PDA

View Full Version : ایجاد سال مالی در سی شارپ

خسرو خان
چهارشنبه 02 شهریور 1390, 13:09 عصر
سلام
من می خوام مثل برنامه های حسابداری (هلو - رافع و ...) که برای هر سال یک دیتا بیس دارن رو تو ب نامه خودم ایجاد کنم . یعنی چطور میشه تو سی شارپ برای هر سال یک دیتا بیس ساخت و به همه اونا دسترسی داشت

ممنون میشم اگه کمکم کنید

Esmail Solhkhah
چهارشنبه 02 شهریور 1390, 13:14 عصر
خسرو خان میتونید تو تیبلهایی که به اطلاعات مالی سال مربوطن یه فیلد سال مالی بگیرید

و تمام اطلاعات سال مالی ها رو ، تو یه دیتابیس بر اساس اون فیلد تفکیک کنید.

دراینصورت نیازی به ایجاد یه دیتابیس برا هر سال نخواهید داشت.

موفق باشید.

علی فتحی
یک شنبه 07 مهر 1392, 23:55 عصر
خسرو خان راست میگن بهتره هرسال یک دیتا داشته باشیم حجم کمتر میشه میتئان از دستورات دیالوگ استفاده کرد

merlin425
دوشنبه 08 مهر 1392, 00:57 صبح
از دیتا بیسی که ساختی یه script بگیر بریز تو یکی فایل تو برنامت بزار هر وقت خواستی دیتا بیس جدید بزنی script رو بخون و run کن با یک نام جدید که میتونه تاریخ اون سال توش باشه خودش جدول رو میسازه یه جاییم میزاری مثل Option برنامه که کاربر بتونه تعیین کنه که باید برنامه با کدوم بانک کار کنه

ولی معمولآ اگه تراکنش تو یک سال خیلی بالا باشه این کارو میکنن اگه تراکنشت پایینه از روش اقای Esmail Solhkhah استفاده کن

perkas
دوشنبه 08 مهر 1392, 01:59 صبح
به نظر من یه تیبل که اطلاعات سال مالی رو نگه داری کنه بهتره

اگه قرار باشه برا هر سال مالی یه دیتابیس ساخت سوالی که دارم اینه : آیا از تمام خصوصیات دیتاست استفاده شده ؟

وقتی میشه اطلاعات فقط یک سال رو توی رم بارگذاری کرد چه کاریه که چند دیتابیس داشته باشیم ؟

ashkan1234
دوشنبه 08 مهر 1392, 11:33 صبح
سلام!
بهترین روش Partitioned Tables And Indexes در sql
که البته آقای عزیزی و افراد در این مورد تخصص دارن!
منم خیلی تلاش کردم که در این مورد از ایندو دوست کمک بگیرم ولی متاسفانه نشد...
واسه همین مجبور شدم از ماکروسافت کمک بگیرم...
اینو ببین:
http://technet.microsoft.com/en-us/library/ms188730.aspx
اینم اون لینکی که تو همین انجمن در موردش بحث شده:
http://barnamenevis.org/showthread.php?361937-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D9%85%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C

:لبخند:
:لبخند:

merlin425
دوشنبه 08 مهر 1392, 12:13 عصر
به نظر من یه تیبل که اطلاعات سال مالی رو نگه داری کنه بهتره

اگه قرار باشه برا هر سال مالی یه دیتابیس ساخت سوالی که دارم اینه : آیا از تمام خصوصیات دیتاست استفاده شده ؟

وقتی میشه اطلاعات فقط یک سال رو توی رم بارگذاری کرد چه کاریه که چند دیتابیس داشته باشیم ؟

اینی که شما میگید درسته روش ساخت دیتا بیس جدید زمانی هست که حجم دیتا بیس در یک سال بالا باشه و باعث افت سرعت بشه یا این که بخوان مثلآ اطلاعاته سال ها گذشته در سال های بعد قابل دست یابی نباشه به هر دلیلی بستگی به شرایط داره