهم نریزه و در واقع autoadjust باشه؟:متفکر::متفکر:

Behzad_MCP
سه شنبه 01 شهریور 1390, 10:20 صبح
دوست عزیز شما با پراپرتی های Dock و Anchor کنترلهای موجود در فرمت میتونی این قضیه رو کنترل کنی

saeed hg
سه شنبه 01 شهریور 1390, 11:20 صبح
دوست عزیز شما با پراپرتی های Dock و Anchor کنترلهای موجود در فرمت میتونی این قضیه رو کنترل کنی

نمیشه ، دوست من. خیلی دستکاریش کردم، تو اینترنت هم خیلی گشتم ، خیلی ها این مشکل رو داشتن اما به یه جواب درست و حسابی نرسیدم و همچنان در حال سرچم. دوستان: اگه دی ال الی و یا راه حلی سراغ دارید ، لطفا دریغ نفرمایید.

saeed hg
سه شنبه 01 شهریور 1390, 23:20 عصر
اندازه ی فرم لاگین 780; 1057 هست و Formborderstyle=none
منتظر راهنمایی اساتید محترم هستم...:گریه:

saeed hg
چهارشنبه 02 شهریور 1390, 13:40 عصر
اندازه ی فرم لاگین 780; 1057 هست و Formborderstyle=none
منتظر راهنمایی اساتید محترم هستم...:گریه:

مشکل حل شد. گیر کار در قسمت اندازه ی فرم لاگین بود ، که اندازه ی فرم لاگین رو با فتوشاپ اصلاح کردم و ANCHOR رو هم NONE کردم و مشکل حل شد و نیازی به محاسبات و یا کدنویسی پیچیده ویا DLL خاصی نداشت.