PDA

View Full Version : حرفه ای: مقایسه دو فایل اکسل با هم

yasemi
چهارشنبه 02 شهریور 1390, 16:01 عصر
دوستان من دوتا فابل اکسل دارم که یکی رو از بانک سپه میگیرم و یکی رو خودم تولید میکنم حالا می خوام این دوتا فابل رو با هم مقایسه کنم ببینیم بین اونا اختلافی هست یا نه چطور می شه این کار رو کرد ؟ ممنون

* فایل اکسل شامل شماره فیش ، تاریخ ، مبلغ

yasemi
چهارشنبه 02 شهریور 1390, 22:37 عصر
کمک کنید لطفا خیلی حیاتیه:گریه::گریه::گریه::گری :

bozhmehrani
پنج شنبه 03 شهریور 1390, 00:04 صبح
ببین نمیدونم این پیشنهاد خوبیه یا نه.
اگه بتونی اونا رو تو یه دیتا تیبل بیاری بعد می تونی سلول به سلول روش مانور بدی و مقایسه کنی

navidkhalilian
پنج شنبه 03 شهریور 1390, 01:25 صبح
سلام.یکی از راه های سریع و مطمئن و کم دردسر CRC32 هست.پروژه ضمیمه رو باز کنید متوجه خواهید شد.موفق باشید

yasemi
پنج شنبه 03 شهریور 1390, 14:07 عصر
سلام.یکی از راه های سریع و مطمئن و کم دردسر CRC32 هست.پروژه ضمیمه رو باز کنید متوجه خواهید شد.موفق باشید

دوست عزیز این برنامه که دادید درست کار نمی کنه من دوتا فایل مثل هم رو بهش دادم اما میگه که مساوی نیستند ؟

navidkhalilian
پنج شنبه 03 شهریور 1390, 23:50 عصر
دوست عزیز این برنامه که دادید درست کار نمی کنه من دوتا فایل مثل هم رو بهش دادم اما میگه که مساوی نیستند ؟

سلام دوست عزیز.باید دید مساوی بودن دو فایل از نظر شما چیه.آیا منظور اینه که از لحاظ باینری یکی باشند (که در این صورت برنامه بالا دقیقاً درست کار میکنه) یا اینکه محتوای داخل فایل اکسل یکی باشه که در این صورت این برنامه به شما جواب نمیده.البته اگر الگوریتم تولید دو فایل یکی باشه قطعاً از لحاظ باینری هم یکی هستند.موفق باشید

yasemi
جمعه 04 شهریور 1390, 14:01 عصر
من محتوای دو فایل برام مهمه که یکی باشه .
کسی هست که بدونه چطور می شه این کار رو کرد ؟

ahrimaneahurai
جمعه 04 شهریور 1390, 15:01 عصر
دوست عزیز بهترین راه حل اینه که 2 تا فایل رو هر کدوم رو بریزی توی یک تیبل یا گریدویوو و بعد خودت مقایسه رو انجام بدی.
این کار شاید یکم سخت باشه اما مطمینا بهترین راه هست و قابلیت اعتماد بالایی داره و می تونی هرجور خودت بخوای تغییرش بدی
برای کار با اکسل هم می تونید به اینجا (http://blog.avizhegroup.com/csharp/work-with-excel-in-csharp/)مراجعه کنید.

navidkhalilian
جمعه 04 شهریور 1390, 17:44 عصر
سلام دوست عزیز با کد زیر می تونی محتوای فایل Excel رو بخونی.اون رو بریز داخل Datatable و با دو حلقه For تودر تو محتویات رو چک کن.

// Connect to the Excel Spreadsheet
string xConnStr = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;" +
"Data Source=" + Server.MapPath("ExcelImport.xls") + ";" +
"Extended Properties=Excel 8.0;";

// create your excel connection object using the connection string
OleDbConnection objXConn = new OleDbConnection(xConnStr);
objXConn.Open();

// use a SQL Select command to retrieve the data from the Excel Spreadsheet
// the "table name" is the name of the worksheet within the spreadsheet
// in this case, the worksheet name is "Members" and is coded as: [Members$]
OleDbCommand objCommand = new OleDbCommand("SELECT * FROM [Members$]", objXConn);
return objCommand;

موفق باشید

منبع:
http://www.shiningstar.net/aspnet_articles/DataSet/DataSetProject5.aspx