PDA

View Full Version : سوال: کمک در مورد انتخاب رشته

amin7x
سه شنبه 01 شهریور 1390, 22:19 عصر
باسلام
من میخواهم به رشته ریاضی بروم و در آنجا شاخه مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار رو بخونم.
آیا من میتونم با رشته ای که انتخاب کردم برنامه نویسی تحت وب (php و...) رو یاد بگیرم؟
لطفا کمکم کنید.
باتشکر

reza_edu
سه شنبه 01 شهریور 1390, 23:26 عصر
سلام پسر خوب نميدونم چند سال داري اما {البته فرقي نميكنه } اين چيزي كه گفتي به اين ربط نداره شما اگه دوست داشته باشي از همين الان هم ميتوني php كار كني تو بازار به مدرك نگاه نمي كنن به ميزان تجربه كار دارن البته اگه مدرك هم باشه كه عاليه.

amin7x
سه شنبه 01 شهریور 1390, 23:35 عصر
سلام
من 16 سلامه و دارم میرم دوم دبیرستان.
فقط میخواستم بدونم تو رشته ای که من گفتم برنامه نویسی تحت وب رو هم یاد میدن یا نه چون الان خودم هم دارم PHP رو یاد میگیرم از سایت www.RightClick.ir به نظر شما آموزشش خوبه؟

reza_edu
سه شنبه 01 شهریور 1390, 23:47 عصر
آره خوبه تا ميتوني php بخونيد هم شما هم ديگر دوستان . اوپن سورس كار كن برو qt بخون , java كلا بهتره.

amin7x
چهارشنبه 02 شهریور 1390, 00:03 صبح
من عاشق برنامه نویسی به نظر شما IT برم یا مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار؟
کدوم میتونه بهتر تو برنامه نویسی کمکم کنه؟

sina_oonline
چهارشنبه 02 شهریور 1390, 02:22 صبح
من عاشق برنامه نویسی به نظر شما IT برم یا مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار؟
کدوم میتونه بهتر تو برنامه نویسی کمکم کنه؟

سلام هر دو تاش می تونه ازت یه developer بسازه.من خودم ایتی می خونم نرمافزار درس هایی مثل "طراحی یک زبان برنامه نویسی" و "طراحی کامپایلر " و ... داره که ایتی نداره ولی ایتی بیشتر روی معماری اینترنت متمرکر هست که فکر می کنم برای یک برنامه نویس وب بهتر باشه درسایی مثل مهندسی اینترنت و ...از نظر رتبه ای نرمافزار رتبه های بهتری می گیره
توی دانشگاه برای برنامه نویسی وب فقط یه درس اختیاری ارائه میشه یعنی عملا هیچی منظورم اینه که دانشگاه فقط به عنوان استارت می تونه چیز خوبی باشه باید بقیشو خودت بری دنبالش..برای برنامه نویسی های دسکتاپ هم c و جاوا درس داده میشه ..
یه چیز دیگه هم این که الان تو پروژه های ملی زبون جاوا و نگارش j2ee استفاده میشه منظور این که از php کاربردش بیشتره تو ایران(نظر شخصیمه البته!!دوستان نزنن :دی)
آها یه چیز دیگه داش یادم میرفت به نظر من تا قبل دانشگاه اینا رو بیخیال بچسب به درست
موفق باشی

بهزاد علی محمدزاده
چهارشنبه 02 شهریور 1390, 02:46 صبح
در مورد رفتن به رشته ریاضی ، من یه سوال دارم که چرا از طریق ریاضی بری و کامپیوتر بخونی ؟ و بعدش هم آیا توی رشته ریاضی که الان میری ، مباحث کامپیوتر هم می خونی ؟

چرا از طریق فنی نمیری ؟ بچه های فنی یه کاردانی به تمام معنا رو توی هنرستان می خونن ... سیستم عامل یک ... برنامه نویسی وب ... برنامه نویسی دسکتاپ و ...

وقتی میرن برای کاردانی ، در واقع خیلی از درسها رو قسمت دومش و دارن می خونن وزمینه دارن ... حالا سوالم اینه که آیا اگر بری ریاضی هم اینها رو می خونی ؟

amin7x
چهارشنبه 02 شهریور 1390, 18:54 عصر
سلام
ممنون بابت نظرات.
خوب اینجا تو بندرعباس هیچ کلاسی برای آموزش برنامه نویسی تحت وب نیست و امکان سفر به شهر های دیگه رو ندارم مجبورم با همین کتابا سر کنم.
راستی کسی از بندرعباس هست تو انجمن که به من برنامه نویسی یاد بده؟