PDA

View Full Version : سوال: انتخاب از کمبو باکس

michkadol
سه شنبه 01 شهریور 1390, 12:09 عصر
با سلام در نمونه زیر با انتخاب کلمه مختومه از کمبو پیام خواسته شده نمایش داده میشود ولی با انتخاب گزینه های دیگر پیام داده نمیشود
دوستان لطف کنن راهنمایی کنن ممنون میشم

mahdi_107
سه شنبه 01 شهریور 1390, 12:53 عصر
مشكل در حروي "ي" است
در تيبل 2 مواردي كه حرف "ي" دارند را دوباره وارد كنيد

michkadol
سه شنبه 01 شهریور 1390, 14:02 عصر
من هم میدونم مشکل حرف ی است
اما یک روش واسه مشکل خواستم
یک فکری به سرم زده ولی نمیدونم چطوری اجرا کنم
واسه کلمه "بروزرسانی" عدد1 و برای کلمه "جریانی " عدد 2 و واسه کلمه مختومه عدد 3 را در تیبل2 در نظر گرفتم
حالا چطوری باید بگم اگر کمبو هر کدام از اعداد بود پیام مربوطه را نمایش بده
در ضمن میخوام در کمبو عدد نمایش داده نشه بلکه فقط کلمات نمایش داده بشه تا کاربر بدونه کدوم رو انتخاب کنه

mahdi_107
سه شنبه 01 شهریور 1390, 14:37 عصر
بهترين روش همينه
فايلت رو تغيير دادم ببين خوبه

شما اگه row source كمبوباكس را نگاه كني اول فيلد adad و بعد فيلد harf انتخاوب شده كه در اين حالت كمبوباكس اشاره به فيلد adad دارد
حال column count كمبوباكس را 2 كرده كه در اين حالت 2 فيلد انتخاب شده در كمبوباكس نشان داده مي شود.
حال اگر column widths را برابر 0 قراردهيد ديگر مقدار فيلد اول نمايش داده نمي شود

در اين حالت مقدار فيلد harf در كمبوباكس نشان داده شده اما در اصل كمبوباكس اشاره به فيلد adad‌ دارد

michkadol
چهارشنبه 02 شهریور 1390, 13:22 عصر
فقط الان یه مشکلی هست
تو جدول به جای کلمه عدد ثبت میشه
74298

mahdi_107
چهارشنبه 02 شهریور 1390, 13:57 عصر
خوب شما اگه دو سه عمليات بشتر نداريد تو جدول كد عمليات را ذخيره كنيد و هرجا نياز هست نهايتا اگه خواستين ليست كل رو نشون بدين با يه كيوري و يكي دو if كارتون راه ميوفته

michkadol
چهارشنبه 02 شهریور 1390, 14:17 عصر
قبلا رکوردها ثبت شدند الان دارم تغییراتی ایجاد میکنم که به این مشکل برخوردم

michkadol
چهارشنبه 02 شهریور 1390, 14:18 عصر
نزدیک 1000 رکورد دارم که با کلمات ذخیره شدند و کلی فرم و کوئری که همه با کلمات فوق طراحی شده اند پس باید یه راه دیگه اندیشید

mahdi_107
چهارشنبه 02 شهریور 1390, 14:22 عصر
خوب شما كمبوباكست را به اين جدول ارتباط نده يك جدول ديگه درست كن شامل عمليات
يك تكست باكس هم ايجاد كن و اونو به فيلد عمليات تيبلت ربط بده و وقتي از كمبوباكس يك مورد انتخاب شد عمليات متناظر رو در تكست باكس بريز